Jump to content
Masatenisi.org Forum

Liseler Arası Türkiye Şampiyonası

Recommended Posts

Edirne il birincisi olarak liseler arası Türkiye şampiyonasında tek Fen Lisesi bayan takımı olarak mücadele eden Keşan Fen Lisesi bayan masa tenisi takımi yarın gruptan çıkma mücadelesi verecek. Bu tip kaliteli okullarda okuyan öğrencilerin Ağır ders yükü altında kaldıkları için spora vakit ayıramamalari bence bu büyük bir sorun. En basitinden süper ligde mücadele veren İstanbul veteran masa tenisi takımının antrenman yaptığı ve üst düzey bir okul olan Haydarpaşa Lisesinde masa tenisi oynayan bir öğrencinin olmaması çok düşündürücü bence. Bu konuda masa tenisine gönül ve emek veren sevgili Erol Gegeolu abimiz ve Özgür Dinçer kardeşimi hemşehrileri olarak tebrik ediyorum. aAncak bu şekilde böyle öğrencileri Arenalarda daha sık görebiliriz bence.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

erdem fen lıselerınde ortam olması lazım. ben matematık ogretmeni olarak lıse 1 de bir kaç ogrenciyi keşfettim. daha ileriye goturmek için ugrastım ama nafıle cocuklarda istek yok. sanıldıgı gibi fen lıselerındekı ogrencıler cevher degil. iyidir ama kendılerını begendıklerınden hıc bır sosyal faalıyete katılmıyorlar. eee bizde siz istemezsenız siz bilirsiniz diyoruz. meslek lısesınde ogretmen olsam o çocuklar ogretmenlere daha baglıdır. daha sosyal çocuklardır.

ayrıca ileride haydarpasa anadolu lısesıne geçme hedefim var. belkı o durumda ivtta ile lise arasında kopru olabilirim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İnşallah Suat hocam. Bizim takım gruptan çıkmayı başarmış bugün. Imkan dediğin bir mekan bir masadır Suat hocam. Yeter ki bu işin arkasını arayacak birileri olsun. İstanbulda öğrencilerde dediğin gibi bir sıkıntı olabilir. Ama Keşan gibi küçük yerlerde bu tip sıkıntılar olmaz. Onlar için güzel bir uğras olur.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

erdem fen lıselerınde ortam olması lazım. ben matematık ogretmeni olarak lıse 1 de bir kaç ogrenciyi keşfettim. daha ileriye goturmek için ugrastım ama nafıle cocuklarda istek yok. sanıldıgı gibi fen lıselerındekı ogrencıler cevher degil. iyidir ama kendılerını begendıklerınden hıc bır sosyal faalıyete katılmıyorlar. eee bizde siz istemezsenız siz bilirsiniz diyoruz. meslek lısesınde ogretmen olsam o çocuklar ogretmenlere daha baglıdır. daha sosyal çocuklardır.

ayrıca ileride haydarpasa anadolu lısesıne geçme hedefim var. belkı o durumda ivtta ile lise arasında kopru olabilirim.

Böyle genellemeler yapılması bence yanlış, ben bir fen lisesi öğrencisiyim ve masa tenisini lisede öğrendim ayrıca madalya aldığım daha birçok spor dalı ve proje yarışmaları var, ayrıca toplumda bence fen lisesi öğrencileri hakkındaki şu ön yargının kırılması lazım birkaç tane kendini beğenmiş varsa bu tüm öğrencilere mal edilemez. Saygılar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Diğer spor dallarında durum aynı değil. Masa tenisine genel olarak ilgi az. Öğrencilerin hangi okulda okuduğunun pek önemi yok. Şu da var 400 kişilik fen lisesi ile 2000 kişilik meslek lisesi bir olmuyor tabi. Fen liseleri çoğu ilde 1-2 tane bulunuyor ve de öğrenci sayıları az oluyor genellikle. Bu da başarılarını düşürüyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bizim okulda hiç de ortam yok yani ,vasat ittf onayı olmayan masalar ve (hocamı küçümsemek istemiyorum çünkü bana o öğretti) sadece şutop antrenmanı yaptırabilen bir hocamız var , bence masa tenisi gerçekten biri için bir tutkuysa öğrenmek o kadar kolaylaşır. Okulumuz fen ve anadolu lisesini bir arada bulunduruyor fen lisesinde sadece 15 erkek varken anadolu lisesinde bu sayı 150 civarında fakat takımın yarısı fen lisesi yarısı anadolu lisesinden.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 weeks later...

Bende fen liseliyim ve genellemeniz yanlis. Okulda nefes almaya zamanimiz yok bunun bizle ne alakasi var ?
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 14 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..