Jump to content
Masatenisi.org Forum

Türkiyenin Yeni Bir Malzeme Saticisina Ihtiyaci Var Mi?

Recommended Posts

açlık sınırı 3bin tl asgari ücret 900 tl ordan hesap et ayrıca esnaf yandım anam diyor ekonomi gebermiş biz lastik yamama usülleri konuşuyoruz forumda, parafini basıp lastiğe 2.3. 4. şansı vermek için ömrümde ilk defa lastik parafinledim.

piyasa yeterince büyüdü evet don lastiğinden tenergy üretmeyi de keşfedeyim o zaman görür o piyasa gününü

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

açlık sınırı 3bin tl asgari ücret 900 tl ordan hesap et ayrıca esnaf yandım anam diyor ekonomi gebermiş biz lastik yamama usülleri konuşuyoruz forumda, parafini basıp lastiğe 2.3. 4. şansı vermek için ömrümde ilk defa lastik parafinledim.

piyasa yeterince büyüdü evet don lastiğinden tenergy üretmeyi de keşfedeyim o zaman görür o piyasa gününü

Aynı düşüncedeyim :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

dükkanın kirasını elektriğini vergisini sponsor karşılarsa olabilir o:dediğin

işin ilginç tarafı forumda da dükkan kirası ödüyormuş gibi pahalıya satan var. ertan bey forumun satış bölümünde vergileri yüksek tutmayınız elektrikleri açık unutmayınız lütfen

birde sahte mal satanlar varmış 5 kat fiyat çekip kulağıma geldi...onlar da sessiz sedasız s*ktir olup gitsinler lütfen forumdan kendilerini ifşa ettirmesinler.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

geçmiş filan olmaz bu konu da burada kapanmaz. o arkadaş neden olduğu zararı telafi edip forumdan da gidecek. bit pazarı değil burası dandik mal kakalayıp kayıplara karışmak yok öyle

Sevgili Swan Kimmiş hele o Şahıss???

(arkadaş demeye bile dilim varmıyor)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Valla ben bu işi anlamıyorum. Orada da kira var, çalışan maaşı var, vergi var üstelik orada maaşa kira vs daha yüksek. Ve yine de burası daha pahalı.

Türkiyedeki distribütörlerin tamamını tanıyorum onlara sorduğumda bana çok yüksek miktarda mal almaları gerektiğini söylüyorlar. Ama Pakistan Malezya Estonya siteleri da ucuza satıyor.

Üç teori var kafamda. Hani az alınca pahalı almak zorunda kalıyoruz diyorlar ya. Birincisi o küçük ülkelerde bile internet üzerinden satış yapıldığı için yüksek miktarda mal alınabiliyor ve ucuza geliyor. Böylece ucuza satabiliyor . Burada ise İngilizce bilen uluslararası satış yapabilecek reklam verecek, yabancı forumlarda sitesini tanıtabilecek veya buna cesaret edebilecek biri yok. O yüzden az alıp az satıyorlar ve kar marjlarının yüksek olması gerekiyor.

İkinci teorim türkiyede spor kulüplerinde malzeme satın alınırken o kulübün hocasının aracılık etmesi, kulübün piyasadan çok haberdar olmaması sebebiyle katalog fiyatlarında satış yapılabilmesi mümkün oluyor. Yani türkiyede kulüpler katolog fiyatlarından alım yapabiliyor. Bir tenergy'yi 70eurodan satmak varken son kullanıcıya 45-50 eurodan satmak istemiyor olabilirler.

Üçüncü teorim ise türkiyeden malzeme satanların o malzemeleri nereden nasıl ucuza bulacaklarını, nasıl pazarlık edildiğini, piyasanın ne tür ekipmanlara meyil göstereceğini tam olarak kestiremediğini düşünüyorum. Dolayısıyla malları ucuza alamıyorlar, ve kimsenin istemediği mallar ellerinde kalıp onlara stok maliyeti olarak dönüyor olabilir. Türkiyede bir partide binlerce top alan distribütörden daha ucuza 100 tane top alabiliyorsam bu onların suçu. Ben nasıl buluyorsan onlar da bulabilmeli. Bazı söylediğim siteleri onlar bilmiyordu bile. Kimse bana gümrük vs demesin her ülkede var ama onlar ucuz satabiliyor.

Her neyse...hangi teori doğru bilmem ama sanki üç teorinin karışımı gibi geliyor bana. Siz ne dersiniz?

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

birde en büyük eksiklik seri sonu ve kalmış ürünlerde indirim yapmıyorlar doğru düzgün. avrupadan aldığımzda genelde indirimli ürünleri tercih ediyoruz. hadi tüyo benden uygulaması sizden :D

sırf indirimli ürününüz yok diye sitenizi bile gezmiyorum sayın satıcılar

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 19 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..