Jump to content
Masatenisi.org Forum

Nasıl Antrenman Yapıyorsunuz?

Rıdvan

Recommended Posts

Merhabalar bu konuyu açma sebebim antrenmanlarımızı daha da verimli hale getirebilmek için fikir alışverişi ortamı sağlamaktır.

Ben ve antrenman partnerim Kadir Akgün haftada 2 yada 3 gün (salı-perşembe-cumartesi yada salı perşembe)

en az 1 er gün aralıkla 3-4 saat gibi (haftasonu antrenmanı 5-6 saati bulabiliyor.) süreyle antrenman yapmaya çalışıyoruz.

Başlangıçta salonun önünde buluşup öncelikle birer sigaramızı güzelce içiyoruz.

Sonrasında yaklaşık 15 dk. fh şutop 15 er dk fh spin fh blok 15 dk fh masaüstü kontra spin sonra 15 dk açıktan fh-fh kontra çalışıyoruz. yaklaşık bir buçuk saatte forehandi bitiriyoruz.

Dakikalar tahminidir daha da fazla olabiliyor.

Geçiyoruz Backhand e 15-20 dk bh şutop yapıyoruz sonrasında 10-15 er dk. bh spin blok çalışıyoruz.vakit sorunumuz yoksa 10-15 dk. da ben kesiğe bh tek spin 10-15 dk kadir bh masaüstü açma çalışıp Backhand i de bir bir buçuk saate bitiriyoruz.

Sonrasında bir antrenman maçı yapıyoruz kaybedenin sigaraları vereceği :D

Maçımız sonrası güzel bir sigara faslı yapıyoruz 10 dk kadar.

Akabinde aklımıza gelen eksiklik yada zaaflarımıza yönelik çeşitli kombinasyonları da yarım saat kadar çalışıp vakit kalırsa 2-3 maç daha yapıp

18:30 civarı geldiğimiz salonu 22:00 civarı zar zor istemeye istemeye terkediyoruz.

Çıkınca cuğaralarımızı yakıp günün kritiğini yapıyoruz ve evin yolunu tutuyoruz.

De hadi bakalım sizlerde hem bizim antrenmanlarımız hakkındaki fikir ve katkılarınızı hemde kendiniz ne sıklıkla ve nasıl antrenman yaptığınızı yazın bağalum.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhabalar bu konuyu açma sebebim antrenmanlarımızı daha da verimli hale getirebilmek için fikir alışverişi ortamı sağlamaktır.

Ben ve antrenman partnerim Kadir Akgün haftada 2 yada 3 gün (salı-perşembe-cumartesi yada salı perşembe)

en az 1 er gün aralıkla 3-4 saat gibi (haftasonu antrenmanı 5-6 saati bulabiliyor.) süreyle antrenman yapmaya çalışıyoruz.

Sonrasında yaklaşık 15 dk. fh şutop 15 er dk fh spin fh blok 15 dk fh masaüstü kontra spin sonra 15 dk açıktan fh-fh kontra çalışıyoruz. yaklaşık bir buçuk saatte forehandi bitiriyoruz.

Geçiyoruz Backhand e 15-20 dk fh şutop yapıyoruz sonrasında 10-15 er dk. bh spin blok çalışıyoruz.vakit sorunumuz yoksa 10-15 dk. da ben kesiğe bh tek spin 10-15 dk kadir bh masaüstü açma çalışıp Backhand i de bir bir buçuk saate bitiriyoruz.

Akabinde aklımıza gelen eksiklik yada zaaflarımıza yönelik çeşitli kombinasyonları da yarım saat kadar çalışıp vakit kalırsa 2-3 maç daha yapıp

18:30 civarı geldiğimiz salonu 22:00 civarı zar zor istemeye istemeye terkediyoruz.

Çıkınca cuğaralarımızı yakıp günün kritiğini yapıyoruz ve evin yolunu tutuyoruz.

De hadi bakalım sizlerde hem bizim antrenmanlarımız hakkındaki fikir ve katkılarınızı hemde kendiniz ne sıklıkla ve nasıl antrenman yaptığınızı yazın bağalum.

ne kadar güzel ne kadar planlı bir program takdir ettim abi sizi süpersiniz. benim partnerim yok malesef ayrıca bu sene son sınıf olduğumdan sınavlara çalışıyorum sadece 2 haftada bir yapılan turnuvalara katılabiliyorum malesef :( onada bu hafta katılamadım mesela. burada enn önemli olan faktör KESİNLİKLE PARTNER bence ve bu insanın sizinle aynı bilinçte olması mesela bizim okulda turnuva yapılıyo hoca ısının diye top veriyo onda bile adam sayıyı almak için elinden geleni yapıyo bilinç sıfır. keşke benimde sizler gibi oyun arkadaşlarım olsa. tekrar takdir ettim sizi.

bu arada sigara olayı olmamış :D:down:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sevgili partnerim,

Antrenman olayının bişeyini çıkarmışız galiba. Farkında olmadan çok sıkı çalışıyoruz :))))

Biraz azaltsakmı ne? ahanda yaz geliyor artık daha fazla zaman olacak antrenman için

artık hafta sonlarıda turnuvalara katılsak maç tecrübemizi arttırmak açısından bize fayda sağlar diye düşünüyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Geçiyoruz Backhand e 15-20 dk fh şutop yapıyoruz sonrasında 10-15 er dk. bh spin blok çalışıyoruz.vakit sorunumuz yoksa 10-15 dk. da ben kesiğe bh tek spin 10-15 dk kadir bh masaüstü açma çalışıp Backhand i de bir bir buçuk saate bitiriyoruz.

Antrenman süresini abartmışsınız, servis atma ve karşılama çalışmalarına hiç girmemişsiniz. Bir de antrenman sırasında su içmektense sigara içmek ve hatta sigarasına maç yapmak olayını bu forumda okuyacağımı rüyamda görsem inanmazdım:) Şaka gibi. ..

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sevgili partnerim,

Antrenman olayının bişeyini çıkarmışız galiba. Farkında olmadan çok sıkı çalışıyoruz :))))

Biraz azaltsakmı ne? ahanda yaz geliyor artık daha fazla zaman olacak antrenman için

artık hafta sonlarıda turnuvalara katılsak maç tecrübemizi arttırmak açısından bize fayda sağlar diye düşünüyorum.

Sevgili partnerim sıkı çalışmadan başarı olmuyor maalesef.

Başarıdan kastım stilimize uygun istediğimiz oyunu maçlarda ortaya koyabilmek ve daha yüzdeli hücum yada defansif vuruşlar yapabilmek.Şimdilik sıkı çalışmaya devam (yapabildiğimizce - kendi çapımızda)

Turnuvalara tabiiki katılacağızda biliyorsun ki vaktimiz uyuşmuyor çoğu zaman ya ben nöbetçiyim ya sen mesaide yada misafir vs. bilmem ne.

Uysa vakit anelde - fb veteranda - vmtd de - istanbul veteranda kıymetli dostlarımız ve abilerimiz bizi bekler ve memnun olurlar sağolsunlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Antrenman süresini abartmışsınız, servis atma ve karşılama çalışmalarına hiç girmemişsiniz. Bir de antrenman sırasında su içmektense sigara içmek ve hatta sigarasına maç yapmak olayını bu forumda okuyacağımı rüyamda görsem inanmazdım:) Şaka gibi. ..

Merhaba ben kendi adıma Kadiri bulamadığım zamanlarda yani o mesaide yada şehir dışında ve ben uygunsam salona gidip çok sık olmasa da 2-3 kova servis çalışıyorum.

Ama Partnerimin evet accuk eksiği yok değil bu konuda.

Sigara işin makarası bırakamadık işte arada içiyoruz hemen sonrasında su da içiyoruz :D

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

teknik tamam da, kondisyon bu gidişle sigaranın yardımıyla yakında dibe vurur.sizden bir gömlek aşağıda ama atletik bir oyuncu iki set sizi rallilerde zorlarsa,gerisini de takır takır alır. :)

ikinci olarak,çoklu top çalışmasını buraya yazmamışsınız.bir videonuzda görmüştüm,umarım onu devamlı yapıyorsunuzdur ve ayak çalışmasını da çoklu topun içinde yapıyorsunuzdur.

üçüncü olarak kontra ataktan/spinden bahsetmemişsiniz.3-5 metrelerden karşılıklı spin çalışmak da iyidir.

defansif oyuncularla karşılaşmalarınızda süpriz olmaması için 1 uzun pütür raketi ve1 anti spin raketi hazırlayıp biribirinizi savunmaya karşı çalıştırmak.

top çalışmasından ayrı olarak ayak çalışması.ister evde,ister işte...çok faydası olur. (ama bu cigara içtiğiniz sürece ayak çalışması yapmak zor gelir.çünkü iki ayak çalışması yapsanız,sigaranın balgamı hemen boğazınıza yapışır ve ciğerlerinizde de yanma olur.)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben masa tenisi antrenörüyüm ve büyükler katagorisinde hem erkekler hemde bayanlar katagorisinde Türkiye şampıyonu ve milli olmuş talebelerim var. Gelişi güzel antreman programı yapılmaz. Bilinçli antreman yapmak başka bir şey saatlerce oynamak başka bir şey. Antreman programı sporcunun yanlış yaptığı vuruşlara, hareketlere, pozisyon hatalarına, ayak hatalarına, hız eksikliklerine göre yapılır. Her antremanda hatalar azaltılarak daha mükemmel bir oyun tarzına ulaşılır. Yazın yani pasif dönemde daha çok kondisyon çalışmaları, sonbahar, kış ve ilkbaharda (aktif dönemde) masa antremanlarına ağırlık verilir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

teknik tamam da, kondisyon bu gidişle sigaranın yardımıyla yakında dibe vurur.sizden bir gömlek aşağıda ama atletik bir oyuncu iki set sizi rallilerde zorlarsa,gerisini de takır takır alır. :)

ikinci olarak,çoklu top çalışmasını buraya yazmamışsınız.bir videonuzda görmüştüm,umarım onu devamlı yapıyorsunuzdur ve ayak çalışmasını da çoklu topun içinde yapıyorsunuzdur.

üçüncü olarak kontra ataktan/spinden bahsetmemişsiniz.3-5 metrelerden karşılıklı spin çalışmak da iyidir.

defansif oyuncularla karşılaşmalarınızda süpriz olmaması için 1 uzun pütür raketi ve1 anti spin raketi hazırlayıp biribirinizi savunmaya karşı çalıştırmak.

top çalışmasından ayrı olarak ayak çalışması.ister evde,ister işte...çok faydası olur. (ama bu cigara içtiğiniz sürece ayak çalışması yapmak zor gelir.çünkü iki ayak çalışması yapsanız,sigaranın balgamı hemen boğazınıza yapışır ve ciğerlerinizde de yanma olur.)

Birincisi sigara konusunda çok haklısınız kondisyonu bitiriyor gerçektende.

İkinci olarak tüm çalışmalarımızı çok top ile yapıyoruz. Ayak çalıştırmaya yönelik kendi çapımızda kombinasyonlar yapmaya gayret ediyoruz.

Üçüncü olarak fh-fh masabaşında şut- şut oynar gibi spin-spin yapıyoruz iyice ısındıktan sonra bahsettiğiniz masadan 1er 2 şer metre açıktan fh kontra spin yapmaya çalışıyoruz kendi çapımızda bu çalışmada ilk zamanlar pek gidip gelemiyordu top ama şimdilerde tatminkar düzeye çıkardık uzaktan fh kontra-kontra antrenmanını.

Bahsettiğiniz defansif rakete karşı antrenman açısından da şanslıyız.Salonda Atilla abimiz (Eryıldız) fırsat buldukça bize pütüründen top atıyor.Kendisine de yeri gelmişken teşekkürler.Atilla abiden bahsedince Korkut (Usta) abiyi de unutmamak lazım bize güzel antrenmanlar yaptırıyor gördüğü eksiklerimize yönelik kombinasyon vb. çalışmalar öneriyor.

Yeri gelmişken kendisi İgdaş takımının oyuncusu ve kuruluşlar ligi maçının çift maçında sakatlandı Buradanda tekrar geçmiş olsun demek istedim.

http://www.ikmtsd.org/haber.php?id=181&title=Ge%C3%A7mi%C5%9F%20Olsun.%20Y%C3%B6netim%20Kurulu%20%C3%9Cyemiz%20ve%20%C4%B0gda%C5%9F%20Tak%C4%B1m%C4%B1%20Oyuncusu%20Korkut%20USTA%20Sakatlanm%C4%B1%C5%9F%20Olup%20A%C5%9Fil%20Tendonu%20Tedavisi%20Olmu%C5%9Ftur..

Yaanlız herkes bizim antrenmınızı inceliyor bizden başka kimse antrenman yapmıyormu diye düşündüm bir an.

Sizlerde yazarsanız neler yaptığınız daha güzel olur bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bende Atilla hoca, Osman hoca ve Korkut Usta'ya teşekkür edeyim bu arada.

Ayrıca antrenman partnerim Rıdvan kardeşimede teşekkür ederim. Kısa zamanda oyunumu ileri taşımamda bana fazlasıyla yardımcı oldular.

Tam anlamıyla iyi bir oyuncu olmak için daha zamanımız var çalışmalara devam eksiklerimizi gidermek için.

Remzi hocayada teşekkürler düşüncelerini aktardığı için. Oyunumuzu daha ileri seviyelere taşımak için kendisindende

bir antrenman programı rica etsek bize yardımcı olurmu acaba?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Eğer özellikle maçlarınızı videoya kaydedip paylaşırsanız izleyerek eksikliklerinizi belirleyip, ona göre antreman programını memnuniyetle yapabilirim.

Ama sizleri izlemeden bunu yapamam.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Eğer özellikle maçlarınızı videoya kaydedip paylaşırsanız izleyerek eksikliklerinizi belirleyip, ona göre antreman programını memnuniyetle yapabilirim.

İlginize teşekkürler.

Yeni bir tripod alır almaz maçımızı kaydedip foruma yükleyecem.

Tripot kırıldı maalesef :(

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ilginize Teşekkürler hocam,

en kısa zamanda dediğiniz gibi bir kaç maç videosu çekip yayınlarız bir nebze fikir sahibi ederiz sizi

ben veteran sınıfına adım attım sayılır zorlanabilirim biraz ama sıkıntı yok yapmaya çalışırım.

videoları yayınladıktan sonra fikirlerinizi ve programınızı dört gözle bekliyor olacağız hocam

saygılar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ilginize Teşekkürler hocam,

en kısa zamanda dediğiniz gibi bir kaç maç videosu çekip yayınlarız bir nebze fikir sahibi ederiz sizi

ben veteran sınıfına adım attım sayılır zorlanabilirim biraz ama sıkıntı yok yapmaya çalışırım.

videoları yayınladıktan sonra fikirlerinizi ve programınızı dört gözle bekliyor olacağız hocam

saygılar.

+1

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben masa tenisi antrenörüyüm ve büyükler katagorisinde hem erkekler hemde bayanlar katagorisinde Türkiye şampıyonu ve milli olmuş talebelerim var. Gelişi güzel antreman programı yapılmaz. Bilinçli antreman yapmak başka bir şey saatlerce oynamak başka bir şey. Antreman programı sporcunun yanlış yaptığı vuruşlara, hareketlere, pozisyon hatalarına, ayak hatalarına, hız eksikliklerine göre yapılır. Her antremanda hatalar azaltılarak daha mükemmel bir oyun tarzına ulaşılır. Yazın yani pasif dönemde daha çok kondisyon çalışmaları, sonbahar, kış ve ilkbaharda (aktif dönemde) masa antremanlarına ağırlık verilir.

tam olarak bir antrenörün yapacağı yorumdu.haklısınız, hiç bir antrenman tam olarak aynı olmaz. 4 yıllık(olimpiyatları da düşünüyoruz)-yıllık-aylık-haftalık-günlük antrenmanlara programlanır. teknik-taktik-kondisyon-esneklik antrenmanları çeşitli yoğunluklarda bu programların içinde dahil edilir.kişinin sporu icrasındaki hataları geliştirici özel antrenmanlar planlanır.size şu yönden katılmıyorum.bizim türk kulüp ve mill takımlar sağolsunlar;kondisyon çalışmasının sadece pasif dönemde ciddi olarak yapılması gerektiğini düşünüyorlar.bence hafta içinde dayanıklılık ve hız antrenmanlarının da yapıldığı antrenman programları hazırlanmalı.kondisyon,öyle 3 ay yapıp bütün sene sporcuyu götürmez.sporcu 14-20 yaş arasıysa yurtiçinde belki sırıtmaz,ama üst düzey sporcu olmasının yolu buradan geçer ;(türkiyenin üst düzeyi değil,avrupa ve dünyanın üst düzeyi).türk sporcularının en yetersiz olduğu bölüm kondisyon.en çok seyredilen futboldan tutun,tenis,yüzme,masa tenisi de buna dahil.

rıdvan beylerin antrenmanı sigara bölümü hariç,hobinin çok ötesinde ve kaliteli denilebilecek bir antrenman(hobi için oynayanlara göre oldukça kaliteli).kaldı ki rıdvan bey ve partneri 35 yaş ve üstü. yani bu yaş artık spordan uzaklaşma yaşı (üst düzey performansı yavaş yavaş azaltma dönemi.)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Evet bence de kondisyon antrenmanlari surekli yapilmali.bizim sporcularin kondisyon yapmadiklari donemde performanslarinda ciddi dususler yasadiklarini gorduk.ama ne yazik ki turkiye surekli olarak hicbir dalda ust duzey sporcu yetistirmedi ve boyle giderse yetistiremeyecekte.okulla mi ugrassin cocuklar yoksa antrenmanla mi sasiriyorlar

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Evet bence de kondisyon antrenmanlari surekli yapilmali.bizim sporcularin kondisyon yapmadiklari donemde performanslarinda ciddi dususler yasadiklarini gorduk.ama ne yazik ki turkiye surekli olarak hicbir dalda ust duzey sporcu yetistirmedi ve boyle giderse yetistiremeyecekte.okulla mi ugrassin cocuklar yoksa antrenmanla mi sasiriyorlar

konu biraz sapmaya başlayacak ama ne yazık ki. :( ama şu olabilirdi:devlet futbola bu kadar para harcayacağı yere, amatör sporcuların yetişmesine para harcasa....burada bahsettiğim olimpiyatlara katılma hakkı elde ederse 1500 cumhuriyet altını değil.bu çok abartı bir ödül.(sonra gariban tekvandocu çocuk turnuvaya katılp para kazanmak için kalp hastalığını gizliyor ve müsabakada kalp krizi....)bu kadar malı onun yerine çocuklar yetişirken yeterli malzeme,harçlık/burs ve organizasyon düzenleme ödeneği olarak verse/finanse etse,federasyonlar ve kulüplere de arkasını takip etmek koşuluyla mali ve idari destek ve okullarda da saçma sapan beden eğitimi dersleri yerine,isteğine ve kabiliyetine göre keşfedilen çocuklara temel eğitim verilip kulüplere yönlendirilse.....bizde çocuk niye okulu iyi okumak zorunda?çünkü spordan fazla sayıda insanımıza iş istihdam edemiyoruz.,avrupanın yaptığı sanayileşmeyi biz yapamıyoruz,pastadan da pay alamıyoruz. çocuklar da yarım yamalak antrenman yapıyor.halbuki ağızlarına biraz bal çalınsa,onlarda çok şey yapar.bir macaristan,ukrayna o kadar spor dalında üst düzey sporcular yetiştiriyorsa bunda sihir yoktur herhalde. okul olayında da çocuklara büyük kıyaklar geçilmemeli elbet,ama sporcu adama da bazı kolaylıklar sağlanmalı.bu kronik sorunun orta yolunu devlet ve okul yöneticileri beraber bulmalı

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tam olarak bir antrenörün yapacağı yorumdu.haklısınız, hiç bir antrenman tam olarak aynı olmaz. 4 yıllık(olimpiyatları da düşünüyoruz)-yıllık-aylık-haftalık-günlük antrenmanlara programlanır. teknik-taktik-kondisyon-esneklik antrenmanları çeşitli yoğunluklarda bu programların içinde dahil edilir.kişinin sporu icrasındaki hataları geliştirici özel antrenmanlar planlanır.size şu yönden katılmıyorum.bizim türk kulüp ve mill takımlar sağolsunlar;kondisyon çalışmasının sadece pasif dönemde ciddi olarak yapılması gerektiğini düşünüyorlar.bence hafta içinde dayanıklılık ve hız antrenmanlarının da yapıldığı antrenman programları hazırlanmalı.kondisyon,öyle 3 ay yapıp bütün sene sporcuyu götürmez.sporcu 14-20 yaş arasıysa yurtiçinde belki sırıtmaz,ama üst düzey sporcu olmasının yolu buradan geçer ;(türkiyenin üst düzeyi değil,avrupa ve dünyanın üst düzeyi).türk sporcularının en yetersiz olduğu bölüm kondisyon.en çok seyredilen futboldan tutun,tenis,yüzme,masa tenisi de buna dahil.

rıdvan beylerin antrenmanı sigara bölümü hariç,hobinin çok ötesinde ve kaliteli denilebilecek bir antrenman(hobi için oynayanlara göre oldukça kaliteli).kaldı ki rıdvan bey ve partneri 35 yaş ve üstü. yani bu yaş artık spordan uzaklaşma yaşı (üst düzey performansı yavaş yavaş azaltma dönemi.)

Bizde kondisyon ikiye ayrılır. Pasif dönemde koşu, istasyon ve ağırlık çalışması gibi çalışmalar masa tenisi antremanlarının yanında yaptırırız. Ağırlık çalışmalarında adelelerin sertleşmesine neden olur ve bizde aktik dönemde bunu istemeyiz. Aktif dönemde masa tenisi antremanlarının yanında masa kondisyonu çalışmaları yaptırırız. Bu da bize hem hızlılık kazandırır, hem maç boyunca performanız düşmemesini sağlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bizde kondisyon ikiye ayrılır. Pasif dönemde koşu, istasyon ve ağırlık çalışması gibi çalışmalar masa tenisi antremanlarının yanında yaptırırız. Ağırlık çalışmalarında adelelerin sertleşmesine neden olur ve bizde aktik dönemde bunu istemeyiz. Aktif dönemde masa tenisi antremanlarının yanında masa kondisyonu çalışmaları yaptırırız. Bu da bize hem hızlılık kazandırır, hem maç boyunca performanız düşmemesini sağlar.

20 yıl öncesi için tamamen doğru olabilir hocam.ama esneklik çalışmaları ile kasların sertleşmesi rahatça engellenebilir.ayrıca destek olarak masaj da yapılabilir.illa halterle dambılla da çalışma yapılacak diye bir kaide yok.kendi vücut ağılığıyla da antrenman yapılabilir.mesela jimnastiği ele alalım. o kadar salto, burgu vb... atarlar.bunun için güç lazımdır.ama esneklik de çalışırlar.çünkü açılıp toparlanmak için,sakatlıkları engellemek için vb... gerekir.

neyse, bu biraz antrenmanı yorumlama şeklimiz.uzar da gider,ve rodvan beyin antrenman forum konusunda çıkmış olacağız.öğrencileriniz inşallah daha da başarılı olur.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Antrenman konusunda son görüşmemizde Fatih Ökten bey'in bir sözü çok hoşuma gitti;

''Güçlü tarafınızı geliştirirseniz başarılı olursunuz ama zayıf tarafınızıda eşzamanlı geliştirirseniz Şampiyon olursunuz..''

Bence ;

1-Komple sporcu olmak - olabilmek lazım şöyle ki = koşu - mümkünse yüzme - kondisyon - ağırlık - hız vb. antrenmanları masabaşı antrenmanlara ek olarak uygun zamanlamalar ile Masatenisi antrenmanına (masabaşındaki) ek olarak yapmak-yapabilmek lazım yoksa illa ki birşeyler aksayacaktır.

2-Kuvvetli olan vuruş teknikleri yada taraf daha da geliştirilirken zayıf tarafı daha da fazla çalışarak geliştirmek lazım. Örn:Benim bh ilk zamanlar protez ötesi derecede zayıftı bir normal antrenman yapıyorsam o dönemlerde ayrıyetten de 2 defa sadece bh antrenmanı yapıyordum sonuç olarak bh oldukça kuvvetlendi beni tatmin edecek derecede hatasızlaştı. (ama bu da yetmez çalışmaya devam.)

Not: tripod aldım yakında videoları çekip ekleyeceğim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben en sonunda bi robot bi masa alıp onunla antrenman yapıcam da nereye kurucam bunları onu bulamıyorum. şansım varsa haftada 2 şansım azsa haftada bir yoksa ayda 1 veya iki ayda bir oynayabiliyorum. o durumda da en güzeli işleri akışına bırakmak çünkü oynayacağın adamın bambaşka bir programı oluyor sen ona uyuyorsun

neyse artık seneye düzenli oynamaya çalışırım napayım. çiftdikiş swan

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

hmm rıdvan bey pek de guzel resminizi degistirmissiniz. ne suc islediniz de masanın arkasına saklanıyorsunuz onu anlayamadım ?

efenim servis bööle bekleniyor sizin gibi oklava yutmuş gibi beklenmiyor :whistle:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 16 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..