Jump to content
Masatenisi.org Forum

2007 De Solüsyon Kullanmak Yasaklanıyormu?

Umıty

Recommended Posts

DONIC COPPA JO GOLD

Kontrol: 5 Hız:10+ Spin:10+ Karekteri: OFF+ , Sertlik: Orta, Yüzey özelliği: Spin Elastik

Hızlandırıcı yapışkan 2007 yılında bırakılıyor. Waldner buna hazır. Efsanenin artık gold versiyonu var. 20 yılın üzerinde bir zamandır Waldner birçok kereler altın madalyalar alarak ölümsüzleşti. Çok iyi tanınan İsveçli gazeteci Jens Felke onu tüm zamanların en iyi masa tenisi oyuncusu olarak tanımlıyor. Yakında lastiklerde değişecek olan standarda Efsane isim Waldner çözüm yolunu gösteriyor.

Zaman içinde Waldner COPPA serisi lastikleri kendini gösterecek:

COPPA JO - hızlandırıcı yapışkan ile mükemmel performans sergiler. Aynı zamanda hızlandırıcı yapışkan kullamaksızın da diğer klasik lastiklere oranla hızlı bir lastiktir.

COPPA JO GOLD - içinde ihtiva ettiği hızlandırıcı yapışkan ile yeni bir standarttır. Ses etkisi hayal edilebilecek en yüksek seviyededir. Bu iki lastik hızlandırıcı yapışkan kullanılmasının yasaklanmasından sonra iki temel lastik olacaktır.

COPPA JO hızlandırıcı yapışkan kullanımına müsaade edildiği sürece memnuniyet verici performans sergiler.

COPPA JO GOLD ise hızlandırıcı yapışkan kullanımının yasaklanmasından sonra

(Kaynak:Sn Semih beyin sitesinden- www.hazer-ticaret.com)

2007 senesinde solusyonun yasaklanacagı konusunda bir bilgiye rastladım, ben her oynayışta lastige solusyon sürüp oynamıyorum ama böyle bir bilgiye rastladığım için sizlerle paylaşmak ve yeni bir konu açmak amacıyla foruma bir yazayım dedim,bilgisi olan arkadaşlar varsa paylaşırsak arkadaşlarda bilgilenmiş olur.Saygılarımla

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...

arkadaslar hızlandırıcı solüsyonlar veya yerli imalatlar daha önceleri bu kadar kolay bulunamadığı için genel olarak bir çok oyuncu yapıştırmadan oynuyodu . yada orijinal veya fenerli marka( alameti farika) solüsyon kullanılıyodu. şimdi bu yasaklama konusunda ; eğer yasaklanacak olursa, bence daha yumuşak süngerli ve daha gergin yüzeyli lastiklerle sorun çözülebilir. bazı duyumlara göre su bazlı yapıştırıcılar kullanılacakmış. tüm bunlar eminim en kısa zamanda açıklığa kavusacaktır. herkese selamlar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

arkadaşlar bende mustiye katılıyorum eğer yasaklanırsa oyunun hiçbir zevki kalmaz ki hem zaten ben kendi solüsyonumu kendim yapıyorum yasaklansa dahi ben dışarda solüsyon almadığım için ben yine yapıştırmay devam ederim ve bütün sporcular yapıştırmaya devam eder bence eğer raketi yapıştırmazsan ço9k sağır oluyor ve ne oyun zevki nede oyun oynama isteği kalıyor insanda bence o iş yaş gibi görünüyor birde benim yaptığım solüsyonun tarifini vereyim sizlere solüsyonun ham maddesini 1 litrelik bir şişeye çeyreğine kadar dolduruyorsunuz ve üstüne süper benzin eklieyip karıştırıyorsunuz işte tek yapmanız gereken şey bu ve takır takır oynuyorsunuz

saygılar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

merhaba arkadaşlar yasaklanması bencede çok saçma olur eğer yasaklanırsa ben bu işte başka rantlar var derim bütün dünyada bir sürü sektör değişecek o zaman ben biraz araştırdım galiba yasaklama olayı sadece benzin solvent gibi kanserojen madde içeren yapıştırıcıları bir cihazla tes edip yarışmya sokmayacaklarmış bu da bir sektör zaten herkesi ıttf onay lı yapıştırıcı almaya zorluyorlar buradan rant elde edenler var bunların başının altından çıkıyor böyle şeyler

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar biz 70'li yıllarda masa tenisine okulda sıraların üzerinde ellerimizde raket değil kitap tutarak başladık. İlk aldığımız basit pingpong raketleri ise lastik değil mantar yüzeyli idi. Bunlarla tekniğimizi geliştirdik. Şimdi görüyorum sizler hızlandırıcı yapışkandan bile medet umuyorsunuz. Neden, çünkü vuruş tekniğiniz yok, temeli olmayan bir masa tenisi oyuncusuna en hızlı ve en spinli raketi de verseniz o raketin hakkını veremez. Daha iyi oynamak için daha çok oynamak, daha çok antrenman yapmak gerekir. Kötü olan raket değil, onu tutan eldir arkadaşlar. Tabi ki profesyonel raketlerle oynayacağız ama hakkını verebiliyorsak! İyi antrenmanlar...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar biz 70'li yıllarda masa tenisine okulda sıraların üzerinde ellerimizde raket değil kitap tutarak başladık. İlk aldığımız basit pingpong raketleri ise lastik değil mantar yüzeyli idi. Bunlarla tekniğimizi geliştirdik. Şimdi görüyorum sizler hızlandırıcı yapışkandan bile medet umuyorsunuz. Neden, çünkü vuruş tekniğiniz yok, temeli olmayan bir masa tenisi oyuncusuna en hızlı ve en spinli raketi de verseniz o raketin hakkını veremez. Daha iyi oynamak için daha çok oynamak, daha çok antrenman yapmak gerekir. Kötü olan raket değil, onu tutan eldir arkadaşlar. Tabi ki profesyonel raketlerle oynayacağız ama hakkını verebiliyorsak! İyi antrenmanlar...

Belki biraz sert bir açıklama ama doğru :thup:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

İlk karara göre 1 Eylül 2007 den itibaren uçucu organik çözücü (solvent) içeren zamklar yasaklanıyordu, ama 2007 Eylül deki olimpiyatlardan sonra devreye gireceği belirtiliyor. Bunların yerini su bazlı yapışkanlar alacak.

Firmalar bunu kompanse etmek için gergin lastikler (tensor, nano, vs) üretmeye başladılar. Bu lastikler hem şu anki sök-tak yapılmış lastiklerin etkisine yakın özellikteler, hem de yeni çıkacak su bazlı zamkla sök tak yapıldığında şu ankinden farksız şekilde oynanabiliyor. Sonuç olarak oyun açısından çok fazla değişen bir şey olmayacak.

Ben Juic Couga lastik aldım ve zamksız kullanımda zamklı lastiklerden pek farkı yok.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben ne yapacağımı şimdiden düşündüm.

Su bazlı solüsyonu 1 defaya mahsus 4-5 kat sürdükten sonra her yapıştırmada 1 kat saf limonen sürerek olayıma devam ederim. Buna da bişey diyemezler herhalde ? Katı maddesi su bazlı (yani onaylı) solüsyon, çözücüsü de organik olmayan (yani yasaklı olmayan) limonen. İşte bu kadar basit :tpdance:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben ne yapacağımı şimdiden düşündüm.

Su bazlı solüsyonu 1 defaya mahsus 4-5 kat sürdükten sonra her yapıştırmada 1 kat saf limonen sürerek olayıma devam ederim. Buna da bişey diyemezler herhalde ? Katı maddesi su bazlı (yani onaylı) solüsyon, çözücüsü de organik olmayan (yani yasaklı olmayan) limonen. İşte bu kadar basit :tpdance:

Ahmet hayallerini yıkmak istemezdim ama ITTF in bu işllerden sorumlu üyesine geçen yıl d-limonen ile ilgili sorular sormuştum.

Aslında şu an bile saf limonen kullanımı yasak. Ancak onaylı zamklardan birisinde kullanılırsa yasak değil. 2007 eylül den itibaren kullanımı tamamen yasak. İşte ondan gelen cevaplar.

Dear Mr. Patir,

d-limonene is basically 4-Isopropenyl-1-methyl-1-cyclohexene and it will be not allowed for future ITTF authorised glues.

Best regards.

=================

Dear Mr. Patir,

until september 2007 d-limonene is legal in the composition of glues. From this date on not.

When I´m writing to you, I only do it talking about glues, not sponge nor rubber coverings nor the glue used for sticking these two parts.

Best regards.

Federico A. Lineros Jurado

Artık başka bir şey aramaya başlayabilirsin.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ahmet hayallerini yıkmak istemezdim ama ITTF in bu işllerden sorumlu üyesine geçen yıl d-limonen ile ilgili sorular sormuştum.

Aslında şu an bile saf limonen kullanımı yasak. Ancak onaylı zamklardan birisinde kullanılırsa yasak değil. 2007 eylül den itibaren kullanımı tamamen yasak. İşte ondan gelen cevaplar.

Dear Mr. Patir,

d-limonene is basically 4-Isopropenyl-1-methyl-1-cyclohexene and it will be not allowed for future ITTF authorised glues.

Best regards.

=================

Dear Mr. Patir,

until september 2007 d-limonene is legal in the composition of glues. From this date on not.

When I´m writing to you, I only do it talking about glues, not sponge nor rubber coverings nor the glue used for sticking these two parts.

Best regards.

Federico A. Lineros Jurado

Artık başka bir şey aramaya başlayabilirsin.

Eyvah eyvah eyvah :o: napacam şimdi ?

Ya acaba bu su bazlı solüsyonlar şimdi su bazlı diyo ya, acaba suyla inceltebilir miyiz ? Olmazsa maden sodasıyla inceltiriz, hem asitli bakarsın çözer falan :aptal2:

Abi hiç gülme karşında çaresizlikten ne yapacağını şaşırmış ve kafayı yemiş bir masatenisçi var :hehehe:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 21 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..