Jump to content
Masatenisi.org Forum

Türkiye'nin İlk ve Tek Yerli Masa Tenisi Markası MASTENS Satışlara Başladı

Recommended Posts

Tüm masa tenisi severleri saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

Masa Tenisi branşında yerli ve milli bir marka oluşturma amacı ile yaklaşık bir yıldır hazırlık çalışmaları yaptığımız MASTENS Masa Tenisi Malzemelerimizi satışa sunmaya başlıyoruz. Siz masa tenisi severleri de, kendi markamız olmasını ümit ettiğimiz MASTENS markasına sahip çıkmaya ve destek olmaya davet ediyoruz. Yıllardır hep şu soruyu sorduk, neden biz yerli bir marka ile üretim yapmıyoruz? Şimdi bu hedefte tüm masa tenisi severlerin desteğini bekliyoruz.

Markamız ve Ürünlerimiz hakkında bilgiyi şimdilik İnstagram'da : masatenisipazar_mastens veya Facebook'ta Masten Masa Tenisi Malzemeleri adreslerinden alabilir ve satışa başladığımız ürünlerin siparişini hemen verebilirsiniz.

Ürünlerimizin satışı www.masatenisipazar.com  adresinde başlamıştır.

MASTENS Bizim Markamız

KULLANILAN LOGO BANNERİ.png

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhabalar..

Öncelikle cesaretiniz için kutlar; çıktığınız bu zorlu yolda başarılar dilerim.

Merak ettim ve facebook adresinizdeki sayfanıza hemen girdim. Keşke 1 senedir hazızlık yapıyoruz dediğinize göre öncelikle kendi ürettiğiniz malzemelerin birkaç fotoğrafını sayfanıza yükleseydiniz. Burada duyurmadan önce sayfanıza ürettiğiniz ürünleri fotoğraflayıp koysaydınız üretimlerinize bakarak hangi konuya ağırlık verdiğinizi ve ilerlemek istediğiniz alanları anlardık. Çünkü ben şu anda sizin logonuz dışında mavi-sarı tişört ve siyah raket kılıfı satan bir firma olduğunuzu düşünüyorum. Tişört ve kılıfı sıfırdan ülkemizde siz ürettirmediyseniz o zaman o da milli olmuyor. Büyük olasılıkla çin malı diyeceğiz... ;):

Markanızı buradan paylaşmışsınız ama neler üretip satacağınızı hangi alanlarda milli bir marka olacağınızı merak ediyorum. Çünkü bizlerde ancak o zaman destek verebiliriz. Tahta mı? Lastik mi? Kıyafet m? Ayakkabı mı?

Kurumsal kimlik aldınız mı? Yani bir firma olarak mı başladınız? Aldığımız ürünlere fatura düzenleyebilecek misiniz? Üretim yeriniz neresi? Herhangi bir mağazada bulup görebilecek miyiz? Üreteceğiniz ürünlerin aynı kalitede devamlılığını nasıl sağlayacaksınız? Mesela tahta üretiyorsanız oynadım beğendim ve 2 sene sonra tekrar almak istedim aynı ağırlık, ağaç kalitesi ve aynı his ve hızda tekrar üretim yapabilecek misiniz?

Yazdıklarımdan rahatsız olmadınız umarım ama yazdıklarınızdan asıl alanınızın tam olarak ne üretimi olacağını anlamaz isek sayfanızı daha tam kuramadan ilgiyi kaybedersiniz. Çünkü benim değindiğim basit ve temel şeylerin dışında onlarca soru gelecektir ama hangi üye neyi soracağını neler üreteceğini açıklamazsanız bilemez. 

Masa tenisi ekipmanı ile uğraşmak zor bir yol. Çünkü dünya genelini birkaç firma yönetiyor ve aralarına milli duygularla girmekten çok kalite standartları ve sürekliliğiyle girmek gerekiyor. Ki o şekilde girenler bile pastadan bir pay alamıyor yada çok az kalıyor. İnşallah başarırsınız. Sizi 30 sene sonrasında da biliyor olmak ve ürettiğiniz ekipmanları kullanmaya devam etmek isteriz.

Sevgiler saygılar

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba Saadettin Bey,

Öncelikle ilginiz için teşekkür ederiz. Yapmış olduğunuz yorumlar bize ışık tutacaktır.

Mastens Masa Tenisi Malzemeleri olarak şirketimiz kurulmuş durumda, bu durumda tabiki yapılan alışverişlerde fatura kesmek ile mükellefiz.

MASTENS markasının isim hakkının patentini de almış bulunmaktayız.

Amacımız kalıcı olmak ve önce ulusal pazarda yer edinmek, sonrasında ise dünya arenasında bir TÜRK markasının isminin geçiyor olmasını sağlamak.

Ürünlerimize gelince; Formamız yüzde yüz yerli üretim. Kumaşı ve kalitesi hepimizin çok iyi bildiği ve ihraç edilen bir spor markası ile aynı özelliklerde. Amacımız masa tenisi ile ilgili aklınıza gelebilecek tüm ürünleri MASTENS markası çatısı altında toplamak. Logomuza dikkat ederseniz tam olarak bunu simgeliyor.

Her geçen gün güçlenerek ve ürünlerimizi sırasıyla satışa sunarak karşınızda olacağız.

Tüm masa tenisi severlerin ilgisini ve desteğini bekliyoruz.

Saygılarımızla,

MASTENS Bizim Markamız

logo-1.jpg

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Elimden geldiği kadar nazik olmaya çalışacağım ama ifadelerim hoşunuza gitmeyebilir.

En iyisi ben numaralandırarak yazayım.

1) Pazarlama ciddi bir iştir ve her noktasında ciddi olmak gerekir.Yukarıda Sadettin Bey kurumsal kimliğinizi sormuş, Siz de mastens markasının isim hakkının patentini aldığınızı söylemişsiniz. İsim hakkının patenti olmaz! İsim ya da marka tescil edilir!

2) Tişört üretmek ya da ürettirip satmak sizi bir masa tenisi markası yapmaz! Hadi zaman içerisinde ürün paletini büyüttünüz diyelim ama bu da sizi Türkiye'nin ne "ilk" ne de "tek" masa tenisi markası yapmaz! An itibarı ile Türkiye'de marka olmuş markalar zaten var! Lütfen araştırınız!

3) Pazarlama metninizden çıkarttığım özet şu: "Mastens Türkiye'nin ilk ve tek masa tenisi markasıdır, lütfen destek olun!" İlk ve tek konusuna yukarıda değindim ama pazarlama çalışmanıza biz yerliyiz bize destek olun demek 70'lerden kalma çok demode bir anlayıştır. Siz hedefinizi dünya kalite standartı üzerine kurarsanız, kimsenin size destek vermesine gerek kalmaz, zaten içinde bulunduğunuz ülkede avantajlı durumda olursunuz. Bence pazarlama planınızı gözden geçirin.

Bakın, amacım eğer olumlu manada katkı yapmak olmasaydı, bu kadar zaman ayırıp bunları yazmazdım!

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

Tekrar hayırlısı olsun. Hazır raketle satışlara başladınız sanırım?

Hazır raketlerdeki tahta ve lastikleri Türkiye'de mi üretiyorsunuz? 

Daha bilinçli oynayan veya profesyonel oyuncular için tahta ve lastik olarak üretimde yapacak mısınız?

Fabrikanız nerede? İlk mağazanızı nerede açacaksınız?

Yolum düşerse incelemeye geleyim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 31 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..