Jump to content
Masatenisi.org Forum

Yerli Üretim

Recommended Posts

Videonun tamamını şimdi izledim. KBS masaların kalitesini yıllar öncesinden bilirim. Herkese tavsiye edebilirim. Kendi salonumu açacak olsam KBS seçerdim. File de filedir. İş görüyorsa yeterlidir. Daha şık görünüyor diye file ithal etmenin anlamı yok, yazık. Tahta yapmaya da vakit ayırmaya başlamaları çok sevindirici. Umarım defansa uygun bir model de yaparlar. İnşallah federasyon bu gayretlerine değecek kadar talep yaratmayı başarabilir. Telas'ın lastik işine el atması ise süper olmuş. Evet çok teknik bir konu, argesi de üretimi de zor. İlk üretimleri deneyenlerin senelerdir dünyaya lastik üreten firmaların ürünleriyle mukayeseye girip, orası olmamış, burası tutmamış, süngerden ayrıldı, kenarı döküldü, üstü topu az tuttu, bizimkilerin bu işi yapması çok zor tarzı söylemlere girip bu işe gönül verip heves edenlerin canını sıkmamaları yerinde olur. Kırmadan yapıcı eleştiri. Üretmek zordur. Gelişim de zaman alır. Bize desteklemek düşer. Kendi adıma, ekipman ihtiyacım olduğunda alıp oynamaktan hiç çekinmem. Helal olsun. :alkis:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 years later...

3 yılı geçmiş. Kullanan var mı? Ben giriş malzemeleri olan bir raket ile oynadım. RİZE lastikler, o fiyata gayet iyi lastiklerdi. Ama lastikler yerli mi yoksa Çin'de mi yapılıyor bilmiyorum o kısmını.
Tahta da BALAT idi.
Genç bir arkadaşa da Rize aldırdım, gayet iyi hazır raketten geçenlere tavsiye ederim.

Not: lastikler Rize Soft diye geçiyor ama yumuşak değil, aksine, orta-sert 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tahtaları gayet iyi. Lastikleri sanwei neyse o. 

Balat alc tahta ustune iki tane kbs lastik kullanan biri beni yendi. Dolayısıyla kbs'nin bu ekipmanlarinin iyi masatenisi oynamaya engel olduğunu soylemek güç.  Ama lastikleri herkesi memnun etmeyebilir. Çünkü pek ziplak değiller. Yine de kbs'njn bunise girismesi harika oldu. Insallah ileride daha da genis bir yelpazede uretim yaparlar. 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tahta ve lastik mevzusuna girmek istemiyorum. Çünkü neticede ithal ürün üzerine Türkçe marka yazılıp satılıyor. Zaten Çin diye bir gerçek varken daha iyiyi daha ucuza üretmek hayal. 
Beni esas ilgilendiren masalar ve diğer salon aksesuarları.

Neticede ahşap, metal, boya vs. Bu kocaman ağır malzemeleri ithal etmek anlamsız. Avrupa’da ya da Japonya’da hangi kalitede üretilebiliyorsa burada da aynısı yapılabilir. Nükleer teknolojiye ihtiyaç yok. An itibarı ile ufak tefek eleştiriler var ama bence bu bile yeterli.

Özellikle hakem masası ve diğer salon mobilyası üretimi ise çok olumlu. Hele o karton havluluklara anormal paralar ödenmesi çok gereksizdi.

Umarım burada kalmaz. Arz talep dengesi doğrultusunda başka firmalar da girer ve yerli rekabet ortamı da oluşur.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 18 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..