Jump to content
Masatenisi.org Forum

Fırçalama Kelimesi

Recommended Posts

O konulara baktim yeterli aciklama yok. Fircalamanin ne demek oldugunu anladim cin lastikleriyle bunu yapiyordum ama yapiska. olmayan yuzeyli lastiklerle bunu yapinca olmuyo. Spin dedigimiz sey zaten fircalama hareketini yapmak degil midir? yapiskan olmayan raketlerle nasil spin yapicaz bunu ogrenmeye calisiyorum

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

benım bıldıgım(yada su zamana kadar ogrendığım ( yanlışım varsa duzeltın) ) yapıskan yuzeylı lastikler yani çin lastikleri topu tuttukları için fırçalayarak spin yapabiliyoruz ancak yapışkan yüzeyli olmayan lastiklerde diğer yapışkan yüzeyli lastiklere kıyasla çok daha az top tuttuğu için top, lastiğin içine göümlerek spin çekiliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Buraya kadar tamam,gomulerek spin cekiliyo deniliyo ama topspi. mesela,fircalamadan nasil yapilabilir

Masa tenisi bilim-kurgusal bir spor değil, fiziğin de öneminin olduğu bir spor güzel kardeşim :)

Fırçalamadan spin, yaparsın, görüntüsü aşırı abest olmakla beraber toptaki falso sıfıra yakın olur, işin raconu, düzgün spin istiyorsan, fırçalayarak spini dolu çekmektir, olayın özü ordadır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bildiğin fırçalıyorsun, hatta kalaylıyorsun, adam gibi gitmezsen şaplağı yersin ona göre TOP..diyorsun, bak nasıl gidiyor...

Fırçalamadan spin'de de telkin ile, güzel güzel konuşarak, tatlı dille yılanı deliğinden çıkarmaya çalışıyorsun...mizaç meselesi...

:whistle:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Top bazen benim isteklerimi karşılamadığı zaman ...topa GAVAT diyorum ki bana kızıp hızlansın...her top bu tür fırçalanmaya gelmez kızabilir bende KAVAS dedim beni yanlış anladın diye hemencik kıvırırım.. ki top sakinleşsin..

Sayın hocam sorularında nick seçimine uygun..sonunda bizleri patlatacaksın gibi geliyor..

Bu konulara fazla takılmaya gerek yok... oynadıkça neyin ne olduğunu daha iyi algılarsınız...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Top bazen benim isteklerimi karşılamadığı zaman ...topa GAVAT diyorum ki bana kızıp hızlansın...her top bu tür fırçalanmaya gelmez kızabilir bende KAVAT dedim beni yanlış anladın diye hemencik kıvırırım.. ki top sakinleşsin..

Sayın hocam sorularında nick seçimine uygun..sonunda bizleri patlatacaksın gibi geliyor..

Bu konulara fazla takılmaya gerek yok... oynadıkça neyin ne olduğunu daha iyi algılarsınız...

Kavas'tır abi o :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 15 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..