Jump to content
Masatenisi.org Forum

Raket Için Yardım

Recommended Posts

merhabalar sevgili forum üyeleri ben sizden bana yardım etmenizi isteyecektim

ben genelde kararsız biriyim bu yüzden yapmak istediğim kombinasyonun benim istedeiğim gibi olmamasından korkuyorum (daha önce denediklerimin hiçbiri istediğim gibi olmadı )

daha önceden;

1)yinhe 966 tahta +friendship fx lightening (ilk kombo raketimdi)

2)xiom vega china +yinhe t2 carbon tahta

3)xiom vega asia (forehand) +palio a6 tahta +friendship pro xt light (bh) şuan bunu kullanıyorum ancak

xiom lastiğim hemen yırtıldı ve bh lastiğim ne atıyo ne çekiyo sinir oldum :asabi:

Ben daha hızlı ve daha fazla çeken aaz biraz zıplak bi raket yapmaya çalıştım.bu kombolarımda bunu pek başarabilmiş değilim

ben butterfly primorac tamca 5000 tahtasının üstüne çift taraf aurus sound alsam nasıl olur istediğim komboyu oluşturabilir miyim ? şimdiden teşekkürler :asleep:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhabalar,

Yeni başlayanlar için raket tavsiyesi konusunu

okudum ve hiçbir şey bilmediğimi anladım.

Tam da bahsettiğiniz türden bir oyuncuyum ama artık seviye atlamam gerektiğini düşünüyorum. Bu yüzden bir kombo rakete geçeceğim.

Hızlı ve spinli oyunu seviyorum. Off+'lara bakıyordum ki, henüz kombo rakete geçecek biri için bu durumun çok yanlış olacağını yorumlarınıza bakarak anladım.

Seçeneklerimi ikiye kadar indirdim, bu noktada hangisini tercih etmem gerektiğini yardımınızla belirlememin daha uygun olacağını düşündüm.

Şöyle ki;

DHS Hurricane 3 NEO

DHS Skyline TG 3 NEO

DHS SIROCCO SR-A

Bir de;

XIOM Omega V euro

XIOM Vega Elite;

YINHE N 10

Yardımınız benim için çok önemli. 2. söylediğim biraz daha pahalı duruyor, başlangıç için fazla mı gelir? Yoksa daha fazla süre kullanmak için ikinci seçenek daha mı iyi olur?

Şimdiden çok çok teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İki tahtayı da bilmiyorum benim önerdiklerimden seçerseniz sorun kalmaz bence. O lastikler arasında elite ve hurricane 3 tercih edin bence. Tahta olarak da mesela tibhar samsonov alpha, donic waldner Dicon vs gibi bilindik Avrupa markalarını tercih edebilirsiniz. O tahtalar all+ ise onlar da elbet olur...

Bahsettiğim her 2 tahta da All+ sınıfından.

Son bir soru :(

Lastikleri BH için farklı, FH için farklı tercih etmem saçma mı olur? Her ikisi de aynı tercih ederek mi başlamalı? Söylemenize göre Xiom vega elite seçeceğim sanırım.

Lastikleri tahtaya nasıl yapıştıracağımı bilmediğimden dolayı masatenisi.com'dan satın alacağım. Dolayısıyla All+'lar arasından bunları seçebiliyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bahsettiğim her 2 tahta da All+ sınıfından.

Son bir soru :(

Lastikleri BH için farklı, FH için farklı tercih etmem saçma mı olur? Her ikisi de aynı tercih ederek mi başlamalı? Söylemenize göre Xiom vega elite seçeceğim sanırım.

Lastikleri tahtaya nasıl yapıştıracağımı bilmediğimden dolayı masatenisi.com'dan satın alacağım. Dolayısıyla All+'lar arasından bunları seçebiliyorum.

All+ herhangi bi tahtayi secebilirsin ordan. Sanirim special kombo dan seciceksin orda cok secenek yok. Sen istedigin bi tahta ve iki lastigi sepete at siparis notu kismina yapistirilmasini istiyorum de yapistiriyolar ucretsiz. Tarzina gore iki tarafi da farkli secebilirsin ama bence farkli secme baslangic icin. Çin lastigi de alma oynamasi zevkli degil yumusak lastik alabilirsin. Vega elite,vega europe,aurus sound gibi.
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

All+ herhangi bi tahtayi secebilirsin ordan. Sanirim special kombo dan seciceksin orda cok secenek yok. Sen istedigin bi tahta ve iki lastigi sepete at siparis notu kismina yapistirilmasini istiyorum de yapistiriyolar ucretsiz. Tarzina gore iki tarafi da farkli secebilirsin ama bence farkli secme baslangic icin. Çin lastigi de alma oynamasi zevkli degil yumusak lastik alabilirsin. Vega elite,vega europe,aurus sound gibi.

Her ikinize de çok teşekkür ederim arkadaşlar, sağolun.

Henüz sipariş vermedim, bu bilgiler ışığında tercihimi yaparım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

31 yaşındayım :)

Yinhe N-9 tahta + H3 Neo aldım.. Aklım elbette Vega Elite'da kaldı :) Combo raket olayına biraz ısınayım, bir raket daha ayarlayabilirim.

Tahta+Lastik Off özellikli, umarım top uçup gitmez, pişman olmam.

Değerli katkılar için bütün arkadaşlara teşekkürler, 3 gündür yabancı siteler dahil epey dolaştım. En sonunda ucuz yollu bu işe girdikten sonra stilime göre bir raket daha ayarlamak şeklinde bir yol haritası belirledim.

Kişisel tecrübelerimi paylaşacağım, yeni başlayanlara faydamız olsun maksat.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

hayırlı olsun, maalesef bu isler sitelerde arastırmak ile olmuyor :)

bilegi, teknigi oturmus bir oyuncu icin off tahta uzerinde off+ lastiklere kontrollu yorumunu yaparken sizin gibi hazır raketten gecis yapan birisi icin o ekipman roket hızında olacaktır :) o yuzden zilyonlarca kere yapılan all tahta uzerine kontrollu lastikler kombinasyonu sizin icin de (benim icin de : ) gecerli olacaktır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

hayırlı olsun, maalesef bu isler sitelerde arastırmak ile olmuyor :)

bilegi, teknigi oturmus bir oyuncu icin off tahta uzerinde off+ lastiklere kontrollu yorumunu yaparken sizin gibi hazır raketten gecis yapan birisi icin o ekipman roket hızında olacaktır :) o yuzden zilyonlarca kere yapılan all tahta uzerine kontrollu lastikler kombinasyonu sizin icin de (benim icin de : ) gecerli olacaktır.

Bakalım artık, bu işe bir şekilde girecektik böyle oldu... Eğer çok pişman ederse bir de Off- yada All+ tarzı bir kombo satın alırız... Dediğiniz gibi bu iş birilerinin yorumunu okumakla, sitelerde araştırma yapmakla filan olmuyor, raketi eline alıp bakmak lazım oyununa uyuyor mu uymuyor mu...

Yorumunuza bakılırsa bir süre sonra burada pişmanlığımı anlatacağım gibi duruyor :)))

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Onur bey evet, teknik özelliklerinde Off yazıyor.

bilal beyin 300 tahta denedikten sonra kafası karısmıs heralde :P

kafası cok agır olmadıktan sonra cok sorun yasamazsınız dert etmeyin, bizim dustugumuz tuzaklara dusmeden en az 1 sene o ekipman ile oynayın (asırı hızlı, kontrol edilemez gelmedi ise) yoksa siz de masa tenisi malzemlesi satıcılarını mutlu etmekten oteye gidemezsiniz : )

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yazdıklarım ALL+ tahta içindi. Onurun yazdıklarına +1 ekliyorum :D

bilal beyin 300 tahta denedikten sonra kafası karısmıs heralde :P

kafası cok agır olmadıktan sonra cok sorun yasamazsınız dert etmeyin, bizim dustugumuz tuzaklara dusmeden en az 1 sene o ekipman ile oynayın (asırı hızlı, kontrol edilemez gelmedi ise) yoksa siz de masa tenisi malzemlesi satıcılarını mutlu etmekten oteye gidemezsiniz : )

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Raketi Perşembe günü sipariş verdim cuma günü geldi. Cumartesi oynama fırsatı oldu. 1 saatlik oyunun sonunda rakete hayran kaldım.

Tahmin ettiğim ve en sonunda tecrübe de ettiğim gibi BH tarafı fazla hızlı geldi, OFF yerine OFF- tercih edebilirmişim. FH tarafı elime tam oturdu.

Elime oturdu demişken, FLARED sap kesinlikle çok başarılı, tam bana göre.

Tavsiye veren bütün arkadaşlara teşekkür ederim, bana kalsa OFF+ alır, pişman olurdum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Raketi Perşembe günü sipariş verdim cuma günü geldi. Cumartesi oynama fırsatı oldu. 1 saatlik oyunun sonunda rakete hayran kaldım.

Tahmin ettiğim ve en sonunda tecrübe de ettiğim gibi BH tarafı fazla hızlı geldi, OFF yerine OFF- tercih edebilirmişim. FH tarafı elime tam oturdu.

Elime oturdu demişken, FLARED sap kesinlikle çok başarılı, tam bana göre.

Tavsiye veren bütün arkadaşlara teşekkür ederim, bana kalsa OFF+ alır, pişman olurdum.

Ne aldiniz

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

begendiyseniz gule gule kullanın hayırlı olsun.

1 saatlik antremanda ufak bir fikir olusabilir ancak elinizin oturması (bizim gibi amator oyuncular icin) 2 ay civarı olacaktır ki bu donemi sabırla gecmeye calısın. oyle benim gibi saga sola zıplamayın :P antremanlarınız ilerledikce hala bh sıkıntınız devam ediyor ise uzerine tekrar konusuruz. bol antremanlı gunler :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 8 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..