Jump to content
Masatenisi.org Forum

Raket Seçimi Yardım

Redclick

Recommended Posts

Meraba arkadaşlar yeni raket alıcağım lise 1 e gidiyorum yaklaşık 4 5 senedir masatenisi oynuyoruüden raket bu sene okul takımına girdim bu yüzden raket alacağım da çok Hücum oynarım fazlada pro değilim Maksimum fiyatım 100 tl civarı ve yapıştırma alırsam onu masa tenisi raketi alan yerlerde yapıştırtabilirmiyim da çok spin atarım Yardımınızı bekliyorum su an selex tr 500 var yaklaşık 1 sene oldu alalı yani o zaman hiç bakmadan almıştım :D savunma raketi hiç oynayamıyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

masatenisi.com dan al siparişe not eklersen kendileri yapıştırıyor; friendship bomb tahtası üzerine iki mars 2 lastiği işini görecektir, selex ler spin atmıyor 4-5 senedir spin çektiğini zannetmişsin bir de bununla çek, hareketinin doğru olduğundan emin olarak, aradaki fark muazzam olacaktır... focus 3 snipe lastiği bence mükemmel kombo olacak ama bütçeni aşar... ve her uzun süredir masa tenisi oynayan adama söylenmesi gibi kendini geliştirmek için raket değil, hoca lazım masa tenisinde kendi kendine öğrenebileceklerin sınırlı...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

youtube daki videolar ise yaramıyor işin temelini bilmedikten sonra sen adamın kolunun aynısını yapıyorsun ama temel masa tenisi duruşunda durmadıktan ayak çalışmasını bilmedikten ağırlık transferi vs. bilmediğinden olmuyor. yani adamın hareketinde kullandığı bilek azıcık yamuk olsun sizde, veya diziniz ileriye gitmesin veya beliniz doğru durmasın masa tenisinde o toplar geçmiyor efenim, internette izlediğiniz adamlar da o spini şutu vs. küçüklükten beri yıllarca düzenli hocayla antrenmanla yapıyorlar. sadece topu oyunda tutabilmek sürekli aynı yere atabilmek sistematik antrenman mantığını kavrayabilmek topun şiddetini, yönünü, dönüşünü kontrol edebilmek aylar alıyor ondan sonra asıl iş başlıyor bunları temel olarak öğrenmeyince de asıl iş başlamadan ölüyor masa tenisi pinpona dönüşüyor her ne kadar kombinasyon raket kullanırsanız kullanın, ha ben bu antrenmanlı adamları yeniyorum dersiniz, açıkçası bu da mümkün ama o adam kendini sürekli geliştirirken, pinponcu adam belli bir stilinde değişik fast spin vari darbeli kesik vs. gibi (ki onlarında yamuk hali) şut vurduğunu ofansif oynadığını zannederek avunuyor. youtube dan masa tenisi öğrenebilen adama helal olsun efendim kısaca, ben youtube dan öğrendiklerimi bırakıp adam gibi oynamaya başlayacağım diye çok uğraştım ama yanlış alışkanlıklardan kurtulmak zor.

raket olarak joola karbon da çok güzel bir tahta mars 2 iş görür uygun bir lastik o tahtaya, yeni başlayanlara ofansif ekipman tavsiye edilmez ama bence ofansif bir oyuncu olmak istiyorsanız, ofansif bir ekipmanla ofansif antrenmanlar yapmakta sakınca yok (topu kontrol ederek, bilinçli) , gidip de schlager karbon ile başlayın demiyorum tabi :) ama bu normal bir tahta...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

benim ingilizcem kolejde okuduğum için iyi düzeyde ve pingskills i uzun bir süre izledim, çok güzel bir site ama oyunu sıfırdan öğrenmek gerçekten zor buradan. çünkü bir antrenör size hatanızı söylüyor, bu siteyi ise izliyorsunuz aklınızda kalanı masada yapıyorsunuz; bana bir faydası olmadı vesselam. daha çok temel i olan biri için kullanışlı bir site. adam diyor ilk önce masa da 500 top yapmaya çalışın bir video sunda itraf edin bunu yapmadan backhand spin yapmaya çalıştınız :) ilk aşamaları çok kolay zannediyoruz ama forehand şuttop u düzgün yapmak bile aslında zordur. eğer jeff ve alois de ısrarcıysanız, ilk aşamaları hızlı geçmeyin; telefasi zor oluyor eğer o alışkanlığı yanlış kazanırsanız benim böyle bir yılım çöpe gitti, onun için konuşuyorum yanlış anlamayın, aslında raket tutuşu bile çok fark ediyor yani tek parmağını arkaya koydu oldu bitti değil. dikkatli ve yavaş izlemenizi öneririm. iyi oyunlar...

raket olarak da ofansif oyuncu olmak da kararlı iseniz mars 2 ve joola karbon uygun olacaktır, ciddi antrenman yaparsanız ve kendinizi geliştirirseniz daha iyi bir lastiğe geçebilirsiniz ama bu lastik size 7-8 ay idare eder ve fiyat performans olarak muazzam.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tabiki iyi bir calistirici olursa muazzam olur ama ben hic imkab yoksa ise yarar demek istedim. Belki dediginiz dogrudur sifirdan baslanirsa sikintili olabilir onu bilemem. Ben yaklasik 7 senedir oynuyorum ama teknikleri oynaya oynaya gelistirdim. 10 gun once bu videolari inceledigimde bazi hatalarimi gordum orda gosterildigi sekilde yapmaya basladigimda vuruslarimin daha etkili ve isabetli oldugunu fark ettim. Oynarkenki durusum bile degisti :). Anlayacaginiz simdilik beni idare ediyor..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

haklısınız mutlaka yararı olur, ben de izliyorum ve her gün yeni bir şeyler öğreniyorum ama antrenörle eğitilen sporcu gibi olmuyor efendim, iyi bir çalıştırıcı ile muazzam oluyor; kendi kendine 1 yılda kat edeceğin yolu 2 ayda kat ediyorsun... kendi kendine yanlış alışkanlıklar kazanma olasılığının yüksekliği ise çok daha fazla onun için diyorum...

saygılarımla...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 20 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..