Jump to content
Masatenisi.org Forum

Ebenholz Nct 7 Tahtaya Alternatif

Recommended Posts

Uzun yıllardır bu tahtayı kullanıyorum fakat yeni üretim olanlar eskisi gibi değil yeni aldım oynadım çok farklı alakası yok eskisinden (daha öncede 2 tane almıştım) şimdi ekipman değiştirmeye karar verdim bu tahtaya benzer özelliklerde hangi tahtalar var hızlı olacak. Bu konularda bilgim yok tahta bilgisi olanların tavsiyelerini bekliyorum.

Yanlış yere konuyu açmışım yorumlarınızı bekliyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Osmanım selam..daha öncede bir iki yerde belirtmiştim hiç malzemeden anlamam sadece kullandığım raketin bende bıraktığı hislere göre yorum yapabilirim..Ben daha önce ALC kullanıyodum kırılmıştı kuruluşlar liginde misafir oynadığım y.kredi bankasının takım arkadaşımda jun Mizutani vardı bunu bi dene dedi...Açıkcası gene kendi elimin hissetiğini yazıyorum..Yakın masada daha kontrollü uzak masada daha hızlı birazda daha sert hisli benim kanaatim..senin oyununda hızlı ve atak olduğu için sana uyar diye düşünüyorum..yakınında birinde varsa bi dene istersen..sonuçta senin tahtandan hızlı ve orta mesafe için idealmiş sanırım..

Ama malum döviz fırladığı için tahta biraz tuzlu..Valla ben kaptandan aldım bi daha vermedim oda tmm dedi sağolsun.. :salak:

Bu arada yeni takımında hayırlı olsun..yusuftan bilgileri aldım..selamlar.. :bye:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Uzun yıllardır bu tahtayı kullanıyorum fakat yeni üretim olanlar eskisi gibi değil yeni aldım oynadım çok farklı alakası yok eskisinden (daha öncede 2 tane almıştım) şimdi ekipman değiştirmeye karar verdim bu tahtaya benzer özelliklerde hangi tahtalar var hızlı olacak. Bu konularda bilgim yok tahta bilgisi olanların tavsiyelerini bekliyorum.

Yanlış yere konuyu açmışım yorumlarınızı bekliyorum.

XIOM OMEGA TOUR u düşünebilirsiniz.

http://www.masatenisi.com/urun.aspx?id=1053

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Osman aynı tahtanın daha ağır veya hafifi çok farkeder. Senin yapman gereken şey Eski tahtanı tartmak ve aynı ağırlıkta yeni bir ebenholz almaktır böylece Eski hissini de korumuş olursun.

5gr hafif tahta sana bambaşka gelir , o yüzden Ben sana yine ebenholz öneririm, şükrüye söyle tartıp yollasın bence sorun kalmaz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Murat abi teşekkürler. Dediğin tahtayı birisi daha söyledi aynı ayarda diye dediğin gibi tahta öok pahalı. Birinde bulursam denemeye çalışacam bakalım.

Ozanım bu 3. Ebenholz alışım ve tamamen farklı tahtalar gram olayı değişik yaklaşım ama tahtaların hissi ve atışı çok farklı aynı lastiklerle tok tok sesi geliyor yeni üretimler aynı malzeme değişmiş öyle duydum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İşte ağırlık farkı tahtada kullanılan malzemenin yoğunluğundan dolayı oluşuyor. Senin tahta sert ve yoğunsa ama yeni denediğin hafif ve yumuşaksa hiç beğenmezsin.

En üst katmanı dert içi Limba olan tahta pek yok . Genelde en üstte de Limba kullanıyorlar. Sana ceviz falan lazım.

Açıkçası ebenholz'den başkası aklıma gelmedi...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Spin 33 xiom tahların çeperleri çok ufak o yüzden sürekli ucuna çarpma problemi yaşadım daha öncede oynamıştım. Çeperi ufak olduğundan hata miktarı artıyor maalesef

Bende ilk çıktığından beri kullanıyorum, yedeklemek için yenilerini denedim ama yeni üretimler biraz daha ince gibi geldi, o yüzden elimdekini çok itinalı kullanmaya özen gösteriyorum.

Bu arada bence mizutani pek ebenholza benzemiyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 15 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..