Jump to content
Masatenisi.org Forum

Ekran Kartı Sorunu Acil Çözüm Bekliyor!

mhcvx90av

Recommended Posts

Arkadaşlar mrb,

Masaüstü bilgisayarımda Asus P5 GD1 Pro anakart kullanıyorum. 3GB DDR 400 Mhz ram, P4 3.0 işlemcim var. Bu arada kasa 400 watt powera sahip. Anakart üzerindeki ekran kartı ATI HIS X300SE ve eski olduğu için internette gezinirken, mesela haber sitelerinde sayfaları aşağıya doğru kaydırma çubuğu ile çektiğimde sayfayı aşağıya çekerken yavaşlama oluyor, mous ile kaydırma çubuğunu aşağıya doğru hızlı çektiğimde ise yavaşlık nedeniyle hafif takılmalar olabiliyor. Belki sayfalar geç yüklendiği için. Bu nedenle ekran kartını değiştirmeyi düşünüyorum. Sizden yukarıda özelliklerini belirttiğim donanıma uygun (anakart&slot uyumu olan) ve HDMI çıkışı olan (ayrıca led tv ye bağlıycam da) bir ekran kartı tavsiyelerinizi yazarsanız memnun olurum. İşletim sistemi Windows7 Ultimate 32 bit.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sadece ekran kartı değildir bu durumu yaşamanıza sebep olan, cpu ısısının artması, hdd nizin dolu olup işletim sisteminin yavaşlaması vb. birçok neden olabilir, ekran kartı fanı (varsa), cpu fanı, power supply fanlarını temizleyip, win.* kullanıyorsanız harddiskten kullanmadığınız programları vb. silip biraz temizlik yaparsanız + ccleaner vb. gibi optimize programı ile sisteminizi optimize ederseniz bu dertlerden kurtulabilirsiniz.

P4 anakart olduğundan uygun ekran kartını anca ikinci el bulursunuz ki onunda sağlam olup olmadığını bilemezsiniz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 13 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..