Jump to content
Masatenisi.org Forum

Anadolu Yakasında Klüp Yada çalışacağım Ciddi Insanlar

Guest neybi

Recommended Posts

ben 33 yaşında bu spora gönül vermiş ve okul yıllarında okul takımlarında oynamış fakat daha sonra ara vermiş bi kişiyim,şu an anadolu yakasında oturmaktayım fenerbahçe vedataryan klübüne başvurdum ama tamamen ticari düşündükleri için aidat olayı var,başka yararlanacağım yerler olursa yardımcı olursanız sevinirim....!

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben 33 yaşında bu spora gönül vermiş ve okul yıllarında okul takımlarında oynamış fakat daha sonra ara vermiş bi kişiyim,şu an anadolu yakasında oturmaktayım fenerbahçe vedataryan klübüne başvurdum ama tamamen ticari düşündükleri için aidat olayı var,başka yararlanacağım yerler olursa yardımcı olursanız sevinirim....!

"Tamamen ticari düşündükleri için" çok yanlış bir ifade. İstanbul'un merkezi bir yerinde bu salonu açabilmek için insanlar bir beklentileri olmadan 40-50 milyar lirayı ceplerinden harcadılar. Buranın kirası, suyu, elektriği, doğalgazı, antrenör ücretlerini vs sini kim nasıl karşılayacak, bunu ticari düşünmeden bana açıklarsanız çok sevinirim.

Aslında İstanbul'da oynayacak birden fazla salon olmasına herkesin şükretmesi lazım. Bir de Ankara'lı üyelerimize sorun bakalım oynayacak yer bulabiliyorlar mıymış. Ankara'ya son gittiğimde Tora ile oynamak için bir kahveye gittik, ama masalar cilalandığı ve masa yüzeyi anti gibi olduğu için oynayamadık. Ankara'da oynanabilecek 1-2 yere de kaprisli yöneticiler yüzünden kimseyi istemiyorlar. Sağolsun bir tek Dursun hocanın yeri var ama onlar da maçlara gidince orası da kapanıyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bendeniz hak veriyorum. Evet ticari düşünmeyen, gelen oyunculardan aidat istemeyen salonlar olmalı. Ücretsiz olmaları nedeniyle kalabalık olma riskine karşılık da her salonda en az 10'ar adet masa bulunmalı.

Hatta gerekirse 20şer masa. Ayrıca her salonda kafeterya ve yeteri kadar (ve hijyenine önem verilen) duş ve tuvalet imkanı bulunmalı. Salonların kafeteryaları da ticari amaçla çalışmayıp oyuncuların sağlığını ve konforunu ön planda tutmalı. Hizmette kusur edilmemeli. Yine her salonda ticari amaç gütmeyen malzeme satıcıları olup bu satıcılar salona gelen oyunculara ucuz fiyata (maliyetine) raket, top, ayakkabı vs. temin etmeliler. Ayrıca her salonda fahri organizatörler olup oyuncular için ödüllü turnuvalar düzenlemeli ve bu turnuvalara katılım ücreti de istememeliler.

Ben de bıktım artık. Böyle salonlar yapılıp da faaliyete bir geçsinler üyesi olduğum tüm dernekleri hemen bırakacağım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tmm 40-50 milyar harcamışlar güzel bi salon olabilir ,fakat bizimde yararlanmamız için aidatları 50 milyon yapacaklarına 25 milyon yapsalar sermayedenmi zarar ederler??nihayetinde daha çook insan gelecek daha çook para girecek ve giderlerde rahat rahat karşılanabiliiir,eyer bööle düşünüüp benim penceremden bakarsanız daha ii anlayacağınızı ümit ediyorum,ben parasız olsun demiyoom ama en azından herkesin gideceği makül anlamda bi rakam olsa zararmıı olurr bana onu açıklayıın??

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...
50 milyon bana da fazla geldi.

peki ders veriyorlar mı, ücretleri konusunda bilgisi olan var mı?

Veriyorlar Ders istiosan 50 Ytl Ayrıca calısma saaatlerı ıcınde gelıp oynamak ıstıosan 50 ytl daha oduosun ....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Veriyorlar Ders istiosan 50 Ytl Ayrıca calısma saaatlerı ıcınde gelıp oynamak ıstıosan 50 ytl daha oduosun ....

Arkadaşlar,

Bu işin içinde olmayanlar için söyleme ihtiyacı hissettim.

Tamamıyla profesyonel masalardan oluşan, oyun sahası yeteri kadar geniş ve yüksek olan, kafeteryası, duşu tam tekmil yerinde olan salonlardan söz ediyoruz. Ayrıca bu salonlarda her gün (yani bir ay boyunca gitseniz 30 gün demek oluyor) oynayıp bu imkanlardan faydalanabiliyorsunuz. Partner problemi de yok. Tüm bunlar için aylık 50 YTL değer biçilmiş ve bu camiada, bu işin içinde olan arkadaşlar bu parayı severek veriyorlar.

Şimdi lunapark ya da bilardo salonu ortamında bu oyunu oynadığınızı düşünün, saatine en az 3 milyon ödersiniz. Günde sadece 1 saat oynasanız ayda 90 milyon eder. Tabi bu ortamlarda duş vs. olmadığını, yer probleminin her daim bulunduğunu, masaların uydurma olup topu yeteri kadar zıplatmadığını, ağ takımının gayet ve de gayet uydurma olduğunu da göz önünde bulundurursak derneklerimiz için aylık 50 YTL'nin çok olmadığını çok çabuk anlarız. Ayrıca dernekte saatli oyun vs. zaman sınırı yoktur. Açılış ve kapanış saati vardır.

İşin içinde olmadığı için bu olaylardan, bu dengelerden haberi (doğal olarak) olmayan arkadaşlara duyurulur.

Saygılar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

öncelikle kimin işin içinde olup olmadığını burda tartışmıyooz,sizin işin içindemisiniz diilmisiniz bizide ilgilendirmez....!anlatmak istediğim çook yetenekli insanları buraya salonlara uygun bi ücretle çekebiliriz yani 50 milyon olmasında 30 olsuun zararmı ederler bana onu söyleyin bari işin içindeymişsiniz..!biz kahvede oynatılan yada bilarda salonunda oynatılan fiatlarla kısas yapmıyoruz bizim anlatmak istediğimiz başka bi şey...!!işin içinde olan arkadaşlara duyurulur saygılarrrrrrrr....!

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhabalar,

Ahmetsözmen ve neybi farklı yaralara değişik oranda tuz basıyorlar. Bana göre aslında problem, Türkiye'de ücretlerin çok düşük olması; asgari ücret buna iyi bir örnek, nufüsun büyük bir kesimi bu ücrete tabi olduğu düşünülürse neybi'ye hak vermemek elde değil. Bence salon fiyatları düşürülsün yerine ücretler yükseltilmeli olmalı!

saygılarımla

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

anlayışınıza ve konuya ilginize çok teşekkür ederim zaten benimde anlatmak istediğim bu fakat işbilirliğe kaçan arkadaşlar kendi mali imkanlarına göre şahsi konuşuyolar,biz burda yetenekli sporcuları salonlara çekmek için nasıl bir yol izlenilebilir diye fikrimizi beyan ediyoz,burası ne bi araba galerisi nede oto pazarı kaç paraya ne kadar araba alacağını gidersin galeriye sorarsın işgüzergahlığa gerek yok çözümün varsa mantıklı onu söylersin...!!!

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bence fb veteran derneği gayet kaliteli ve oyuncuları da bi o kadar kültürlü ve saygıdeğer insanlar.

ben yaz sonunda abone olmayı düşünüyorum.hocaya gerek yok.oyuncular zaten üst düzeyde. onlarla yaptığın her maç senin için bir kazançtır.

aylık 50 ytl bence gayet ideal

ancak günlük 7.5 ytl bana pahalı geldi.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yetenekli arkadaşlar bi gelsin hele salona bi oyunları görülsün, iyi oyuncularsa onlardan gerekirse ücret de alınmaz. Önce kimmiş o yetenekli sporcular, yetenekleri ne düzeydeymiş bir görmek lazım. Orada hocalar var onlar karar verir kimin yetenekli olup kimin olmadığına. Yetenekli demekle yetenekli olunmuyor malesef.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

anlayışınıza ve konuya ilginize çok teşekkür ederim zaten benimde anlatmak istediğim bu fakat işbilirliğe kaçan arkadaşlar kendi mali imkanlarına göre şahsi konuşuyolar,biz burda yetenekli sporcuları salonlara çekmek için nasıl bir yol izlenilebilir diye fikrimizi beyan ediyoz,burası ne bi araba galerisi nede oto pazarı kaç paraya ne kadar araba alacağını gidersin galeriye sorarsın işgüzergahlığa gerek yok çözümün varsa mantıklı onu söylersin...!!!

bence ya sende yetenek kompleksi var yada bu sporu çok hafife alıyosun...!önce herkes kendini ispatlasın yetenekli sporcuları beklemek size düşmez ,onlardan para alıp alınmayacağı hiiçççç düşmez,öyle değerli hocalar varki onlar yeteneğin kimde olduğunu keşfeder,herkes çoook bilgilerini kendisine saklasın....!!

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben kimsenin avukatlığını yapmak istemem fakat bu diyaloglar biraz uzadığı için dayanamadım ve yazma gereğini duydum. Neybi arkadaşım kaç yaşındasın ve ne düzeyde oynuyorsun bilmiyorum fakat anlatmak istediğin konuyu gayet iyi anladım. Aynı sıkıntıları bizde yaşadık ve yaşıyoruz. Fakat diyaloglarında biraz daha ılımlı olman gerekir diye düşünüyorum.

Ahmet Sözmen kardeşim yıllardar beri çok iyi tanıdığım, bu işi gerçekten seven ve insanlara bildiği konularda yardımcı olmasını seven çok efendi, terbiyeli ve kaliteli bir insandır ve yazdıklarıda bu sporu seven insanları yönlendirmek istediğindendir. Ben bunları hatırlatmak istedim.

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 27 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..