Jump to content
Masatenisi.org Forum

Donic M1 Ile Tenergy 05 Arasındaki Fark

Recommended Posts

İyi mi kötü mü diye soruyorsun ne cevap verelim?

Sence en iyi renk hangisi?

kırmızı mı mavi mi ?

Sorum gayet açık ama yardım etmek yerine bildiğiniz şekilde konuşuyorsunuz.

Fiyat performans açısından, kullandığınız deneyimize göre, diğer oynayan arkadaşlarınız tarafından gibi gibi gibi

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

sizin yazıları daha önce okumuştum o zaman biraz daha geniş yazarak açıklıyım.

bh lastik alacağım.şuan mevcut lastiğim dhs neo2. memnunum ama eskidi aynısından almak istemiyorum (çin lastiği olduğu için)

bh 'im zayıf (çokda kötü değil) ama bloklarım iyi. bh'den şut yerine genelde spin yapıyorum. loop spin topspin gibi

fh'deki lastiğim yumuşak olduğu için bh'e sert birşey düşünüyorum. onun içinde m1 ve tenergy 05 arasında kaldım.

Umarım biraz daha açıklayıcı olmuştur.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Senin bh zayıf ve çin lastiği kullanıyorsan senin kullanacağın lastik en fazla Xiom yanus olacaktır.

Şimdiden yazayım bu def lastik falan deme yanus forumdaki çoğu kişiye fazla bile. ( bende dahil )

Tenergy veya M1 füze gibi olacaktır eğer tahtan hızlıysa kontrol edemezsin.

Örnek verecek olursam salona yeni oynayanlar geldi oyunlarını bildiğim halde abi ben clipper alacağım üstüne de Avrupa lastiği tamam edim önce sen benim şu ekipmanımı dene.ilk 10 vuruş dışarda. Tahta ALL lastik 1.9 tenergy 05fx. Onların ekipmanı nedir ALL tahta çift taraflı Çin lastiği gerisini sen düşün.

Alışırım deme alışamazsın.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Senin bh zayıf ve çin lastiği kullanıyorsan senin kullanacağın lastik en fazla Xiom yanus olacaktır.

Şimdiden yazayım bu def lastik falan deme yanus forumdaki çoğu kişiye fazla bile. ( bende dahil )

Tenergy veya M1 füze gibi olacaktır eğer tahtan hızlıysa kontrol edemezsin.

Örnek verecek olursam salona yeni oynayanlar geldi oyunlarını bildiğim halde abi ben clipper alacağım üstüne de Avrupa lastiği tamam edim önce sen benim şu ekipmanımı dene.ilk 10 vuruş dışarda. Tahta ALL lastik 1.9 tenergy 05fx. Onların ekipmanı nedir ALL tahta çift taraflı Çin lastiği gerisini sen düşün.

Alışırım deme alışamazsın.

hocam teşekkür ederim öncelikle bir açıklama ve öneri sunduğunuz için. Tahtam stiga allround evulation. Dediğim gibi dhs'den memnunum özellikle bloklarım iyi ( bu tahtanın özelliği mi lastiğin özelliği mi bilmiyorum)

Sorum şu olacak. şimdi benim bh zayıf olduğu için def lastik mi almalıyım ? bunu aldıktan sonra top açmalarım yada masadan uzaklaştıktan sonra topu atmam daha zor olmıcak mı ? Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

hocam teşekkür ederim öncelikle bir açıklama ve öneri sunduğunuz için. Tahtam stiga allround evulation. Dediğim gibi dhs'den memnunum özellikle bloklarım iyi ( bu tahtanın özelliği mi lastiğin özelliği mi bilmiyorum)

Sorum şu olacak. şimdi benim bh zayıf olduğu için def lastik mi almalıyım ? bunu aldıktan sonra top açmalarım yada masadan uzaklaştıktan sonra topu atmam daha zor olmıcak mı ? Teşekkürler.

Bende bh çin lastiği ile başladım, daha sonra Butterfly tackines 1,5 mm ile devam ettim şimdi ise Avalox P500 tahtamda bh Joola max450,

Stiga off wood NCT tahtamdada bh xiom vega japan kullanıyorum.

Benimde bh çok iyi değil idare eder cinsten ama Bilal hocam doğru diyor çin lastiğinden avrupa lastiğine geçtikten sonra alışması gerçekten çok zor oluyor

bol antrenman yaparak lastiğe alışmak gerekiyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Aslında imkanınız varsa lastiği denemek en doğru olanı.

Eğer çevrende kullanan varsa lastikleri denemeni tavsiye ederim.

Ben bh için tenergy 05, bluefire M1, M3 ve Calibra LT sound denedim. En çok LT sound ile rahat ettim ve ondan aldım.

Bir arkadaş netten okuduklarına dayanarak bir tarafı M3 diğer tarafı 05 fx olan bir combo yapacaktı. Deneme fırsatı buldu lastikler miadını doldurmak üzere olmasına rağmen topları %80 dışarı attı :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Aslında imkanınız varsa lastiği denemek en doğru olanı.

Eğer çevrende kullanan varsa lastikleri denemeni tavsiye ederim.

Ben bh için tenergy 05, bluefire M1, M3 ve Calibra LT sound denedim. En çok LT sound ile rahat ettim ve ondan aldım.

Bir arkadaş netten okuduklarına dayanarak bir tarafı M3 diğer tarafı 05 fx olan bir combo yapacaktı. Deneme fırsatı buldu lastikler miadını doldurmak üzere olmasına rağmen topları %80 dışarı attı :)

deneme yapmak için tahtaya yapıştırmakda lazım heralde hocam dimi. yoksa başka bir rakette tenergy ile oynamış olsam pek denemiş sayılmaz yani. hız kontrol açısında..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Eğer imkanın varsa başka tahtada da olsa lastiği denemek, başka oyuncunun yorumlarından daha fazla fikir verir.

Yoksa yorumlar bazen yanıltıcı olabiliyor.

Örneğin ben olsam ve donic alacaksam M3 de düşünürdüm. Sonuçta hem daha yumuşak ve daha rahat kontrol ediliyor. Bir de daha ucuz.

Ama her iki lastik de alışmak için oldukça fazla antrenman yapmanı gerektirecektir .

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bu isler tamamen oyun tarzınız ve bileginizin ne kadar oturdugu ile alakalı. oturmus bir bileginiz var ise uc noktalarda olmayan (coook sert ya da coook yumusak) lastiklerin hepsini kullanabilirsiniz.

kendi adıma ben fh de yumusak lastik bh de fh e nazaran daha sert lastik seviyorum (hos simdilerde pis tırtık taktım ama hehe ) ama bu demek degildir ki bh de yumusak lastik ya da sert lastik mantıksız. imkanlarınızın olcusunde lastikleri deneyin tahtaların hisleri farklı da olsa lastik farklarını anlayabilirsiniz.

bol sigara icen kel bir adamın dedigi gibi ekipmana cok takılmadan antremanınıza devam eyleyiniz.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu ikisi arasındaki farkı söyleyebilecek olan varmı? Yarına kadar ikisinden birini alacağım. Tenergy daha iyi diyorlar fiyat yüksek diyorlar ama m1 de tenergy ile hemen hemen aynıdır diyorlar.

Kullananlarda yada işi bilenler yazarlarsa sevinirim.

Üst düzey oyuncular genellikle tenergy lastiğini tercih ettiğine göre demek ki Tenergy iyi. Tabi bir de şu var, onlar sponsorları vasıtasıyla bu lastiği kullanıyorlar. Yani para ödemiyorlar sanırım. Ben bir lastiğe 150 tl vermem. En fazla 60 tl veririm. Çünkü ne üst düzey oyuncuyum, ne de kulüplerde oynuyorum. Ha, oynuyor olsam gene vermezdim, sponsor bulurdum. Siz de ona göre karar verin. Sizi izleyenler raketinize bakarak değil, oyununuza bakarak yorum yaparlar unutmayın.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bu isler tamamen oyun tarzınız ve bileginizin ne kadar oturdugu ile alakalı. oturmus bir bileginiz var ise uc noktalarda olmayan (coook sert ya da coook yumusak) lastiklerin hepsini kullanabilirsiniz.

kendi adıma ben fh de yumusak lastik bh de fh e nazaran daha sert lastik seviyorum (hos simdilerde pis tırtık taktım ama hehe ) ama bu demek degildir ki bh de yumusak lastik ya da sert lastik mantıksız. imkanlarınızın olcusunde lastikleri deneyin tahtaların hisleri farklı da olsa lastik farklarını anlayabilirsiniz.

bol sigara icen kel bir adamın dedigi gibi ekipmana cok takılmadan antremanınıza devam eyleyiniz.

Kimmiş bu bol sigara içen arkadaş yaw

benden başka bol sigara içenleri demi tanıyorsun :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 23 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..