Jump to content
Masatenisi.org Forum

En Hızlı Lastik

bogachan60

Recommended Posts

Merhaba Arkadaşlar,

Grupta bu konudaki tüm maillere baktım, aradığım cevabı bulamadım, bu sebeple yeni konu olarak yazıyorum. Bu içerikte mailler varsa da şimdiden özür dilerim.

Kullandığım tahta DHS Hurricane W-HL off+++ (oyun stilim için son derece uygun)

Ancak lastikler zamanında paramı yettiği kadarıyla aldığım Vega Europe.

Şimdi parası önemli değil, piyasadaki en hızlı lastiği almak istiyorum.

Oyunum spin, hücum, kontra attack, şut içerikli.

Kesik veya falsolu top atmaktan, yada block yapmaktan hoşlanmıyorum.(attığım servislerde dahil)

Kısaca; amiyane tabirle: her topa çakmaya çalışıyorum. :hehehe:

Ancak böyle oynamaktan zevk alıyorum. Neden böyleyim bi anlasam <_<

Sorum Şu Üstatlarım:

En hızlı lastik sizce hangisidir,

Lastiğin hızlı olduğunu hangi özelliklerinden anlarsınız.

Ağırlık, kalınlık, sertlik, sünger, yapışkanlığı, milliyeti,...vs bunları nasıl değerlendireceğiz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

hocam sizin oynadığınız oyun tarzı çok hızlı olmayan lastiklerle de oynanır burdan çıkacak lastiği alırsanız şutlarınız ("çakmalarınız") hızlanmayacak aksine masa dışına çıkacaktır masa dışında 200 km/h ile seyretmesinin de bizim için hiçbir önemi yok mağlum ben tenergy 05 derim ama bu lastik spin lastiğidir, çok hızlı oluşunun yanında bir o kadar da kontrolsüzdür.

spini az hızı bol orta/sert bir lastik istediğinizi anlıyorum. çok top tutmayan lastikler aşırı hızlı olmasa bile her topa dediğiniz şekilde vurabilir. illaki bir öneri istiyorsanız daha çok şut için tasaralanan modeli asia ya geçin... aklımda bir iki lastik daha var ama doğru düzgün deneyemediğim için size önermem doğru olmaz.... size forumdaki tecrübeli üyeler daha iyi yardımcı olacaktır diye tahmin etmekteyim zaten; iyi oyunlar...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Teşekkürler Champ Bey, önerdiğiniz Viktas Limber lastiğini araştırdım, bir sitede buldum. Gerçekten hız için üretilmiş.

Ufuk Bey size de teşekkürler. Alışınca masayı tutturmak zor olmasa gerek. Aslında benim cehaletim lastik ve tahtalar üzerine, Daha önce hazır raketle Tokat 1.si olup, takım halinde Türkiye şampiyonasına katılmıştım. Kulüp veya çalıştırıcımız yoktu, okulda kendi çabamızla ilerleyip şampiyonada 3 takımı yenebilmiştik. Yendiklerimizden biri Çorumdu :) Her neyse, top masa dışına çıkar felan yazdığın için yazayım dedim, yoksa bunun bir önemi yok tabi. Vega serisinden asia olanı hız için, japon ve europa olanı spin+kontrol için üretilmiş bunu biliyorum. Yalnız piyasadaki en hızlı lastik 20 dolarlık Vegalar mı?! Ben en hızlısını sormuştum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

efendim ben de anlattığım sebepten ötürü oyun tarzınıza uygun olarak vega asia dedim yoksa piyasadaki en hızlı lastik bence tenergy 05 ama bu lastiğin sizin oyun tarzınıza uymadığını düşünüyorum daha önceki yazımda da açıklamaya çalıştığım şey buydu... ve ilginçtir ama vega europe a göre sert oyununuzun hızı 2 kat artmayacak ama masa dışına giderse şutlarınız ve alışamazsanız kötü olacak paranız boşa gider... çok top tutmayan lastikler bu iş için iyidir diyorum sadece...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yazdığınız her şey için teşekkürler Ufuk Bey, ("Top masa dışına gider ve alışamazsınız" kısmı hariç)

Peki bir lastik özelliklerine baktığınızda hızlı, spinli, kontrollü, ....vs olduğunu nasıl anlarsınız.

Lastiğin kalınlığı, ağırlığı, sertliği, süngeri, yapışkanlığı, ... vs en hızlı lastikte bu değişkenler nasıl olmalıdır?

Ufuk Bey - - - > tenergy 05

Champ Bey - - - > Viktas Limber diyor

Ve tekrar sorayım, size göre en hızlı lastik hangisi? (kontrolsüz ve spin oranı az olabilir, tek istediğim hız)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

set, ağır yapışkanlığı az olmalı bence ama bir lastiğin spini hızını kontrolünü anlamanın tek yolu denemek "spin" ve "hız" anlışalabilir kelimeler işte bu oranda çekerim maksimum asılırsam topa diyorsunuz ama kontrol herkese ilk bakışta çok garip geliyor çünkü daha yavaş ve daha spinsiz lastikler daha kontrollü olacak diye bir kural yok kontrol hissi tamamen farklı bir şey... haifu shark 3 red sponge speed lastiğini de ekleyebilirsiniz bu lastikler arasına hatırladığım kadarıyla az yapışkanlı hızlı ve hissiz bir lastikti...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bence de 64 ve calibra bu tarz oyuna daha uygun ama bence radarla test yapılsa t05 daha çok hızlandıracaktır topu :alkis:

bogachan60; ben sizi hızın getirileri götürüleri hangi tip lastiğin size uygun olacağını düşündüğüm hakkında sizi uyardım içim rahat madem kararlısınız tahtanızı bir çok kez denedim, güzel ve hızlı bir tahta ama schlager karbon tahtayı da bu hızlı lastiklerden biriyle birleştirirseniz rakiplerinizi sakatlayarak Türkiye şampiyonu olabilirsiniz… :salak:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yazılarınızdan ve oynamak istediğiniz oyun tarzından anladığım kadarıyla bu işlerde yenisiniz. Çünkü masa tenisini bilen, bu işe yıllarını ve emeğini vermiş her oyuncu kontrolün önemini bilir, pata küte her topa saldıracağım hevesinde olmaz. Anlıyorum, yenisiniz ve videolarda izlediğiniz oyuncular gibi olmak istiyorsunuz. Ya da çevrenizde bu işten anlamayan kişilere ''vay be elemana bak, şutuyla adamın kafasını kırdı'' dedirtmek istiyorsunuz. Ama madem bu güzide sporu seçtiniz, madem işi ilerletme amacınız ve hevesiniz var, bu işe az buçuk emek vermiş, all'undan off+++++ sına kadar çoğu ekipmanı denemiş ve yanılmış bu kardeşinizin tavsiyelerine kulak verin. Yaklaşık 5 yıldır bu sporla ilgileniyorum. Dediğim gibi her türlü hızda ekipmanı denedim. Şutumun görünmediği de oldu, spinimin masayı aşındırdığı da. Ama sonuç? Sıfır. Ne maç alabildim, ne zevk alabildim, ne de oyunumu ilerletebildim. Hasbel kader attığım bikaç servisle, o da rakibin servis karşılama zaafiyeti yüzünden maçlar aldım. En son Samsonov Alpha üstüne aurus lastiklerden oluşan bir raket kullanıyordum, inanın o bile hızlı ve kontrolsüz geliyordu. Şimdi defans tahtası üstünde kontrollü bir lastikle oynuyorum, ne şutum hızlı, ne spinim çok etkili. Ama topu oyunda tutabiliyorum, oyundan keyif alabiliyorum, kendi seviyemde kolay verdiğim maçları alıyor, yenemediğim oyuncuları yenebiliyorum. Velhasıl sorunuzun cevabı bu değil ama aklınızda olsun. Belki birgün lazım olur :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

EBX Bey, teşekkürler.

Emre Bey, DHS Hurricane Off +3 tahtasının kelli felli off+ değil mi? Aydınlatırsanız sevinirim.

Cagan Bey, tavsiyeniz için teşekkürler. liseden beri oynuyorum aslında, yaklaşık 12 yıl oldu. Lisede, Türkiye şampiyonası(2001 Balıkesir) tecrübem var. Benim eksiğim çalıştırıcımın olmaması, hazır raketle Türkiye şampiyonasına katılmıştık :lol: . O zamanlar raket toplamaktan bile haberim yoktu. Masa tenisi terimlerini de yeni öğrendim. Neyse, söylediğin gibi youtube 'den izleyip demek bu iş böyle oluyormuş dedim :o Sonra sizi buldum :wub: , bu işi usulüne göre yapan kardeşlerimden yardım alayım dedim :fildir: . Benim şut atarak oynama amacım maç almak felan değil, bütün gücümle şut çekmek hoşuma gidiyor o kadar. Çevremde benden iyi oynayan kimse olmadı(türkiye şampiyonasındaki herkes benden iyiydi o ayrı). O yüzden kimseyi örnekte alamadım :uzgun: Oyun stilim sadece karakterimden kaynaklanıyor olabilir(satrancıda böyle oynuyorum), bu yüzden ölünceye kadar değişeceğini sanmıyorum. Stag 1000dx masam, DHS Hurricane wh-l tahtam, Vega Europe lastiklerim var.(toplam 2bin tl) Bu oyuna gerçekten çok değer veriyorum.

İsmailh Bey teşekkürler.

Önerilen lastikler,

Tenergy 05 (Ufukiyate)

Viktas Limber (Champ)

Calibra Lt plus (Atakan Bilgili)

Andro Rasant (EBX)

Calibra plus (Emre İmamoğlu)

Tibhar evolution (İsmailh)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Aman abi sakın hızlı kombinasyon yapma tahtayı yada lastikleri yavaş tut oynadığın oyundan keyif almazsın Eniyi oynadığım kombinasyonları iki defa bozup daha hızlılarını takmıştım bir türlü alışamamıştım şimdi çekmecede öyle duruyor lastikler satsan satamazsın kullansan kullanamazsın yok ben illaki hızlı lastik kullanıcam dersen allround tahta üstüne dilediğini tak rahat edersin kontrolsüz güç güç değildir :thup:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 27 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..