Jump to content
Masatenisi.org Forum

Butterfly D'or

Recommended Posts

Butterfly D'or ismiyle yeni bir lastik çıkartıyor.

Yüzeyi Çin lastiği gibi top tutan ve gergin bir lastiğe sahip olan bu ürünün süngeri de sert ve gergin. Bu yüzden de çok hızlı ve zamklı oynamaya da uygun olduğu söyleniyor. Butterfly'ın tanımı ile "gözü kara atak yapanlar için çok uygun". Ayrıca:

- Masaya yakın oynayıp devamlı agresif bir şekilde kontra spin yapanlar

- Masada veya masaya yakın oynayıp spin ağırlıklı hücum edenler

- Topu karşılarken bol falso ile hassas noktalara atanlar

- Servislerine maksimum spin vermek isteyenler

için uygun olduğu söyleniyor.

Orjinal yazıyı okumak için http://www.butterfly-world.com/newsletter/...rfly-news11.pdf

Daha mağazalara gelmemiş ama herhalde bu aralarda piyasaya çıkar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bryce'in yeni versiyonu gibi, cok daha spinlisi.. Kanimca bryce'la vurulan topun zaman zaman masanin uzerinden ucup gittigini gorduklerinden dolayi "d'or"u yarattilar.

Sriver G2 ve D'or.. yine birsuru para odemek zorunda kalacagiz.. :uzgun:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 months later...
D'Or ile ilgili olarak Butterfly'ın (http://www.butterfly-world.com/default17_e.htm]  belirttiği  hız değerleri :

Lastik     Hız     Spin
========================
D'Or       10.50    10.5
Sriver G2  11.50     9.5         
Raystorm    9.75     7.0

Butterfly-world sitesi sadece bu 3 lastiğin hızlarını belirtmiş. Diğer sitelerdekileri farklı olabilir diye yazmadım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...

Butterfly D'or benim de çok merak ettiğim bir lastik, fiilen kullanmadığım için aşağıda yazacaklarım tecrübe ve tahminden ibaret.

Daha önce yazmıştım, Simurg burada, Antalya'da. Onun raketi ile az da olsa oynadım ve gördüğüm kadarıyla Desto F1 hız bakımından Byrce'a yakın, benzer. Buradan çıkan sonuçta, Ertan Bey'in verdiği hız değerlerine de bakınca, D'or Desto F1 kadar hızlı bir lastik değil.

Bir lastiğin hız özelliğini saptamak kolay da, spin özelliğini anlayabilmek için daha çok oynamak gerekiyor. Ama Desto F1'in Byrce'dan daha spinli bir lastik olduğunu sanmıyorum. (içgüdülerim öyle söylüyor) Bu anlamda yine verilen değerlere bakarsak D'or, Desto F1'e göre daha spinli bir lastik.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Butterfly D'or benim de çok merak ettiğim bir lastik, fiilen kullanmadığım için aşağıda yazacaklarım tecrübe ve tahminden ibaret.

Daha önce yazmıştım, Simurg burada, Antalya'da. Onun raketi ile az da olsa oynadım ve gördüğüm kadarıyla Desto F1 hız bakımından Byrce'a yakın, benzer. Buradan çıkan sonuçta, Ertan Bey'in verdiği hız değerlerine de bakınca, D'or Desto F1 kadar hızlı bir lastik değil.

Bir lastiğin hız özelliğini saptamak kolay da, spin özelliğini anlayabilmek için daha çok oynamak gerekiyor. Ama Desto F1'in Byrce'dan daha spinli bir lastik olduğunu sanmıyorum. (içgüdülerim öyle söylüyor) Bu anlamda yine verilen değerlere bakarsak D'or, Desto F1'e göre daha spinli bir lastik.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Valla butterfly bryce icin 12 diyordu sanirim; ama bryce'i diger lastiklerle karsilastirinca, aslinda hizinin 14 gibi oldugunu rahatlikla soyleyebilirim..:))

f1'nin hizi bryce'a yakindir dedigin gibi togay. belki 12.5 gibi, bir deger vermek gerekirse; kafamdan gecen deger..

D'or buyuk ihtimalle cok daha spinli hem bryce hem de f1'den..

Ama Desto F1'in Byrce'dan daha spinli bir lastik olduğunu sanmıyorum.
F1 kesinlikle bryce'dan daha spinli bir lastik..

d'or 2.1 desto f1 max'ı hız ve spin yönünden geçermi?

D'or 3.1 uretilseydi belki F1'dan daha hizli olurdu, kimbilir.. :lol:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 15 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..