Jump to content
Masatenisi.org Forum

Sıfır Raket

Guest Sansel

Recommended Posts

Sansel, bu konuda biraz bilgi vermek istedim:

Oncelikle Titanium ve Carbon tahta kavramlari farkli tahtalar icin kullaniliyor, cunku ikisi de farkli maddeler. Madde ozellikleri cok onemli degil, ama Ti dayanikli ve yumusak bir metal, C ise sert bir ametal. C katman halinde tahtaya konuyor genelde (istisnalar var Stiga'nin Tube Carbo'su gibi), Ti ile ise boyle bir uygulama yapilmiyor bildigim kadariyla. Aradigin Titanium Wood icin link:

http://www.tabletennis.se/blades/titanium/titanium.htm

http://www.tabletennis.se Stiga'nin resmi adresi, burayi gezerek Stiga tahtalari hakkinda daha detayli bilgi edinebilirsin.

Bu arada Stiga yeni bir Titanium tahta cikaracak 5.4 diye...

Ben Carbon iceren tahtalar kullandim ama Ti ile hic oynamadim, o yuzden karsilastirma yapamayacagim.

Turkiye'de Stiga distributoru var mi bilmiyorum. Eminonu'nde bir yer getiriyordu Stiga malzemelerini hesapta ama ben ne sorduysam yoktu zamaninda. O yuzden alisveris icin online siteler tercih edilebilir. Bu konuda detayli bilgiye su linkle bakabilirsin:

http://www.masatenisi.org/forums/index.php?showtopic=172

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Stiga'nın distribütörü Merdivenköy de Wilson mağazasının sahipleri. Ama ellerinde çeşit olarak fazla bir şey yok. Daha geçen hafta uğradım. Ben tüm Stiga malzemelerimi yurtdışından getirttim.

Eğer İstanbul'daysanız bir gün gelin benim tahtayı deneyin.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kusura bakmayin bir yanlis anlama oldu. Masatenise 10 yıl ara verdikten sonra sizin forumu gorunce yeniden baslayayayim hevesine kapildim. Tahta ve lastikler isik hiziyla degismis haliyle titanium ve karbon u birbirine karistirdik. Ben ofensiv bir oyuncuydum zamaninda, sriver 2,0 ve tachi 2,0 ve karbon bizim zamanimizda mukemmel raketlerdi. Ama goruyorum ki tahtalarda ve lastiklerde bayagi degismeler meydana gelmis. Inceledim en iyi tahta titanium biraz maliyeti yuksek.

Ama bu isi en iyi malzemelerle yapacaksiniz ki keyfi ciksin. Sonuc olarak titanium , sriver ve tachi leri istanbulda bulabilecegim ve hepsini hazir hale getirecek ekibe ihtiyacim var.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Oncelikle en iyi tahta kavrami subjektif ve sizin oyun stilinize uymasiyla dogru orantili. Mesela ben baska bir konu icin yazdim, burda da tekrar ifade edeyim. Benim icin Stiga Carbo Oversize cok kotu bir tahta ama onun muadili olan Carbo 7.6 bir suru kisi icin cok iyi.

Sizin oyun stilinize gore daha duzgun tavsiyeler yapmak mumkun, tabii biraz acarsaniz.

Ti tahta'nin cok suratli oldugu soyleniyor, benim tavsiyem 10 senelik bir aradan sonra bu kadar suratli bir tahta kullanmamaniz. Kontrol eksikligi yuzunden cok sayi kaybetmek mumkun aksi halde. Ayrica Ti tahtayi Istanbul'da bulmaniz ancak bazi saticilar keyfi olarak getirirlerse olanak dahilinde...

Carbon tahtalar ve yeni trend Ti haricinde bir de Butterfly'in Arylate-Carbon eklenmis tahtalari var. Bunlar icerisinden Timo Boll Spirit iyi bir tahta, ben uzun sure kullandim, kucuk bir kafasi var, hizi iyi, kontrolu de hizina gore fena degil. Butterfly tahtalar icerisinde onerim o olurdu. (off seviyesinde)

Stiga tahtalarindan ise benim sahsi onerim denedigim (bir arkadasimda var) Tube Light yonunde olacak. Cok guzel bir hissi var, TBS'ye gore daha kontrollu ve daha yavas ama emin olun, hizindan sikayet etmezsiniz, gerci ben Magna Max ile oynadim... (bu da off- seviyesi icin)

Stiga genelde cok bulunmuyor. Ama online siparis her zaman mumkun...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sevgili Arsun!

Ben dedigim gibi ofensiv bir oyuncu idim. Forehand ve backhand spinler icin zamaninda cok calismistim. Ne olursa olsun top cok kisa dusmedikten sonra oyunu direk spin'e cevirmek arzum vardı. Ayrica 10 farkli servis calismistim zamaninda. Yalniz sizin mektuplardan anladigim kadari ile bu 10 yil icerisinde terimlerde baya degismiş mesela 'off seviyesi' derken defansiv mi demek istiyorsun? Herkese iyi calismalar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Aslinda ofensiv seviyesi gunumuz tahta ureticilerinin kategorilendirme sisteminde 3 kademe olarak kabul ediliyor: off- (allround seviyesinden biraz daha hizli) off ve off+

hiz burda '-'den '+'ya dogru artmakta. TBS off seviyesinde bir tahta, yani ofensivler icerisinde orta hiz diyebiliriz. Tube Light off- gibi, yani allround'dan hizli ama ofensiv seviyesi icinde yavas sayilir.

Spin seven oyuncular icin off+ tahtalarin biraz fazla sert ve hizli olduklarini dusunuyorum, neticede surat off tahtadan da gayet guzel cikiyor, ama kontrol off+ tahtalarda spinli bir oyun tarzi icin bence az.

Ben kendim de spinli oynuyorum, tahtam off.

Insallah bu aciklama biraz yardimci olmustur.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Degerli Uyeler!

Bir fiyat aldim malzemeler sifir, uygunlugu icin bir fikir beyan edermisiniz?

Stiga Karbon 140 Milyon

Sriver Lastik 40 Milyon

Tachiness Lastik 45 Milyon

Fikirlerinizi bekliyorum. Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Selam.

Turkiyedeki fiyatlari hakkinda bir bilgim yok ama arsun'un verdigi bir internet sitesinden daha ucuza bulabilirsiniz sanirim.. Adresi:

http://www.vrocosport.nl/shop/index.html?lang=en-us

...

Fiyatlari turk lirasi olarak da gormek mumkun.

...

Henuz cektim fiyatlari.. Daha ucuz..

Turkiye EU'da olmadigindan vat odemek zorunda degilsiniz ayrica..

Stiga Blade Titanium WRB iclerinden en pahalisi.. Fiyati 107.396.276 TL.

..

Arsun'a katiliyorum, 10 senelik bir aradan sonra Titanium'u satin almayin bence.. Titanium'un yeni gelecek modeli olan 5.4, carbo 7.6'a pek de uzak olmayacak bir rakip gibi. Ama fiyati yuksek olacaktir, yeni olacagi icin.. Ve titanium olacagi icin..

Tahtanin yavas olup olmamasi o kadar da onemli degil, cunku, cok hizli bir lastikle arzuladiginiz hiza kavusmaniz mumkun olabilir. Atak oynuyordum diyorsaniz; off- veya off bir tahta ile baslayabilirsiniz. off+ hizina ulasmak her zaman mumkun, speed glue kullanarak lastiklerde.. Ama ki off+ bir tahta secerseniz baslangicta, sonrasinda bu cok hizli geldi biraz daha yavas olsun diyemezsiniz, cunku slow glue henuz icad edilmedi.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sevgili Dadanagast!

gondermis oldugun sitenin guvenirligi konusunda beni bilgilendirirmisin? Daha once hic bu siteden alisveris yaptin mi? Bir sorun yasadin mi? Shipping durumu nasil? ürün kac gunde eline ulasti?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

http://www.masatenisi.org/forums/index.php?showtopic=174

Yukarıda adresini yazdığım forum bölümünde Yılmaz isimli arkadaşla ile bu siteden alışveriş yapma konusunda yazışmıştım. Yılmaz lastik siparişi vermişti, sonradan yazdıklarından anlaşıldığı kadarıyla sorunsuz almış lastikleri. Sizin de takdir edeceğiniz gibi fiyatlar gayet makul o sitede, ben de tahta siparişi verdim, ama ben henüz teslim almadım.

İki çeşit shipping metodu var, bir tanesi hızlı sanırım ama bayağı maliyetli, ikincisi ise daha ucuz, malzemenin gelmesi ise Türkiye için söylüyorum 8-9 gün sürüyormuş. Ayrıca ben toplam fiyatı öğrenme açısından bir mail yollamıştım, çok çabuk cevap verdiler, ilgililer de yani. Şiparişinizin nasıl olduğuna dair bir mail ve siparişin yollandığına dair bir mail de yolluyorlar. Bu ayın 21'inde sipariş vermiştim ben, benim tahtada geldi gelmek üzeredir yani.

Ben şimdilik tavsiye edebilirim siteyi, tabii siparişimi sorunsuz teslim alınca daha net şeyler söylemem mümkün olacak.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Siparişimi gidip postaneden almama gerek kalmadan elime ulaştı yarım saat önce. Güzel bir şekilde paketlemişler ve herhangi bir sorun, hasar yok. Artık kendi deneyimimden yola çıkarak önerebilirim bu siteyi. Ama gene de başkalarından da bir onay almanız belki daha uygun olur.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

yilmaz ve togay'in da dedigi gibi guvenirlik acisindan bir sorun yasamayacaksiniz umarim; umarim cunku sitede soyle bir yazida var:

"" TPG Worldpack Priority

TPG Worldpack Priority is available only for the listed countries. Note that if you choose this shipping method, your package is not assured and you cannot trace your package. The shipping time can sometimes take very long. If you want your order shipped with TPG, this is at your own risk, we do not take responsability for packages that are lost or take a long time to arrive. ""

...............................

"this is at your own risk, we do not take responsability for packages that are LOST.. "..

O kadar para odeyipde postada kaybolmasi hic kimsenin isine gelmez dogrusu.. Garantili degil.. Ama su da varki, buyuk bir gercek, yurtdisindan gelen hic bir mektup veya kargo kaybolmuyor.

Bence guvenilebilir.

...

Ben turkiyede yasamiyorum, o yuzden ne kadar surede turkiyedeki bir adrese ulasir posta bilemem..

Ben daha once alisveris yapmadim bu siteden, ama yapmayi dusunuyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

"Specials" tarafina bir goz atmani tavsiye ederim, enteresan seyler iyi fiyatlarla bulunabiliyor, raket kabi olsun, lastik olsun vs. vs. Ben bir suredir V-stage ile flort ediyorum da, Dadanagast'in kulaklari cinlasin... :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

:)))

Ben bayagi ucuza almistim V-Stage'i, 20 pound'a, ellerinde kalan son V-stage lastik idi.. Fakat Vroco Sport'da 18 Pound.. acikcasi ben de flort'e basladim, diger renginden alabilirim.. (oncelikle tahta olayini cozumlemem gerekiyor..)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 16 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..