Jump to content
Masatenisi.org Forum

Fazla Atmayan Ama Iyi Çeken Lastik?

Recommended Posts

öncelikle önerileriniz için tşk ederim... Sn tsubasa butterfly fiyatları yüksek olduğu için, çin lastikleri uzun ömürlü olmadığı için, xiom lastikleri ise arkadaşım denedi fazla attığı için hoşuna gitmedi. Ben vega japan kullanıyorum sağolsun Saadettin abinin tavsiyesi ve çok memnunum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

vega japan zaten xiom marka, xiom bir marka vega o markanın serisi japan da sünger seçeneği.

Yani xiom : bmw, vega : 5 serisi, japan : motor seçeneği yani 528i gibi düşün.

senin arkadaş 740i denemiş hızlı gelmiş sen diyorsun ki aabi bmw'ler çok kontrolsüz bende 5 serisi ar ondan memnunum.

çin lastiği neden çok dayanmasın? bir dhs hurricane ennn az 1 sene gider o da enn az...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

vega japan kendim kullanıyorum ben memnunum ama arkadaşıma hızlı geliyor fazla atmayan lastiği arkadaşım için arıyorum. Çin lastiklerine gelince hurracine 3 iyidir doğrudur ama biz genelde aşırı tozlu mekanda(işyeri) oynadığımız için fazla yapışkanlı lastik bize uymaz

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Focus snipe 3 kullandım her kullanımdan sonra nemli bez ile silmeme rağmen 4-5 ayda lastik çekmez oldu o ağır kokusuda yanıma kar kaldı. Oynadığımız yerin zemin fotosunu çekip ileticem size :) yerde pirinç(metal olan) partikülleri var mahvediyo soft lastikleri.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Esasında "Çin lastiği" eskilerden gelen bir kavram. Eskiden Çin lastiklerinin yüzeyi yapışkanlı olurdu. Klasikleşmiş Çin lastiklerine örnek olarak , Friendship Super 729 FX , DHS Hurricane 2/3, Globe 999'u sayabiliriz. Bu lastiklerin en belirgin özellikleri, dayanıklı oluşu, yüzeyinin yapışkanlı oluşu ve bu özelliğini yıllarca koruması, raket masaya vurulduğunda yırtılmaması, sert süngerli oluşu, topa vururken çatlak bir ses çıkarması (rakip sorar, top kırık galiba ? değil efendim, Çin lastiği)

Son yıllarda artık Çin lastikleri de çeşitlendi ve her kesime hitap eder hale geldi. Artık yumuşak süngerli ya da yumuşak üst yüzeyli Çin lastikleri var. Focus 3 Snipe, Donic Desto F3 Bigslam'e alternatif olarak üretilmiş bir lastik. Onun özelliklerine yakın (ben Desto F3 Bigslam kadar beğenmedim o ayrı). Benzer şekilde, Friendship'in Faster, Higher serileri yüzeyi yapışkanlı olmayan lastikler. Yinhe Moon yine tutucu yüzeyli ama yapışkan olmayan bir lastik.

Dolayısıyla Çin lastiği deyince akla artık eski yapışkanlı Çin lastikleri gelmemeli. Hangi Çin lastiği olduğu önem taşıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

donic blufire m3

yasaka rakza 7 soft

ama ahmet sözmen in dedikleri tamamen doğru.yukarıdakilerin yarı,hatta 3-4te 1 fiyatına friendship,giant dragon, galaxy,palio ve dhs nin bir sürü ucuz,dayanıklı,fiyatına göre de oldukça performanslı lastikleri var.varsın tozlansınlar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Esasında "Çin lastiği" eskilerden gelen bir kavram. Eskiden Çin lastiklerinin yüzeyi yapışkanlı olurdu. Klasikleşmiş Çin lastiklerine örnek olarak , Friendship Super 729 FX , DHS Hurricane 2/3, Globe 999'u sayabiliriz. Bu lastiklerin en belirgin özellikleri, dayanıklı oluşu, yüzeyinin yapışkanlı oluşu ve bu özelliğini yıllarca koruması, raket masaya vurulduğunda yırtılmaması, sert süngerli oluşu, topa vururken çatlak bir ses çıkarması (rakip sorar, top kırık galiba ? değil efendim, Çin lastiği)

Son yıllarda artık Çin lastikleri de çeşitlendi ve her kesime hitap eder hale geldi. Artık yumuşak süngerli ya da yumuşak üst yüzeyli Çin lastikleri var. Focus 3 Snipe, Donic Desto F3 Bigslam'e alternatif olarak üretilmiş bir lastik. Onun özelliklerine yakın (ben Desto F3 Bigslam kadar beğenmedim o ayrı). Benzer şekilde, Friendship'in Faster, Higher serileri yüzeyi yapışkanlı olmayan lastikler. Yinhe Moon yine tutucu yüzeyli ama yapışkan olmayan bir lastik.

Dolayısıyla Çin lastiği deyince akla artık eski yapışkanlı Çin lastikleri gelmemeli. Hangi Çin lastiği olduğu önem taşıyor.

Friendship 729 fx bumu 28 tl yani? http://www.masatenisi.com/urun.aspx?id=97 buysa çok ucuzmuş. Bende hazerspordan aldığım http://www.hazerspor.com/default.asp?git=9&urun=87852#.Utl9lvRaiIU bu lastikleri kullanıyorum atmıyodu blok falan yapamıyodum sonra tuninledim 2 kat hızlandı neredeyse. Yapışkan yüzeyli lastik arıyorum hızlı ve yapışkan olmasını istiyorum,729 buna uygunmudur?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

xiom'un tüm vega serisi ve omega serisini kötülemedik o algı nasıl oluştu sizde? İlk yazıma dikkat ederseniz xiom markadan 3 lastik denendi ve beğenilmedi. Ben demiyorumki tüm xiom'lar yaramaz diye!

Merhaba öncelikle xiom markası yada türkiyedeki satıcıları ile hiçbir bağım alakam filan yoktur bunu belirteyim.

Xiom yanus def - vega europa - vega asia - vega pro - omega 4 asia - omega 4 pro - sigma1 euro - sigma 1 pro - sigma 2 pro lastiklerini denemiş / bunlardan çoğunu da kullanmış biri olarak:

1- xiom lastikleri kısa ömürlü kesinlikle değillerdir.(uzun ömürlü lastik istediğinizi söylemişsiniz.)

2- xiom lastikleri kesinlikle parasına göre performansı tatminkar lastiklerdir.

3- xiom lastikler adam gibi antrenman yapana (pinponculara değil) asla kontrolsüz çok atan lastikler değildir.(1.8mm yada 2mm vega elite yada vega asia alın efendim omega pro max takarsanız elbet kontrolü nispeten az olacak.)

4-xiom un nerdeyse tüm lastikleri oldukça iyi çekiyor.

5- bence deneyen kişiye bir bakmak lazım xiomlarda kusur aramak yerine.

Saygılarımla...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

yazdığınız 5 maddeye de aynen katılıyorum; örnek olarak bi xiom japan veya europa fiyat olarak daha pahalı olan calibra serisinden bence daha iyi çekiyor... fakat xiom euro,a omega elit, vega japan ı hızlı bulan arkadaş eski bir hazır raketin kontrolüne alışmış ağırlıklı olarak kesik oynayan bir muhterem, atak oyuna geçmek de istiyor... Denedi bazı lastikleri hızlı geldiğini belirtince bende bi anda toros'dan inip bugatti'ye binsin istemedim ( buradan da bi konu çıkar mı bilmem :) ... konunun çıkış noktası burası bilmem anlatabildim mi? Yoksa xiomlara lafım yok severek vega japan kullanan biri olarak . Zaten yanus def' de karar kılacağız gibi görünüyor...malum eski defans alışkanlığından da vazgeçemiyor abimiz... Herkese kıymetli yorumlarmdan ötürü teşekkür ederim...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Friendship 729 fx bumu 28 tl yani? http://www.masatenisi.com/urun.aspx?id=97 buysa çok ucuzmuş. Bende hazerspordan aldığım http://www.hazerspor.com/default.asp?git=9&urun=87852#.Utl9lvRaiIU bu lastikleri kullanıyorum atmıyodu blok falan yapamıyodum sonra tuninledim 2 kat hızlandı neredeyse. Yapışkan yüzeyli lastik arıyorum hızlı ve yapışkan olmasını istiyorum,729 buna uygunmudur?

Madem bu kadar ucuz, denemeye değer :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 26 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..