Jump to content
Masatenisi.org Forum

Yurtdışı Sitelerinden Alışveriş Hakkında Acil Yardım

erdem çetintaş

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar. Dandoy.com dan 149 euro tutarinda alisveris yaptim (144 lü top) Normal şartlar altinda yaptığım benzer tutarlardaki 2 alisverisim (tahta, lastik vs) siparis verdikten yaklasik on gun sonra elimde olmustu. Fakat bu siparisi vereli 22 gün, kargo gonderileli 20 gün olmasina rağmen hala haber yok. Daha önce ptt ile gelmişti kargolarim. Ptt dagitim merkezine gittim orada da yok. Kayitsiz posta olduğu icin pttnin kendi sisteminden de sorgulanamoyor. Ayrica normalde siparis verdikten maximum 1 hafta sonra siteye bir takip numarasi düşüyordu ve kargomun nerede olduğunu ptt üzerinden sorguluyordum. Şimdi takip numarasi da gözükmüyor. Sizce ürün havaleli birsey oldugu icin gümrükte mi takilmistir? Eger oyleyse urun ne zaman gelir? Almak icin ekstra birsey yapmak gerekir mi? Bana ekstra bir gümrük vergisi cikar mi? Cikarsa ne kadar olur? Daha önce benzer bir sorunla karsilasan veya konu hakkinda malumatı varsa lütfen tecrubesini paylaşabilir mi?

Merhaba arkadaşlar. Dandoy.com dan 149 tutarinda alisveris yaptim (144 lü top) Normal şartlar altinda yaptığım benzer tutarlardaki 2 alisverisim (tahta, lastik vs) siparis verdikten yaklasik on gun sonra elimde olmustu. Fakat bu siparisi vereli 22 gün, kargo gonderileli 20 gün olmasina rağmen hala haber yok. Daha önce ptt ile gelmişti kargolarim. Ptt dagitim merkezine gittim orada da yok. Kayitsiz posta olduğu icin pttnin kendi sisteminden de sorgulanamoyor. Ayrica normalde siparis verdikten maximum 1 hafta sonra siteye bir takip numarasi düşüyordu ve kargomun nerede olduğunu ptt üzerinden sorguluyordum. Şimdi takip numarasi da gözükmüyor. Sizce ürün havaleli birsey oldugu icin gümrükte mi takilmistir? Eger oyleyse urun ne zaman gelir? Almak icin ekstra birsey yapmak gerekir mi? Bana ekstra bir gümrük vergisi cikar mi? Cikarsa ne kadar olur? Daha önce benzer bir sorunla karsilasan veya konu hakkinda malumatı varsa lütfen tecrubesini paylaşabilir mi?
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 18 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..