Jump to content
Masatenisi.org Forum

Penholdum Shakehand Raketlerle Oynuyorum Bir Sorun Olur Mu ?

Recommended Posts

Ben de aynı durumdaydım, ebay'den aldım penhold raketimi o tutuşla oynamaya başladıktan 1-2 ay sonra.

Aslında pek bir sorun olmaz, shakehand raket ile oynayan penholdçu bir oyuncu vardı ismini tam hatrlamıyorum, sap kısmını ucundan acık keserek oynuyor. raketin ağırlık merkezini penhold rakete benzetmiş oluyor yani.

Ama oyunun geliştikçe şu sıkıntıyı yaşayabilirsin, penhold raketin yüzey alanı shakehand'e oranla biraz daha büyüktür ve reverse backhand kullanıyorsan bu sana avantaj sağlar, vurma alanın daha geniş olur çünkü. Biliyorsundur reverse backhand'de parmaklar lastiğin nerdeyse yarısını kaplıyor o yüzden eline çarpma ihtimali artıyor topun.

Yok ben sadece geleneksel backhand kullanıyorum, reverse kullanmayacağım dersen (ki bu çok büyük bir dezavantaj olur, bence deme), o zaman pek bir sorun yaşamazsın, öyle devam edebilirsin.

Yine de tavsiyem, eğer penhold oyuncusu olarak ilerlemek ve gelişmek istiyorsan, buna uygun bir raketi şimdiden almandır.

Hatta raket önerimi de yapayım; Yasaka Gatien Extra; Ma Lin ve Wang Hao'nun penhold tutuşlarını geliştirmek için başta bu raketi kullandıkları yabancı forumlarda söylenmektedir.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Eski dünya şampiyonu ve şimdiki Çin milli takım antrenörü Liu Guoliang reverse penholder oyuncusudur( forhend kısa pütür, arka yüz düz lastik ). Kendisi bir dönem konkav saplı Stiga Clipper Wood( şeykhend için tasarlanmış model) ile penholder oynamıştır. Youtube'da Waldner ile bir maçı var, ''şeykhend''' bir tahtayla

''penhold'' oynarken..

Pesymace'in bahsettiği oyuncu Gao Jun olabilir. Sapı kısaltılmış Matsushita Pro ile penholdır oynar. Tek yüz, 1.9 mm Batırfılay ''Challenger Attack'' kısa pütür.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Eski dünya şampiyonu ve şimdiki Çin milli takım antrenörü Liu Guoliang reverse penholder oyuncusudur( forhend kısa pütür, arka yüz düz lastik ). Kendisi bir dönem konkav saplı Stiga Clipper Wood( şeykhend için tasarlanmış model) ile penholder oynamıştır. Youtube'da Waldner ile bir maçı var, ''şeykhend''' bir tahtayla

''penhold'' oynarken..

Pesymace'in bahsettiği oyuncu Gao Jun olabilir. Sapı kısaltılmış Matsushita Pro ile penholdır oynar. Tek yüz, 1.9 mm Batırfılay ''Challenger Attack'' kısa pütür.

maşallah bilginize hayran kaldım :) benim dediğim oyuncu erkekti diye hatırlıyorum ama 6-7 ay oldu bakalı belki gao jun ablamız da olabilir

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 12 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..