Jump to content
Masatenisi.org Forum

2020 Tokyo

smetmusti91

Recommended Posts

Bence adaletliydi, sonuçta japonya Türkiye' den daha gelişmiş bir ülke, haliyle oranın seçilmesi olimpiyatlar ve spor adına daha iyi oldu.Ayrıca Türkiye'de meydana gelen turist cinayetlerinden dolayı ben zaten yabancı seyirci oranının az olmasını bekliyordum.

Ben isterdim ki olimiyalar İstanbul'da yapılsın ama önce bunun için yeterli tesisleri bulunması da şart.Belki de olimpiyatlar yapılacak tesisler, yollar, vb. yatırımlar Türkiye'yi zora sokabilirdi,sonuçta milyar dolarlık yatırımlar bunlar.Aslında Dünya Basketbol Şampiyonası' nda bazı ünlü basketblcular bile gelmemişti ki seyirci gelsin.Geçen yılki bayanlar yıl sonu tenis müsabakalarında seyircinin, orayla hiç alakası olmayan gereksiz bir bakanı , ıslıklaması böylesine üst düzey bir organizasyonun Türkiye' ye gelmeyeceğinin göstergesiydi bence.Bu yıl ki Akdeniz Olimpiyatları' nda binicilik dalında olan rezalette bunun sebeplerindendir elbette.Yine bu yıl ki u20 dünya futbol şampiyonasında seyirci yoktu ama biz futbol ülkesiyiz diyoruz.Haftada ortalama her kişi 15 saat sporla ilgilenir ve spor haberlerini izler ve dinlerken sadece 2 saat aktif spor yapılıyor.Bu da gösteriyor ki zaten tribünlerde anca yabancılar olurdu (masa tenisi hariç).Son olarak bence Gezi Parkı olaylarının olimpiyatların Tokyo'da olmasıyla bir alakası yoktu.Birisini kırdıysam özür dilerim.Yazım uygunsuzsa kaldırılabilir.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ne olimpiyatı biz daha Akdeniz oyunlarını doğru düzgün yapamadık. Kendi sporcusuna sadece başarılı olduğunda sahip çıkar bir ülkeden ne bekleniyor anlamadım. Spor salonları zaten yetersiz, imkanlar az. Hergün milletin trafik rezilliği çektiği bu şehirde olimpiyatlar olduğunda dışardan gelecek insanların tepkisini hayal etmek hiç de zor değil. Ayrıca yapılacak yatırımların ne şekilde ve nereden yapılacağı belli değil. Daha sonra olimpiyat yapıp da mali krize giren Yunanistan gibi olmak da var. Şu andaki şartlar altında iyi ki olmadı diyorum ben.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

2020 Olimpiyat oyunlarının Tokyo ya verilmesine ilişkin onlarca yorum okudum. Ülkemiz için elbette üzücü bir durum. ama kazanamayacağımız en baştan belli olan bir durumdu. ülkenin spora bakışı ve spor yönetimindeki başarısızlığımız bugünden kalma bir durum değildir. Sağlıklı gelişimlerinden sorumlu olunan öğrencilerin beden eğitimi ve spor derslerinin haftada 3 saatten 2 saate düşürülmesi, not sisteminde hiç bir katkısının olmayıp öğrencinin o derse girmektense sahte raporlar ile sayısal dersler de etüt e alınması bunun en başlıca kanıtlarından biridir. 2000 yılından bu zamana kadar atamaları yapılmayan beden Eğitimi Öğretmenlerinin spora katkısız kalmaları. Eğitime açılacak kadroların çok çok daha az açılması en büyük etkenlerdendir elbette. Üniversitelerin spor fakülteleri ve beden eğitimi ve spor öğretmenliği, yöneticiliği, antrönörlüğü bölümlerinin halktan spordan tamamen uzak kalması kendilerini halkın üzerinde görerek spor... bilimine katkısız ve desteksiz olmaları en başlıca etkendir. Ülkemizde insanların spor yapma alışkanlığını kazandırmak için kurulan ve işletilen bir çok federasyon olmasına karşın bu federasyonların sadece çalışanlarına maaş ödemek ve belirli kişilere ve zümrelere hizmet etmekten öteye geçemediğinde etkenlerden bir tanesidir. Sporun her dalında doping skandalalrıyla sallandığımızı, ata sporumuz Kırkpınar da bile dopingli güreşcilerin madalyaya çıktığını, halterde dünya şampiyonuyken dopingden kupalarımızın geri alınması. Atletizimde devşirmelerin eline baktığımız futbolda şike siyaset ve mafya üçgeni arasındaki pompalanan holiganizmin etkileri de bize bu olimpiyatları kaçırtan sebeplerdendir. büyük bir fırsat kaçmıştır. Ülkemizin bunun üstesinden geleceğine herkesin inancı tamdır elbette ama bu tablo düzelmeden olimpiyat ruhuna sahip olmadan bunun gerçekleşmesi de maalesef mümkün görünmemektedir...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bizim spor bakanı “olimpiyatlara adını veren dağ, Antalya’daki Olimpos Dağı’dır, Çıralı’da yanan ateşin tanrısal olduğuna inanılıyor, olimpiyat meşalesini doğduğu topraklara, Anadolu’ya götürmek gerekir” dedi.

Olimpos Dağı, Antalya’da değil, Selanik’te... Olimpiyata adını veren, dağ mağ değil, Yunanistan’daki antik kent Olimpiya... Olimpiyat meşalesinin Çıralı’yla alakası yok, tarihte ilk kez Hollandalılar tarafından 1928 Amsterdam olimpiyatında yakıldı. Olimpiyat meşalesinin elden ele koşturulması geleneği ise, Hitler’in icadı, 1936 Berlin olimpiyatında başladı.

*

Bu bilgisizliğe, değil olimpiyat, kiraz festivali bile vermezler!

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

neden öyle diyorsunuz islami olimpiyat ihtimali konuşuluyor bir yandan. hatta bununla da durulmasın haremlik selamlık olimpiyat düzenlensin birincilere madalya yerine koçan pastırma takılsın sünnetsizse oyunlardan ihraç edilsin cenabetse kırdığı rekor geçerli olmasın

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 15 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..