Jump to content
Masatenisi.org Forum

15. FORUM BULUŞMASI

Recommended Posts

Merhaba,
Alper hoca ile görüştüm. Yetkili arkadaşlar bana e-mail ile yazılı bir talep olarak iletsinler, eğer salonda takvim ve boşluk uygun olursa olabilir dedi. e-mail adresi:  alpayapakgun@hotmail.com  

İyi günler...

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Samsundan merhaba.  Sevgili arkadaşlar temmuz ayı dolu bir ay . (Terfi ler, kuruluşlar. ..) ağustos ayında ankara da bu işi yapalım derim. Tufan hocam veya ankara nin sağlam delikanlıları bu işe soyunur sa herkes gelir.  Ankara bu konuda deneyimli ve hazır zaten. Kendilerinin yaptığı bir lig bile var. Ne dersiniz? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tarih: 10.07.2018 Saat: 12:01, hamza.ozer yazdı:

Merhaba,
Alper hoca ile görüştüm. "Yetkili arkadaşlar" bana e-mail ile yazılı bir talep olarak iletsinler, eğer ....

İşte sorun da tam burada! Ortada yetkili bir kişi yok. :oop:

Ertan Bey ile konuşuyorum. Kendisi bu organizasyon için vakit harcayabilecek durumda değil. Ancak herhangi bir biçimde yapılan organizasyona engel oluşturacak bir durumu da yok.

Sorun şu ki, ortada yetkili olmadığı gibi, bu yetkiyi talep eden de yok! 

Bir kişi ya da bir ekip, kollarını sıvarsa ve bu işe talip olursa, gereken yetkiyi alır.

Hamza arkadaşımdır. Bu işi organize etmek için donanımı var. Sadece yeni olduğundan ve geçmiş organizasyonları bilmediğinden doğal olarak çekiniyor. Forumda ve forum buluşmalarında mazisi eski olan ve yapılan organizasyon hakkında malumat sahibi olan birkaç kişi destek verirse, bu yıl da kotarılır bence.

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Öncelikle herkese tekrar merhaba. Forum buluşmasının Kırklareli'nde yapılması fikri değerli üyemiz ve arkadaşım Samet Polat tarafından yaklaşık 2 ay önce bana önerildi. Ben de herhangi bir talipli olmadığı için ve Kırklareli'nin de gayet uygun olacağını düşündüğüm için bu konu ile ilgili olarak babası Soner Polat Hoca ile konuştum. Kendisi benden organizasyonun nasıl düzenlendiği ile ilgili bazı bilgiler istedi ve olumlu yahut olumsuz bir  geri dönüş yapmak suretiyle telefonu kapattık. Fakat kendisinden yahut Samet'ten olumlu-olumsuz herhangi bir geri dönüş olmadı. (Daha sonra da Samet ile durumu tekrar konuşmama rağmen bir geri dönüş olmadı bana) Açıkçası ben de daha fazla üstüne düşmek istemedim sonra. Çünkü herkesin aklında böyle bir algı oluşsa da; benim bu forumun eski bir üyesi olmam dışında herhangi bir yetkim ya da sorumluluğum yoktur. Ne sitenin sahibiyim, ne de yöneticisiyim..Herhalde foruma zamanında kattıklarım, fikirlerim ve birkaç organizasyonda ön plana çıkmam nedeniyle insanların aklında böyle bir algı oluştu..

Gelelim meselenin özüne..Forum buluşması çok güzel bir gelenekti, devam etmeliydi..Ama gözüken o ki bu sene düzenlenemeyecek, hatta bu durum gelecek yıllardaki organizasyonlar ile ilgili de bazı şüpheleri beraberinde getirecek..Tufan abi el atmadığı sürece İstanbul dışında bir yerde düzenlenmesi zor gözüküyor..Son iki yıldaki organizasyonun İstanbul'da yapılması kötüye gidişatın habercisiydi zaten..

Velhasıl; forum satılıyor, bir gelenek yavaş yavaş yok oluyor ve bizler bunu izliyoruz öylece. Hepimiz için hayırlısı olsun, diyeceğim başka bir şey yok.

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Eyvallah Cagan kardesim.Gönül isterdi ki tekrar beraber olalım kaynaşalım.Ne yapaiım herşeyde bir hayır vardır.Şu güne kadar yaptığınız çalışmalarınızdan dolayı sizlerere canı gönülden şükramlarımı sunuyorumç.Sizleri hiç bir zaman unutmuyacağım.Şunu bilinki Bursa şehrindede bir dostunuz var.Emeğinize sağlık.Bursa dan selamlar.Bir dost.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sevgili Çağan,

yazında anlamadağım tek kısım "forum satılıyor" bölümü değil.

Birkaç önceki gönderide benim yazdığımı gözden kaçırmışsın herhalde. Yetkim yok diyorsun ama talep etsen alırsın. Yeter ki Tufan Bey'den beklediğin performansı sen göstermek iste.

Diğer yandan bu topik boyunca çeşitli yönlendirmeler yaptın. Önce Fethiye davetine, davet sahibini biraz kırabilecek şekilde "o kadar masa ile turnuva olmaz, olsa olsa masaların üstünde yemek yenir" dedin. Sonra bir kaç ay boyunca herkesin haber beklediği Kırklareli konusunu ortaya attın. Tamam normaldir, ordan bişey çıkmadı ama sen de o arada foruma bile girmedin.

Şimdi ortada Hamza'nın ortaya attığı ve pozitif neticelenebilecek bir pozisyon olmasına rağmen, yine son noktayı koyar bir üslup ile "bu yıl bu iş bitti, muhtemelen seneye de olmaz" diyorsun.

Bence bu yönlendirmelerin ile yukarda bahsettiğin yetkisizlik ve sorumsuzluk durumu uyuşmuyor! Son cümlede de forumun satılmasından bahsetmişsin.

Bence bu forumun eski üyeleri (en başta sen dahil olmak üzere) şu ya da bu şekilde oluşmuş kırgınlıkları ve "armut piş, ağzıma düş" modunu bırakmazsa, dediklerin de gerçek olacak. Bak benim gibi 2 yıllık bir üye ve 1 yıllık Hamza elimizden geleni yapmaya hazırız!

Tek eksik bir eski üyenin ortaya çıkıp, bir önceki gönderimde bahsettiğim yetkiye talip olup, yine eski üyelerden katkı verebilecek birkaç kişiyi göreve davet ederek, bu işi kotarmasıdır. Böylece geç de olsa "gelenek" devam eder, forum da "satılmaz"

Not: seni tanıyorum ve yazımı "giydirme" olarak değil de, teşvik edici olarak anlayabileceğini biliyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Konu içeriği forumun satılıp satılmaması değil. Bu konu yöneticimiz Ertan beyin tasarrufundadır.. Ertan bey bu konuda açıklama yapabilir (yapmaya da bilir).

Konumuz forum buluşması..Mod. Tufan Yalçın arkadaşımız senelerdir forum buluşmalarına ön ayak olmuş bu buluşmaları düzenlemiştir. Son senelerde işlerinin yoğunluğundan fırsat bulamamış olabilir. Bu buluşma üye istekleriyle organize olur. Bu buluşmalara üyeler sıcak bakıyorlar ama bir türlü forumda organize olamamaların dan bu noktalara gelinmektedir. Hatırlarsanız Çağan arkadaşımız bir konu açmıştı. Buluşmaya üye katılım şartları nasıl olsun diye..Bir iki yazıdan sonra konu sonuçsuz kaldı..Katılım şartları sıkıntısını bile oluşturamadık...İstek var ama ilgi yok...sonuç bu günler. Bu konuyla ilgili sayfalarca yazı yazılır ama şimdilik bu....

Birbirimizi itham edecek yazılarda bulunmamakta fayda var..Bundan sonrasında ne yapabiliriz'i düşünelim  derim..

Forum buluşmaları istemelerle oluşmaz uğraş ve  zaman ister.

Forum buluşmasının olması dileklerimle...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

8 saat önce, bellek yazdı:

Birbirimizi itham edecek yazılarda bulunmamakta fayda var..Bundan sonrasında ne yapabiliriz'i düşünelim  derim..

Forum buluşmaları istemelerle oluşmaz uğraş ve  zaman ister.

Forum buluşmasının olması dileklerimle...

Aynen katılıyorum bu sözlere. Öncelikle bu forumun ruhunu yaşatmak gerek bence. Burası ülkenin dört bir yanından masatenisi severleri bir araya getiren güzel bir araç herşeyden önce. Forumu daha güçlü ve amacına uygun olarak yaşatabilmek için ücretli üyelik dahil her teklife kendi adıma onayım vardır. Diğer yandan bir ilde forum düzenlenebilmesi için yapılması gerekenlerin bir kılavuz formatında yazıya dökülerek üyelerin bilgisine sunulması yerinde olacaktır. Bu, en azından bundan sonra forum buluşması düzenleme fikri olanlar için bir kolaylaştırıcı olacaktır. (İnşallah yine de bu sene düzenleneceğine dair umudumu da koruyorum) Bu arada Çağan kardeşimin dile getirdiği bir komisyon oluşturulması fikrini de derhal harekete geçirmemiz lazım. "Yetkili Biri" olayını da burada çözmüş oluruz hem. Ben kendi bulunduğum yerde komisyon açısından hangi konuda faydalı olabileceksem, işin neresinde bir faydam dokunacaksa buna da hazırım. Yeterki bu birlikteliği yeniden diriltelim, aramızdaki forumdaşlık bağının zayıflayıp kopmasına müsade etmeyelim. Çoğumuz belki farkında olmayabiliriz ama sonra bugünleri çok ararız. Çünkü burası tüm farklılıklarıyla, renkleriyle ortak amacı masa tenisi sevdası olanların buluşabildiği tek mekan (en azından ben öyle biliyorum). Tek amaç masa tenisi oynamaktan ibaret olsaydı bu kadar yırtınmaya çabalamaya gerek kalmaz herhangi bir yerde bir takım turnuvalarda boy göstererek bu ihtiyacımızı giderirdik. Ama bizi burada birarada tutan ruh farklı. Acısıyla tatlısıyla, tartışmasıyla muhabbetiyle farklı bir yer burası. Nolur kıymetini bilelim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

17 saat önce, Levend yazdı:

Sevgili Çağan,

yazında anlamadağım tek kısım "forum satılıyor" bölümü değil.

Birkaç önceki gönderide benim yazdığımı gözden kaçırmışsın herhalde. Yetkim yok diyorsun ama talep etsen alırsın. Yeter ki Tufan Bey'den beklediğin performansı sen göstermek iste.

Diğer yandan bu topik boyunca çeşitli yönlendirmeler yaptın. Önce Fethiye davetine, davet sahibini biraz kırabilecek şekilde "o kadar masa ile turnuva olmaz, olsa olsa masaların üstünde yemek yenir" dedin. Sonra bir kaç ay boyunca herkesin haber beklediği Kırklareli konusunu ortaya attın. Tamam normaldir, ordan bişey çıkmadı ama sen de o arada foruma bile girmedin.

Şimdi ortada Hamza'nın ortaya attığı ve pozitif neticelenebilecek bir pozisyon olmasına rağmen, yine son noktayı koyar bir üslup ile "bu yıl bu iş bitti, muhtemelen seneye de olmaz" diyorsun.

Bence bu yönlendirmelerin ile yukarda bahsettiğin yetkisizlik ve sorumsuzluk durumu uyuşmuyor! Son cümlede de forumun satılmasından bahsetmişsin.

Bence bu forumun eski üyeleri (en başta sen dahil olmak üzere) şu ya da bu şekilde oluşmuş kırgınlıkları ve "armut piş, ağzıma düş" modunu bırakmazsa, dediklerin de gerçek olacak. Bak benim gibi 2 yıllık bir üye ve 1 yıllık Hamza elimizden geleni yapmaya hazırız!

Tek eksik bir eski üyenin ortaya çıkıp, bir önceki gönderimde bahsettiğim yetkiye talip olup, yine eski üyelerden katkı verebilecek birkaç kişiyi göreve davet ederek, bu işi kotarmasıdır. Böylece geç de olsa "gelenek" devam eder, forum da "satılmaz"

Not: seni tanıyorum ve yazımı "giydirme" olarak değil de, teşvik edici olarak anlayabileceğini biliyorum.

Levend abi selamlar;

Yetki meselesiyle başlayayım yazıma..

Evet, forumda herhangi bir yetkim yok. Ne forumun sahibiyim, ne de Ertan abinin vazife verdiği moderatörlerden birisiyim..İnsanlarda böyle bir algı oluşmasının nedenlerini bir önceki yazımda açıkça belirtmiştim. Aslına bakarsan bu durumdan pek de şikayetçi değilim. Çünkü forum buluşmalarına katkım forum sahibi Ertan abiden ve gelmiş geçmis birçok yöneticiden daha fazladır. Bir kişi hariç tabii ki; o da Tufan abi..Eğer Tufan abi yıllar önce bu işe önayak olmasaydı şu an böyle bir organizasyondan ve gelenekten söz edemiyor olurduk..Mesela Ozan; foruma ve forum buluşmalarına herkesten çok katkısı olanlardan birisidir, ama yönetici değildir..

Ben zamanında moderatör olmak için çok istekliydim ama benim istemem bir şeyi değiştirmedi, her seferinde çeşitli bahanelerle talebim ya reddedildi ya da dikkate bile alınmadı. Belki sivri dilim, belki geçmişte yaşadığım polemikler belki de Ertan abinin benden pek haz etmemesi de bunlardan birisi olabilir. Forumda yetkili denebilecek birisi olsaydım zaten ister istemez aldığım sorumluluğun şartlarını yerine getirirdim. Ama şu noktada benim de herhangi bir üyeden farkım yok..Zamanında yaptıklarım da tamamen masa tenisine ve bu organizasyona duyduğum bağlılıktan ötürüydü. Keşke daha fazlasını yapabilseydim..Ama olmadı..

Gelelim organizasyona talip olanların hevesini kırma meselesine..Ben her zaman olaylara gerçekçi baktım, asla hayal satmadım..Bunca yıl forum buluşmalarının nerede, hangi tarihlerde, hangi şartlarda yapıldığına, tarih ve yerin belli olduğu dönemlere bakarsak gözüken tablo ortadadır. Ben her sene şu saatlerde forum buluşmasının değerlendirme yazısını yazıyorken şimdi böyle bir yazı yazıyorsam herşey çok net bellidir..Kaldı ki insanlar işini, gücünü, tatil planını, uçak biletini, kalacağı otelin rezervasyonunu belirlenen tarihe göre ayarlıyordu, Temmuz ayı neredeyse bitti, birçok kişi zaten yıllık iznini vs kullandı. O yüzden bu kadar olumsuz konuşuyorum. İşin özü; geç kaldık..

Tufan abi el atmadığı ve birilerini vazifelendirmeği sürece bu aksaklıkların olması normaldir, çünkü top her sene tek bir kişinin kucağındaydı. Ben gönüllü üyelerden oluşan bir komisyon kurulsun, bu şekilde hem Tufan abinin yükü azalır, hem de iş hiçbir zaman bu noktalara gelmez diye düşünmüştüm..Tufan abiyi az çok tanırım, onun bu işlerden uzak kalmasının en önemli sebebi bazı şeylerden yorulmuş ve bunalmış olmasıdır..Eğer bu sene benim bile telefonum günde en az 5-6 defa bu meseleden ötürü çalmışsa, sosyal medya hesaplarıma onlarca mesaj gelmişse varın Tufan abinin yıllardır yaşadığını siz düşünün..

Gelelim Murat abiye..Belli bir IQ seviyesinin üzerinde olan herkes sorulan soruların ve  yazılan mesajın hangi amaca hizmet ettiğini anlar zaten..Merakımdan soruyorumun meali; "noldu, bık bık ötüyordunuz, hani nerede organizasyon?"dur.."Bana o kadar laf ediyordunuz ama bakın bir haltı dahi beceremiyorsunuz" diyerek bıyık altından gülmektir, "oh olsun" demektir..Aksini düşünen ya çok saftır, ya da aynı düşünceye sahiptir..Evet, geçen sene çok eleştirdik, kantarın topuzunu kaçırdığımız yerler oldu, özür de diledik telefon açıp, şahsi meseleleri zaten kapattık. Ama bu durum maalesef geçen seneki organizasyonun kötü olduğu gerçeğini değiştirmeye yetmiyor...İlk yapılan organizasyon için yazdığım mesaj da hala duruyor, isteyen açıp okuyabilir..Demek ki iyiye iyi, kötüye kötü diyebiliyormuşum, kuru kuruya eleştirmiyormuşum..

Bundan sonra herkes için hayırlısı olsun, organizasyon olursa katılmaya ve elimden gelen yardımı yapmaya çalışırım. Ama fikir beyan etmek, gerçekleri söylemek işi örseliyorsa da kenara çekilirim..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sevgili Çağan,

Benden alıntı yaparak cevaplar verdiğin yazıda, genel olarak olaylara bakışını anlatmışsın ama esas konuyu pas geçmişsin :)

Öncelikle şunu belirteyim ki, ben forumda yer alan ve bu buluşmanın gerçekleşmesini arzu eden ( ha bu yıl biraz gecikerek ha önümüzdeki yıl) herkes adına seni göreve davet ettim. Çünkü geçmişten beri oluşmuş bir tecrüben, gayretin ve isteğin var.

Murat Bey konusunda zaten ben de benzer düşüncelerle kendisine cevap yazdım. Dolayısı ile o konuda zaten bir eleştirim olmadı. Gerçi diğer eleştiri gibi gözüken ifadeler de aslında eleştiri değil, yapıcı nitelikte tespitlerdi.

Sen neticede forum buluşmaları konusunda insanların takip ettiği birisin.

Gelelim tekrardan yetki ve Ertan Bey ile ilgili kısımlara. Ben birkaç yıldır Ertan Bey ile tanışıyorum ve haftada 2-3 kere de kulüpte görüşüyoruz. Onu anlatmak ya da savunmak bana düşmez ama kendisini tanıdığım için olaylara kişisel bakmayacağından şüphem yok. 

Sen dersen ki, "evet ben bu organizasyonu yapmaya talibim" ben de adım gibi eminim ki, bu konuda o yetkiyi alırsın! 

İster bir komisyon kurar, ister tek sorumlu olarak da işi yürütürsün.

Bu yıl yetişmiyorsa önümüzdeki yıl için uzun bir zaman diliminde gereken hazırlıkları tamamlayıp, geleneği devam ettirebiliriz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

2 saat önce, Levend yazdı:

Sevgili Çağan,

Benden alıntı yaparak cevaplar verdiğin yazıda, genel olarak olaylara bakışını anlatmışsın ama esas konuyu pas geçmişsin :)

Öncelikle şunu belirteyim ki, ben forumda yer alan ve bu buluşmanın gerçekleşmesini arzu eden ( ha bu yıl biraz gecikerek ha önümüzdeki yıl) herkes adına seni göreve davet ettim. Çünkü geçmişten beri oluşmuş bir tecrüben, gayretin ve isteğin var.

Murat Bey konusunda zaten ben de benzer düşüncelerle kendisine cevap yazdım. Dolayısı ile o konuda zaten bir eleştirim olmadı. Gerçi diğer eleştiri gibi gözüken ifadeler de aslında eleştiri değil, yapıcı nitelikte tespitlerdi.

Sen neticede forum buluşmaları konusunda insanların takip ettiği birisin.

Gelelim tekrardan yetki ve Ertan Bey ile ilgili kısımlara. Ben birkaç yıldır Ertan Bey ile tanışıyorum ve haftada 2-3 kere de kulüpte görüşüyoruz. Onu anlatmak ya da savunmak bana düşmez ama kendisini tanıdığım için olaylara kişisel bakmayacağından şüphem yok. 

Sen dersen ki, "evet ben bu organizasyonu yapmaya talibim" ben de adım gibi eminim ki, bu konuda o yetkiyi alırsın! 

İster bir komisyon kurar, ister tek sorumlu olarak da işi yürütürsün.

Bu yıl yetişmiyorsa önümüzdeki yıl için uzun bir zaman diliminde gereken hazırlıkları tamamlayıp, geleneği devam ettirebiliriz.

Levend abi, sonuçta resmi bir kurum değiliz. Zaten forum buluşmaları gönüllülük esasına dayanarak düzenlendi yıllarca. Ama forumda bu konuda benden daha yetkili kişiler varken topun bana atılıyor olmasını çok mantıklı görmüyorum. O yüzden yetki ve moderatörlük konusuna değindim. Eğer forumun yöneticisi ya da moderatörü olsaydım ister istemez bazı sorumluluklarım olacaktı ve ben de bunları yerine getirecektim..Şu saatten sonra forumun sahibi de olsam o organizasyonu yapmak oldukça zor. Zaman daraldı..Gelecek sene için çalışmalara başlamak daha mantıklı duruyor ama yine de bir babayiğit çıkıp ben düzenliyorum derse ona da eyvallah..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Selamlar,

Forumumuza son senelerde dahil olan üyelerimizin bilgisi olsun ve bugünlere nasıl geldik bilinsin diye bir açıklama yapmam gerektiğini düşündüm.

Ben 2000’lerin başında bir masatenisi sitesi açmak için çalışmalara başlamıştım. Hazır bir web sitesi altyapısını alıp kendime göre değiştirdim, içinde eğitici yazılar, videolar ve forum olacaktı.

Ancak İstanbul’da Fenerbahçe veteran turnuvasında Ertan abi ile tanıştım ve baktım ki zaten düşündüğüm gibi bir site var, iki tane site ile kitle bölünmesin istedim ve hiç uğraşmayıp hali hazırda yazdığım yazıları Ertan Abinin sitesine verdim ve forumda aktif oldum. Kısa süre sonra da Ertan abi moderatör olmayı ister misin dedi ben de Tsubasa nickiyle değil ancak moderatör nickiyle bu işi yapabileceğimi, çünkü forumda kendi adıma istediğim gibi yazışabilmeyi istediğimi söyledim ve bu şekilde yıllarca moderatörlük yaptım. ( 10 yıl falan olabilir hiç hatırlamıyorum)

Ertan abi ilk yıllar aktif ve ilgili idi ancak iş güç vs dedikçe giderek elini ayağını çekmeye başladı. Genelde sitede bir olay olduğunda dahil olup onun haricinde sitenin güncellemelerinin yapılması işleri ile uğraşıyordu.

Tufan abi sağolsun buluşma işi için hep o koşturdu, foruma çok sık girmiyordu, ben de moderatörlüğü yapıyordum. Buluşmalara da destek vermeye çalışıyordum. Bu iş bölümü ile işler yıllarca yürüdü.

Ancak Ertan abi ile bizim bakış açımız farklı idi. Ertan abiye göre forum üye sayısının yüksek olması iyi iken benim için uzun vadede kalıcı olacak, mantıklı makul üyelerin sayısı önemliydi.

Ben küfür eden, moderatörlerin şifresini çalan ( şaka olarak), forumu kızlara sarkmak veya malzeme satmak için kullanan, insanları dolandırmaya uğraşan üyelerin atılması taraftarıydım. Bu üyeler başka nickler ile gelse de bence atılmaları gerekliydi. Ancak Ertan abi küfür edenleri, satış yapanları vs özür dilemeleri üzerine bir daha tekrarlamayacaklarını düşünerek geri alıyordu.

Düşünün adam bana küfür ediyor ertesi gün dönüyor bir daha küfür ediyor yine dönüyor yine küfür ediyor :) Hatta bir tanesi hala forumda ve hala küfür ediyor :)   

Moderatörlük, buluşmalar vs derken hem zaman hem para olarak yıpranınca mod işini bıraktım. Sonra Bora sorumluluk aldı ama o da benim gibi birkaç senede yıpranıp bıraktı. Siz tabi burada sadece silinmeyen mesajları görüyorsunuz ancak arka planda özel mesajla lastik satıp adam kazıklayan mı istersiniz, kadın üyelerimize sarkan mı istersiniz, foruma atılan reklam mesajları mı istersiniz. Bir üyeden şikayetçi olan diğer üyenin mesajları mı istersiniz. Trilyon tane iş var ve insan boşa uğraşıyor gibi hissediyor.

Neyse uzatmayayım olayın bugünlere gelmesinin sebebi, Ertan abinin ilgilenememesi, ilgilenen diğer üyelerin boşa kürek çekmiş olması ( çünkü onlar sadece çalışıyor ama söz hakkı olmuyor).

Sonuç olarak artık kimse sorumluluk alıp da koşturmak istemiyor. Bundan sonra da olacağını düşünmüyorum. Her işte bir hayır vardır derler. Çok güzel işler yaptık, Üyelerimizin katılabileceği bedava turnuvalar düzenledik. Bence bu harika birşeydi. Düşünün Adana, İzmir, Şile, Bursa ve Ankara’da turnuvalar düzenleniyor ve ben 50TL’den ucuz katılım payı olan bir turnuva hatırlamıyorum. Biz bunu imece usulüyle bedava yaptık. Yeri geldi belediye geldi döner servis etti, yeri geldi starbucks geldi kahve ikram etti, dondurmalar geldi… Yeri geldi aramıza 5er lira toplayıp pide yaptırdık. Malatyalı üyemiz kayısı getirdi, Antepten fıstık geldi vs. Hep beraber öğrenci yurdu merdivenlerinde sohbet muhabbet derken uykusuz kaldık. Bunlar az iş değil.

Bu arada forumun satılık olması konusunda da bildiklerimi yazayım: forum benim bildiğim yıllardır satılık zaten. İlk başta masatenisi.com’un sahibi Nihat almak istemişti, sonra başkaları da çıktı. Ancak fiyat konusunda anlaşılamadı. Bu konu üyelerimizi rahatsız etmesin, işleyişin değişeceğini pek düşünmüyorum.

Bu seneki turnuva için Alpay ile görüşeceğim, kendisi yurtdışındaydı, masatenisi kampına gitmişti. Ağustos Eylülde bir organizasyon olabilir. Ama benim iki gün gidip ilgilenmem mümkün değil. O zamanlar üniversitede öğrenciyken şimdi evli çocuklu bir adamım ve evi iki gün üst üste bırakamıyorum. Alpay bu işi yapmayı kabul ederse ona yardımcı olacak üyelerimiz var ise, ( üyeleri yönlendirmek, liste yapmak, Alpayla iletişim kurmak gibi) bu konuya yazabilirse sevinirim.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben forum buluşmalarına sadece 2 defa katıldım. İkisi de Sülüntepe'de organize edildi. Genel olarak ikisinden de memnun kaldım. (İlki daha iyi bir organizasyondu gerçi)

Dikkatimi çeken 2 tane husus oldu:

1) Türkiyenin birçok yöresinden bu spora gönül vermiş insanların akın akın gelmesi, yeni tanışıklıklar ve dostluklar kurulması ve geçmiş buluşmalarda arkadaş olmuş kişilerin hasret gidermesi. Tabii bunun yanı sıra bol bol masa tenisi sohbeti

2) Yukarda bahsettiğim konu ile hiç ilgisi olmayan, sadece bedava bir turnuva ve masa tenisi oynama imkanını değerlendiren kişiler.

İlk maddede bahsettiğim konu çok değerli ve ülkede eşi benzeri olmayan bir imkan. Ancak 2. madde ise bunu tehdit eden en büyük unsur. Gayet kesin ve net bir şekilde bu buluşmalar 2 numaralı tiplerden temizlenmeli ve bu buluşmalara gönül vermiş kişilerin daha fazla keyif alıp, tadını çıkarabilmeleri sağlanmalı. Biliyorum geçmişte de çok tartışıldı bu konu, hepsini okudum. Ama ellle tutulur hiç bir önlem alınamamış.

Ben diyorum ki, önümüzdeki yıl için bir komisyon kuralım ve başta yukardaki konuyu hallederek geleneksel buluşmaları devam ettirelim. Organizasyon için illa da moderatör vs. Olmak gerekmiyor. Ertan Bey bu konuda tamamen açık görüşlü. Yani bu teklifi getirirken, kafama göre sallamıyorum.

Ben göreve talibim. Aktif olabileceğim konu, katılımcı ayıklama işleri ve genel organizasyon. Geçmişteki buluşmalarda aktif olmuş, Tufan Bey'e yardımcı olmuş, temel sorunları ve işleyişi bilen bir iki arkadaş daha katılırsa sadece gelecek yıl için değil, sürekliliği garanti altına alınmış bir organizasyon kurulacağından eminim.

Not: ben bu yazıyı yazarken bir üstte Tsubasa'nınki gelmiş. Onu görmeden yazdım ama iki yazı bir arada harman edilebilir. :)

• Beğen 2
  • Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Geçmiş mesajları şimdi gördüm.. Benim "6 masada ancak yemek yenir" mesajıma atıfta bulunulmuş...Allah aşkına, yıllardır bu organizasyonların içindeyiz. Pendik Sülüntepe gibi bir salonda dahi kaç masa vardı, yaşanan aksilikleri gördünüz..6 masa ile forum buluşması yapılabileceğine gerçekten inanan varsa ben daha bir şey demeyeceğim..

Malatya buluşması; katılım neredeyse 50-60 kişi, ferdi maçlar son birkaç saatte eleme usuluyle anca tamamlandı..

Kocaeli buluşması, o kadar geniş ve 12 masalı bir salonda, ikinci gün giden onca insana rağmen akşam 8-9 larda oynanan maçlar vardı..

Samsun buluşması..TMTF hakemlerine ve koskoca salona rağmen, biz pazar akşamı 7'de salondan çıktığımızda daha eleme maçları oynanıyordu..

Yani diyeceğim o ki; en az 10-12 masalı bir salon ancak bu buluşmayı kaldırabilir. 6 masa ile bırakın 100 kişiyi, 50-60 kişiyle bile işin altından kalkamazsınız..Çözüm üretmek adına ortaya atılan ferdi ya da takım maçları oynanmasın önerisinin de hiçbir hükmü yoktur..Forum buluşması yıllardır 1. gün takım maçları, 2. gün ise ferdi maçlar olarak düzenlenir ve bu iki uygulama da üyelerin çoğunluğunun kararıdır..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

5 saat önce, Levend yazdı:

Ben forum buluşmalarına sadece 2 defa katıldım. İkisi de Sülüntepe'de organize edildi. Genel olarak ikisinden de memnun kaldım. (İlki daha iyi bir organizasyondu gerçi)

Dikkatimi çeken 2 tane husus oldu:

1) Türkiyenin birçok yöresinden bu spora gönül vermiş insanların akın akın gelmesi, yeni tanışıklıklar ve dostluklar kurulması ve geçmiş buluşmalarda arkadaş olmuş kişilerin hasret gidermesi. Tabii bunun yanı sıra bol bol masa tenisi sohbeti

2) Yukarda bahsettiğim konu ile hiç ilgisi olmayan, sadece bedava bir turnuva ve masa tenisi oynama imkanını değerlendiren kişiler.

İlk maddede bahsettiğim konu çok değerli ve ülkede eşi benzeri olmayan bir imkan. Ancak 2. madde ise bunu tehdit eden en büyük unsur. Gayet kesin ve net bir şekilde bu buluşmalar 2 numaralı tiplerden temizlenmeli ve bu buluşmalara gönül vermiş kişilerin daha fazla keyif alıp, tadını çıkarabilmeleri sağlanmalı. Biliyorum geçmişte de çok tartışıldı bu konu, hepsini okudum. Ama ellle tutulur hiç bir önlem alınamamış.

47 dakika önce, cagan yazdı:

Geçmiş mesajları şimdi gördüm.. Benim "6 masada ancak yemek yenir" mesajıma atıfta bulunulmuş...Allah aşkına, yıllardır bu organizasyonların içindeyiz. Pendik Sülüntepe gibi bir salonda dahi kaç masa vardı, yaşanan aksilikleri gördünüz..6 masa ile forum buluşması yapılabileceğine gerçekten inanan varsa ben daha bir şey demeyeceğim..

Buluşma mı? Turnuva mı?

Tüm sıkıntının ana kaynağı bu...diğeri de üyelerin organize olma işine el atmamaları..

Sayın Levend Bey 1. mad. ve 2. mad. diye sıralamış...Bu işin özeti bu..senelerdir bu konuda yazılır çizilir ama sonuç ortada.

Sayın Çağan bey ise 6 masalık (kişilik) dar alanda yemek bile yiyemez...Abiyi tanıyanlar bilir (boy pos hareketlilik bakımından) öyle her yere sığamaz..

Arkadaşlar bu işi yönetim ben mod. olmadan önce bile yönetim buluşma organizasyonunu bırakmıştı..Organize işini talip olan arkadaşlar düzenliyordu..Son buluşmalar istek üzerine düzenleniyordu. Hoş son buluşmalar buluşma değil turnuvadır. Raketini kapan gelmiştir..Bu durumdan üyeler genelde hoşnut olmamıştır...Hoşnut değiliz ama hiç bir şeyde yapmamaya özen gösteriyoruz..Turnuvaya üye katılım şartlarını bile ilgisizlikten beceremedik.......bunun gibi bir çok doğrular  geldi bu günleri buldu...

Buluşmayı turnuva havasından çıkaramazsak bu konuşmaları forum satılır (yada satılmaz) biz hala konuşur oluruz.

Aramızdan biri çıkıp, ben bu işi geleneksel hale getireceğim forum içinde bu konuda 3-5 arkadaş ile organize olup, buluşma organizelerini biz kontrol edeceğiz, buluşmanın yerini biz belirleyeceğiz, katılımcı şartlarını biz tespit edeceğiz diye yönetimden bir istekleri olmuş mudur............HAYIR...

Sadece söyleniyor ve birilerinin yapmasını bekliyoruz...Bizler organize olma işini isteyelim de....yönetim sıcak bakmazsa o zaman  başımız çaresine bakalım..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bir sitemim de mesele Veteran turnuvası düzenlemeye gelince heryerde bangır bangır reklam yapıp konu forum buluşması olunca ortadan yok olan insanlara..

Bursa'dan senelerce en az 10 sporcu geldi buluşmalara. Bu organizasyondan en çok mutlu olan grup da Bursa grubudur..Fakat ne gariptir ki yıllardır "yok dernekleşemedik", "yok salonun tadilatı var",  "yok yönetimden izin çıkmadı" gibi bahaneler ortaya atıldı..Merak ediyorum, kimdir bu yönetim? Zaten veteran grubu belli, başkan belli, herkes yıllarca forum buluşmasının tadını çok güzel çıkardı, ama mesele salonu forum buluşmasına açmaya gelince kimsenin gıkı çıkmadı..Kimse kusura bakmasın ama durum budur..

Misal Adana..Son yıllarda Veteran turnuvası anlamında büyük işler başardılar..Hatta Kemal Sağ abi de forum buluşmalarına katılmış birisidir ve aynı zamanda Adana'da sözü geçen eski bir millet vekilimizdir..Neden organizasyona katılmak olunca herkes sıraya girerken iş organizasyonu üstlenmeye gelince ortadan yok oluyor?

Mesela İzmir..Yıllarca forum buluşmalarına geldi İzvet'in oyuncuları da..Neden bir gün de çıkıp demediler ki şu organizasyona biz talibiz, gelin bizim dernekte yapalım diye?

Elinde gücü olanın, imkanı olanın gıkı çıkmazken, abalıya vurmak, bir günah keçisi aramak kolaydır..Kelle başı 200 lira versek havalimanında kırmızı halıyla bile karşılarlar forum üyelerini..Kusura bakmasın kimse ama herşey para olmuş..

Keşke camiada sözü geçen, nüfuzlu birisi olabilseydim, istediğim salon kapıları bana ardına kadar açılabilseydi..Ama şartlar böyle..İş forum buluşmasına katılmaya gelince en önde bayrak tutup, iş organizasyonu üstlenmeye gelince 3 maymunu oynayanlara selam olsun..

• Beğen 2
  • Teşekkürler 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sevgili Çağan, amatör bir ruhun gerçeklerini yazmışsın ne diyelim. Yönetim olarak sıra bize gelmez inşallah. Amatörce serzenişin, bu işi profesyonel olarak yapanlar tarafından bir türlü algılanamaması ve destek çıkmaması. Çıkanlarında özellikle son iki turnuvada(yapılanı kötülemek için söylemiyorum ama dilim buluşma demeye varmıyor) durum yazılanlar çizilenlerden anlaşılmiştı, üye çoğunluğu turnuva gölgesinde bir buluşma istemiyor. Üyeler bir birlerini tanımak istemenin yanında iki de topa vurmak ister.  Bu topa nerede vuracak salonda , bu salonların kontrolü kimlerde derneklerde. İşin püf noktası burası, amatör ile profesyonelin bir türlü buluşamadığı nokta. Sonuçta buluşmak kolay ama iki de topa vuracağız dersek..... amatör ruhu olan profesyonel üyeleri forumda arıyacağız. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

52 dakika önce, bellek yazdı:

Sevgili Çağan, amatör bir ruhun gerçeklerini yazmışsın ne diyelim. Yönetim olarak sıra bize gelmez inşallah. Amatörce serzenişin, bu işi profesyonel olarak yapanlar tarafından bir türlü algılanamaması ve destek çıkmaması. Çıkanlarında özellikle son iki turnuvada(yapılanı kötülemek için söylemiyorum ama dilim buluşma demeye varmıyor) durum yazılanlar çizilenlerden anlaşılmiştı, üye çoğunluğu turnuva gölgesinde bir buluşma istemiyor. Üyeler bir birlerini tanımak istemenin yanında iki de topa vurmak ister.  Bu topa nerede vuracak salonda , bu salonların kontrolü kimlerde derneklerde. İşin püf noktası burası, amatör ile profesyonelin bir türlü buluşamadığı nokta. Sonuçta buluşmak kolay ama iki de topa vuracağız dersek..... amatör ruhu olan profesyonel üyeleri forumda arıyacağız. 

Selim abi sen şahitsin..Geçen seneki buluşma üzerine bir konu açmadım mı? Gelecek senelerde neler yapılabilir, meselenin buluşmadan turnuvaya dönmesinin önüne nasıl geçilebilir diye sormadım mı? Birkaç tanıdık sima dışında konuya katkı veren oldu mu? Mesele beleş turnuva, tişört, yemek, madalya olunca duyan geliyor, ama mevcut sorunları çözme noktasında kimseden en ufak ses dahi çıkmıyor..Zaten forumla ve buluşmalarla ilgili umudumu taa o zamanlar yitirmiştim. Çünkü ben daha iyiye nasıl ulaşırız diye yırtınırken, hatta bu seneki organizasyonu komple üstlenmeyi düşünürken insanlar göbeğini kaşımakla ve nasılsa seneye de çıkar birisi üstlenir, biz de gider keyfimize bakarız düşüncesindeydi..Koskoca forumuz, yeri geliyor 100-150 kişiyle buluşma yapıyoruz, ama hala en ufak aksilikte gözler Tufan abiyi arıyor..Ya da birkaç kişi çıkıp Pendik'te yapılsın diyerek bazılarının katıla katıla gülmesine vesile oluyor..Bu forum bünyesinde bu işi organize edebilecek başka bir kişi yok mudur gerçekten? Ya da neden güçler birleşmiyor? İnanın İstanbul'da değil de başka bir şehirde olsaydım bu işi çoktan üstlenirdim..Fakat İstanbul dışına çıkma, yahut durumu uzaktan kontrol etme gibi bir şansım yok maalesef..E İstanbul da yeterince doydu bence buluşmalara..Gidilmedik, görülmedik onca şehir varken İstanbul-Ankara ekseninden ayrılmamız lazım artık..Umarım seneye güzel bir planlamayla herkesin özlediği o buluşmayı gerçekleştirebiliriz..Diyeceğim budur..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sevgili Cagan ve Bellek Beyler,

güzel yorumlar yapıyorsunuz, ilgi ile izliyoruz ama yukarıda Tsubasa bu yıl için girişimde bulunacağını ve eğer pozitif bir gelişme olursa kimlerden destek alabileceğini sormuştu.

Ben kendi adıma, daha o yazıyı görmeden yazdığım yazıda elimden gelen desteği vereceğimi yazdım zaten. Sizler ne düşünüyorsunuz?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tarih: Wed Jul 25 2018 Saat: 04:48, cagan yazdı:

...organizasyon olursa katılmaya ve elimden gelen yardımı yapmaya çalışırım..

Önceki mesajlarımda belirtmiştim, demek ki cevap vermek için seçmece cümleler seçiliyor, ya da mesaj tamamen okunmuyor ki gözden kaçmış...

Ağustos ayı benim adıma yoğun geçecek..Birkaç tatil planım var, bayram var..Ama yine de elimden gelen yardımı yapacağımı belirtmiştim..

Salon olduktan sonra gerisi kolay..Tek yapmamız gereken katılımın sınırlarını çizmek ve itiraza açık olmayacak kurallar koymak..Birkaç gündür gelecek yılları kapsayacak bir forum buluşması kurallar bütünü üstünde çalışıyorum. Zaten 2 sene önceki buluşma öncesinde Bora ile birlikte bir forum buluşması katılım şartnamesi hazırlamıştık. Eminim ki birçok kişi açıp okumamıştır bile..Hoş, orada yazanlar birçok üyenin bildiği şeyler gibi dursa da uygulanma ve bu kurallara uyma anlamında ne kadar başarılıyız burası tartışılır..

İlk olarak katılımın sınırlarını iyi çizmemiz gerekiyor..Mesela geçmiş birçok buluşmaya gelen, çok da sevdiğimiz, ama forumda yeterince aktif olmamış, sadece buluşma için üyelik açmış birçok arkadaşımız var..Öyle bir sınır çizmeliyiz ki ne bu ve benzeri durumdaki arkadaşlarımız mağdur olsun ne de foruma yıllardır emek veren, bir şeyler katan üyeler mağdur olsun..Referans sistemi en etkili çözüm gibi duruyor..Atıyorum, bir kişi foruma 10 sene önce üye olmuş olsa bile eğer kendisine, oyununa referans olacak bir üye yoksa ( bu üye de herhangi bir üye olmayacak elbette, örnek olarak Bilal abi, Ersun abi, Ozan vb tanıdık, bilindik güvenilir üyeler)..Bunlardan birisi size referans vermiyorsa forum üyeliği olsa dahi katılım olmayacak..Bu şekilde hem seviye (renk) ayrımı daha kolay olacak, hem duyan gelemeyecek hem de kimse turnuva ortasında takımını bırakıp gidemeyecek..Yani herkesin özlediği o bizbize buluşma ortamını yakalamış olacağız..

İkinci olarak ödül yönetmeliği konusunda da bazı sınırlar çizmemiz gerekiyor..Bence dereceye girenlere dağıtılan lastik, tahta, tişört, ayakkabı vb hediyeler meseleyi bir buluşma ortamından çıkararak şahsi hırsların ön plana çıktığı bir turnuva havasına sokuyor..Bir kupa, bir madalya ve günün anısına verilecek birkaç ufak hediye bence kafidir..Bunu düzenleyenin keyfine bırakmak da çok mantıklı değil çünkü bu ödüller organizatörü başarılı gibi gösterse de aslında buluşma ruhunu bozan bir şey..En büyük ödül orada dostlarla olmak düsturunu benimsemiş insanlar gelsin, lastik-tahta peşinde koşanlar yallah veteran turnuvalarına..

Son olarak; katılımcılar isimlerini belirtilen en son tarihe kadar yazdırmak durumunda olmalı..Buluşma günü ismini daha önce yazdırmamış olup salona gelenler kesinlikle turnuvaya alınmamalı..Ayrıca saat kaçta salonda olmak gerektiği tarafımızca duyurulur..Bu süreyi 1 dakika dahi aşan, ismi katılımcılar arasında olsa dahi turnuvada yer alamaz..Geçen yıllarda gördük, saat 9 denmesine rağmen 11'de gelenler oldu. Sağlıklı bir kura çekimi ve buluşmanın selameti için herkes dakikası dakikasına orada olmalı..Nasıl ki işinize geç gitme lüksünüz yoksa buluşmaya da keyfiyeten geç gelme lüksünüz yok..

Diyeceklerim bunlar, konuyu takipteyim, bir haber çıkarsa buralardayım..

• Beğen 1
  • Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Değerli arkadaşlarım,

Dünyanın en iyi kurallarını bile yazsanız, uygulanmadıktan sonra bir anlam ifade etmiyor malumunuz.

Zaten halihazırda kurallar konusunda bir altyapı var anladığım kadarıyla. Bunun üzerine, aramızda "sözünün üzerine söz söylenmeyecek, sevilen sayılan abilerimiz" arasından  bu kuralları uygulama ve takip komitesi oluşur ve bu konuda azami gayret gösterilirse, 1-2 yıl sonra bir gelenek oluşur ve sonrasında rahat ederiz diye düşünüyorum.

Selam ve Saygılar...

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, cagan yazdı:

Önceki mesajlarımda belirtmiştim, demek ki cevap vermek için seçmece cümleler seçiliyor, ya da mesaj tamamen okunmuyor ki gözden kaçmış...

O cümle ya da kelime seçme kurnazlığı, forumlarda çok yapılır. Yine aynı şekilde mesajın tamamını okumadan cevaplar da çok yazılır.

Ama bir de konunun esastan kopup, başka yerlere gitmesi de sık görülen bir durumdur :( ;):

Huyum kurusun ben bunların hiçbirini yapmam. Benim amacım sizlerden birebir "net" cevap alabilmekti, onu da senden çok güzel aldım :thup:

Yazının alıntı yapmadığım geri kalan kısmına ise direk imza atarım. Hatta ilk sene işi öyle sulandırmamak için, refereransa bile gerek olmayabilir bence. En güzel referans forumda ya da buluşmalarda genel çoğunluk tarafından tanınıyor olmaktır.

Neticeye gelelim. Yukarıdaki yazışmalar doğrultusunda, bahsedilen komisyon ortaya çıkmaya başladı bile.

Tsubasa, cagan, Levend (diğer üyeler ihtiyaç olduğunu düşünüyorsa), bellek ( henüz kesin yanıt veremedi ama sitedeki tek aktif mod olduğundan her halükarda lazım :D ) ve hamza ( söz konusu bölgede yaşadığı ve ilgili kişilerle iletişimi olduğu için)

Kanaatimce içinde uzun bir Bayram ve 30'u civarında mini bir tatil durumu olan Ağustos ayı pek gerçekçi bir hedef olmaz ama Eylül ayını ilk yarısı içerisinde bir hafta sonu bu iş olabilir.

• Beğen 1
  • Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 25 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..