Jump to content
Masatenisi.org Forum

Bryce - Bryce Fx - Magna- V Stage Karşılaştırması

Guest Yilmaz

Recommended Posts

Ben Magna ve Bryce FX ile oynadım, onların özelliklerinden bahsedebilirim:

Bryce FX: Bryce gibi "High Tension" özellikli bir lastik olup, üst lastiği Bryce ile tamamen aynı nitelikte, süngeri ise Sriver FX sertliğinde, yani yumuşak (38°, normal Bryce 46°). Bryce oynamadım ama, oynayanların dediğine göre, spin özellikleri açısından Bryce'ın tipik özelliklerini gösteriyormuş, yani spin eğrisi/kavisi nispeten düz. bunu ben de gözlemledim, hakikaten şimdiye kadar oynadığım lastikler arasında spini bu kadar masaya paralel gideni olmamıştı. yumuşak süngerli olması nedeniyle, yavaş ve yumuşak vuruşlarda, özellikle yavaş şutop ve blokta biraz kendiniz destek vermeniz gerekiyor. yani aktif blok. ancak hızlı ve sert toplarda, üst lastik daha çok devreye girdiğinden lastik oldukça hızlanıyor, bu da biraz kontrolu zorlaştırıyor tabii. Bryce FX zamklanmadan da oynanabilecek bir lastik olmakla beraber asıl özellikleri zamklanarak oynanınca ortaya çıkıyor: güzel bir "tök"lemesi var, blokta çok aktif olmaya gerek kalmıyor.

ben BH'de 1,9mm oynadım ve en çok bloklarım ile şutoplardan memnundum. oyun açma ve backhand spin konusunda, spin eğrisi çok düz olduğundan herhalde, tam alışamadım. yine de oynaması zevkli bir lastik...

Magna'yı ise 1,8 mm olarak FH'de oynadım yaklaşık 2 ay kadar, çünkü 2 ayda lastik bitti. özellik olarak neredeyse normal Bryce sertliğinde bir süngere sahip (44°). üst lastiği ise daha yumuşak ve elastik. zamklamadan oynadığımda, çok sert bir sünger olduğundan tahtayı doğru düzgün hissedemedim ve pek bişey anlamadım. ancak zamkladıktan sonra oynaması gerçekten çok zevkli bir lastik, zamka hemen ve çok iyi tepki veriyor, sünger bayaa yumuşuyor ve felaket bir ses çıkarıyor, sanki tahta kırılmış gibi. spini, Bryce'a göre çok daha kavisli ve katapultlu (bunun Türkçesi nedir arkadaşlar?). ne yazık ki ömrü kısa bir lastik, çok çabuk eskiyor. bu, Magna oynayanların en büyük şikayeti şimdiye kadar. oyun özellikleri açısından çok iyi ama dayanıklılığı, bu fiyattaki bir lastik için kötü, ne yazık ki. ben de bırakmak zorunda kaldım.

umarım yardımcı olmuştur...

zamklamadan oynamak nasıl oluyor anlayamadım. lastik nasıl yapışacak zamklamadan. bilgisi olan var mı

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

zamklamadan oynamak nasıl oluyor anlayamadım. lastik nasıl yapışacak zamklamadan. bilgisi olan var mı

sanırım "zamklamadan oynamak" tan kasıt hız tutkalı kullanmadan oynamaktır. yani lastiği tahtaya lastiğin hızını değiştirmeden yapıştıran bi yapıştırıcı kullanarak oynamaktır. mesela butterfly basic chack gibi

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

yaklaşık 3 sene önce önceki yazıyı okuyup böyle bir soruyu soran ve masa tenisi oynayan birine bravo doğrusu. zamklamadan oynamak denilince aklına gerçekten lastiği tahtaya yapıştırmamak geliyosa vah vah.eminim bu yazıyı yazan arkadaşın kastettiği şey lastiği tahtaya yapıştırdıktan sonra sök-tak yapmamaktır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

kardeşim sana vah vah ki böyle uslüpsüz ve gerkesiz bir davranış sergiliyorsun. zamklamadan daha önceki zamka benzinle muamele yapıp kullanıldığı biliniyor. düzgün cevap vermeyeceksen adamın canını sıkma ok????

kaldı ki biz burada sadece kendi egomuzu tatmin etmek için kendi gereksiz gördüğümüz konuları yazmıyoruz. masa tenisine yeni başlayan ya da başlayacak olan kişileri aydınlatıp bu sporu anlamalarını ve sevmelerini sağlıyoruz. umarım sen de böyle katkılarda bulunursun

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

sevgili truss keşke bu benzin olayını belirtseydin de canın sıkılmasaydı.hem böyle daha çok katkın olurdu değil mi?yazdığın yazıyı okursan ne dediğim anlaşılır.sadece zamklamadan lastiğin nasıl yapışacağını sormuşsun.bu olayı daha seviyeli tutup sana cevap yazmayacaktım ama aydınlatıp masa tenisini sevdirmeye çalıştığın yeni başlayanlar, tahmin ederimki yapıştırmanın ne olduğunu bile bilmiyorlardır.....selamlar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 23 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..