Jump to content
Masatenisi.org Forum

Lastiğin Küçülmesi?

safa51

Recommended Posts

merhabalar,

yeni aldığım tahtama lastiklerimi yapıştırmak için diğer tahtamdan söktüm. sonra tekrar eski tahtamın üzerine lastikleri koyduğum anda bide ne göreyim lastikler küçülmüş. bu durum için yapılabilecek şeyler nedir acaba?? gerdirerekmi yapıştırmak gerek. çok uyuz bir durum beni aydınlatırsanız sevinirim.

ve yeni tahtama yapıştırırken nasıl sürmeliyim solüyonu.youtube da izlediğim videolarda bi lastiğe bide tahtaya sürüp bi 15-20 dk bekledikten sonra yapıştırıyorlardı. elimdeki lastikler el-p ve vega europe yapıştırıcım ise donic vario clean. yapıştırırken yine tek kat mı sürmem gerek?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben böyle durumlarda kandil yağı denen maddeyi (parafin içerikli) sürüyorum akşama kadar bekle yağı sünger emdikten sonra normal lastiği yapıştırır gibi yapıştır.

Not:Bu durumda sünger yumuşuyor ve genleşiyor,üst lastik doğal olarak sünger büyüdüğü için gerginleşir,bir miktarda hızı artar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Lastiğinizin küçük kalma sebebi tahtaların kafa ebadı farkından olabilir ,tahtalar aynı ebatta ise muhtemelen ilk yapıştırmanız esnasında kesimden önce lastiği farkında olmadan biraz gerdirerek yapıştırmış ve kenarları sıfıra sıfır kesmiş olabilirsiniz sonrasında sökülen lastik yapıştırıcı uçunca doğal olarak küçük kalacaktır.

Ne yapılabilir forumdaşımız Kartal'ın da dediği gibi kandil yağı sürülerek bir miktar büyüme sağlanabilir su bazlı ile gerdirerek yapıştırmaya göre biraz daha uzunca süre lastiğiniz geniş kalacaktır ama çok az miktar sürüp sabırla beklemek gerek (12-24 saat) fazla sürerseniz lastiğinizde üst lastik ve sünger arasında balonlama yapma riski yüksek.

Parafin türevi bir madde olduğu için güvenlik ve sağlık açısından açık havada yada havalandırması iyi bir yerde ve yanıcı maddelerden uzak uygulamanızda yarar var.

Latiğiniz birkaç hafta belki bir ay birazcık daha hızlanıp kendisini tenergy 64 2.1 mm zannedecektir(hız olarak spin değil) , tabii bu etki zamanla azalarak bitecek. Lastiğinizde gerisin geri küçülecek.

Allah kolaylık versin sinir bir durum.

Not: Ben sıfır yada sıfıra yakın lastiklerimde kandil yağı uygulamıyor küçük müçük su bazlıyla olduğu kadar yapıştırıyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Lastiğinizin küçük kalma sebebi tahtaların kafa ebadı farkından olabilir ,tahtalar aynı ebatta ise muhtemelen ilk yapıştırmanız esnasında kesimden önce lastiği farkında olmadan biraz gerdirerek yapıştırmış ve kenarları sıfıra sıfır kesmiş olabilirsiniz sonrasında sökülen lastik yapıştırıcı uçunca doğal olarak küçük kalacaktır.

Ne yapılabilir forumdaşımız Kartal'ın da dediği gibi kandil yağı sürülerek bir miktar büyüme sağlanabilir su bazlı ile gerdirerek yapıştırmaya göre biraz daha uzunca süre lastiğiniz geniş kalacaktır ama çok az miktar sürüp sabırla beklemek gerek (12-24 saat) fazla sürerseniz lastiğinizde üst lastik ve sünger arasında balonlama yapma riski yüksek.

Parafin türevi bir madde olduğu için güvenlik ve sağlık açısından açık havada yada havalandırması iyi bir yerde ve yanıcı maddelerden uzak uygulamanızda yarar var.

Latiğiniz birkaç hafta belki bir ay birazcık daha hızlanıp kendisini tenergy 64 2.1 mm zannedecektir(hız olarak spin değil) , tabii bu etki zamanla azalarak bitecek. Lastiğinizde gerisin geri küçülecek.

Allah kolaylık versin sinir bir durum.

Not: Ben sıfır yada sıfıra yakın lastiklerimde kandil yağı uygulamıyor küçük müçük su bazlıyla olduğu kadar yapıştırıyorum.

çok teşekkürler cevap için. şimdilik ne parafinim nede su bazlı yapıştırıcım var. en iyisi biraz gerdirerek yapıştırıyım ben bunu

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

az önce yaşadığım deneyimi Allah kimsenin başına vermesin. ve şu an ne yapmam lazım bilmiyorum.lastikeri yapıştırmaya çalıştım az önce ve tahtaya yapıştırırken ön kısmı yapıştı ilk sonra çektim solüsyon falan hepsi kalktı tahtadan, bende söktüm :asabi::asabi: ama şu an elimdeki lastikleri nasıl temizliycem bilmiyorum yardım edin nolursunuz :pembe:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

az önce yaşadığım deneyimi Allah kimsenin başına vermesin. ve şu an ne yapmam lazım bilmiyorum.lastikeri yapıştırmaya çalıştım az önce ve tahtaya yapıştırırken ön kısmı yapıştı ilk sonra çektim solüsyon falan hepsi kalktı tahtadan, bende söktüm :asabi::asabi: ama şu an elimdeki lastikleri nasıl temizliycem bilmiyorum yardım edin nolursunuz :pembe:

Lastiklere birer damla bebeyağını homojen sür 2-3 saat bekle tereyağından kıl çeker gibi kolayca temizle.

Kolay gele.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

iste buyuk sozu dinlemessen boyle olur ne demisim ben bundan once bkz.

boyle durumlarda gidip sıfır lastik alıyorsunuz ve sorununuz cozuluyor.

lastik ureticileri tas mı yesinler di mi ama...

dinleseydin kafayı falan yemeyecektin :)))

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

iste buyuk sozu dinlemessen boyle olur ne demisim ben bundan once bkz.

dinleseydin kafayı falan yemeyecektin :)))

yiyecek idim. Cumlesindeki yapı gelecek zamanın hikayeli çekimidir. Burada olayın olamadığını anlamaktayız. (bunu yazarken bu konuyu çalışıyodum ahahah :D)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 35 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..