Jump to content
Masatenisi.org Forum

En Spinli Çin Lastiği?

Recommended Posts

herkese selamlar arkadaşlar..çin lastiği araştırıyorum fh için neredeyse hepimiz farklılıklarını ve tekniğini biliyoruz benim isteğim ve merakım şu yönde.ucuz ve alternatif aynı zamanda güçlü olabilecek çin lastiklerine bakıyorum seçeneklerim şunlar :

1-)729 super fx blue sponge

2-)friendship origin

3-)dhs h3 neo(commercial)

yavaş olduklarını bildiğim için tuning seçeneğine başvuracağım ve bildiğim kadarıyla h3 neo ve origin basit tuningli sadece..bh de tenergy 05 kullanmaya devam edeceğim fakat fh de önem verdiğim şey spin ve falso atış açısı 05 den biraz daha alçak olan ve çok güçlü spini olan bir lastik seçmek istiyorum 3 ünden hangisi en spinlidir ve daha güçlüdür bütün yorumlarınızı bekliyorum alc karbon katman ile kullanacağım lakin p700 ile de kombine edebilirim başka önerileriniz olursa da açığı fakat ilk etapta bu üç seçenek üzerinde çözümleme yapmaktır amacım herkese şimdiden teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Dhs hurricane 3 alıp tuninglerseniz tadından yenmez ama ömrü kısa olur ve baloncuk çıkarma gibi sorunlar yaşayabilirsiniz.. H3 neo da masaya yakın oyun için yeterince hızlı ve oldukça spinli. Masaya yakın fırçalayarak spin yapıyorsanız h3 neo , biraz daha açılıyorsanız tuning şart. Fabrika tuningli isterseniz spin art, palio thors veya xiom vega china olabilir. Ancak fırçalayarak spin yapmıyorsanız çin lastikleri zaman kaybı olur.

Bol spinli günler :thup:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Dhs hurricane 3 alıp tuninglerseniz tadından yenmez ama ömrü kısa olur ve baloncuk çıkarma gibi sorunlar yaşayabilirsiniz.. H3 neo da masaya yakın oyun için yeterince hızlı ve oldukça spinli. Masaya yakın fırçalayarak spin yapıyorsanız h3 neo , biraz daha açılıyorsanız tuning şart. Fabrika tuningli isterseniz spin art, palio thors veya xiom vega china olabilir. Ancak fırçalayarak spin yapmıyorsanız çin lastikleri zaman kaybı olur.

Bol spinli günler :thup:

hocam cevapladığınız için teşekkür ederim öncelikle:)..topspn ve fast spin odaklı oynuyorum ve olabildiğince fırçalıyorum,bir h3 neo dışında diğer iki seçenek hakkında bir fikriniz var mıdır karşılaştırarak mı yorumladınız yoksa sadece h3 neo hakkında mı yorum yaptınız spin en önemli faktör ikincisi ama yine de önemlisi tuning le güçlü olması hangisi en spinlidir?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Vega chinayı deneyebilirsin, ben 15 kat tuning attım tenergy den bile daha hızlı oldu, 1 saatte lastik pert( 2-3 cm büyüyüp 2-3 cm küçülünce tahtaya küçük geldi ve tahtadan attı lastik kendini) oldu.

önerinizin için sağolun şükrü bey tuning in dozajını çok abartmamayı düşünmekle birlikte spin olarak 3 seçenekten hangisinin daha iyi olduğunu arıyorum tabi yakınlarsa fark etmez derseniz o başka olur.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Vega chinayı deneyebilirsin, ben 15 kat tuning attım tenergy den bile daha hızlı oldu, 1 saatte lastik pert( 2-3 cm büyüyüp 2-3 cm küçülünce tahtaya küçük geldi ve tahtadan attı lastik kendini) oldu.

önerinizin için sağolun şükrü bey tuning in dozajını çok abartmamayı düşünmekle birlikte spin olarak 3 seçenekten hangisinin daha iyi olduğunu arıyorum tabi yakınlarsa fark etmez derseniz o başka olur.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tuning uygulamanı kesinlikle önermiyorum uyguladığım lastikler zaten 4 aylıktı, istiyorsan omega v tour kullanabilirsin, masaüstünde çin lastiği gibi, açılınca çok hızlı bir lastik denemeni öneririm. Tenergy den farkı masaüstünde hızlı olmaması ve chop yaptığında bile top uçup gitmiyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

hocam cevapladığınız için teşekkür ederim öncelikle:)..topspn ve fast spin odaklı oynuyorum ve olabildiğince fırçalıyorum,bir h3 neo dışında diğer iki seçenek hakkında bir fikriniz var mıdır karşılaştırarak mı yorumladınız yoksa sadece h3 neo hakkında mı yorum yaptınız spin en önemli faktör ikincisi ama yine de önemlisi tuning le güçlü olması hangisi en spinlidir?

Hocam h3 neo rüşdünü ispatlamış bir lastik, diğerleri gibi değil. Sonuçta eski bir geleneğin devamı şeklinde eğer çin lastiği alıncaksa bu h3 neo, h3-50 veya hurricane 8 olmalıdır. Tabiki bu benim şahsi görüşüm :) prott ve ttnpp gibi sitelerde provincial ve mavi süngerli versiyonları da mevcut ancak sahte olma ihtimalleri de var ve fiyatları çok yüksek :) Ben h3 neo ile oynarken topa avrupa stili ile vurduğumda metalik gıcık bir ses çıkıyordu ancak çin stili loop ladığımda müthiş bir sesi ve hissi oluyordu. Tamamen teknik ile ilgili. Bana loop u öğreten lastiktir h3 neo çünkü o sesi duymamak için topu fırçalıyordum :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hocam h3 neo rüşdünü ispatlamış bir lastik, diğerleri gibi değil. Sonuçta eski bir geleneğin devamı şeklinde eğer çin lastiği alıncaksa bu h3 neo, h3-50 veya hurricane 8 olmalıdır. Tabiki bu benim şahsi görüşüm :) prott ve ttnpp gibi sitelerde provincial ve mavi süngerli versiyonları da mevcut ancak sahte olma ihtimalleri de var ve fiyatları çok yüksek :) Ben h3 neo ile oynarken topa avrupa stili ile vurduğumda metalik gıcık bir ses çıkıyordu ancak çin stili loop ladığımda müthiş bir sesi ve hissi oluyordu. Tamamen teknik ile ilgili. Bana loop u öğreten lastiktir h3 neo çünkü o sesi duymamak için topu fırçalıyordum :D

teşekkür ediyorum hocam :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

DHS H3 kullan. Diğerleri yavaş kalacaktır hız olarak. Ancak üretim kalitelerinde çok fark var. Milli takım için üretilen seri ile ucuz seri arasındaki kullanım ve oyun kalitesi bariz farklı. Özel olanların ömrü kolay kolay bitmiyor ama ucuz olanları özelliğini çabuk yitiriyor. Bu sebeple oynadığınız yerin çok tozlu olmamamsı gerekli ve maçlardan sonra raketinizi sildikten sonra (hohlasanız bile olur ama su en iyisi) üzerine asetat yada üst yüzeyin hava almasını önleyici ince bir naylon kesip takmak çok yararlı. Ömrü daha uzun oluyor. ;-)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Nittaku h3 neo diye arat. Nittaku dhs'den daha yüksek kaliteli h3 neoları alıp kendi satıyor. Ben her zaman nittakuları tercih ettim. Kullananlar da nittaku yüz daha çok beğendi. Üst lastik daha elastik. O sert Çin lastiği sesi daha az.

Ama istersen 10 kat booster kullan şutlarda Avrupa lastiği kadar hızlı olması yapısı itibariyle imkansız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Double Fish in yeni lastikleri 213 ve 232 ler geldi.Denedik.kesinlikle bu sınıfta en iyilerden.Hurricane provincial serisi ile çok benzeşiyor ama 232 kesinlikle daha hızlı.

hocam özelden yazamadım forum mesaj kutusundan buraya kopyalıyorum

orhan hocam selamlar ben forum üyesi deniz yılmaz tıp 2sınıf öğrencisiyim masa tenisi oynuyorum bilal olgun bey bana sizin dhs nin kaliteli h3 neo ürünlerini sattığınızı getirtebildiğinizi söyledi actığım konuları görerek yazmıs olmalı bana yardımcı olabilmeniz mümkün müdür teşekkürler? ilk basta commercial h3 neo deneyeceğim eğer uyum sağlayabilirsem sonrasında national ve provincial denemek istiyorum bana yardımcı olabilir misiniz fiyatı karşılığında getirterek isterseniz telefondan da görüşebiliriz fikir almak ve sormak istedim bilal olgun bey sizin nickinizi bana tavsiye etti yardımcı olabiir diye isterseniz ona da sorabilirsiniz teşekkürler cevaplarınızı bekliyor olacağım(facebooktanda haberleşebiliriz uygun olursa talep gönderdim)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bende de Avalox p700 var çok güzel tahta ve Xiom Vega Europe ile kullanıyorum ama satıp Cin lastiği alabilirim.. Arkadaşımda da Dhs Hurricane Neo 3 vardı, kullandım ve fiyatına gore 150 liranın üstündeki çoğu lastiklerden iyi olduğunu gördüm hem makul hem çok iyi.. Avrupa`dan Çine Geçmek için kesinlikle çok iyi bir karar..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 21 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..