Jump to content
Masatenisi.org Forum

Vazelin Parafin Olarak Kullanılabilir Mi ?

TURAN

Recommended Posts

Arkadaşlar dün itibariyle eskimiş stiga almania sound snergy tech lastiğime parafin denemesi yapmaya karar verdim ve marketten Canbebe bebek yağı aldım süngere iyice sürdüm, aradan 12 saat geçti süngerde hiçbir değişiklik olmadığını üzülerek gördüm. Bugün içeriğini araştırırken gördümki, bu parafin denen şey mumun ve vazelinin hammaddesiymiş. Maliyetinin ucuz olması ve her yerde bulunabilmesi açısından vazelin dikkatimi çekti, acaba parafin olarak vazelin kullanan yada kullanılması konusunda bir fikre sahip olan var mı ?

Şunu da belirteyim ki bulunduğum ilçede paroil bulamadım.

birde araştırırken şunu buldum, yine ulaşımı ve fiyatı uygun gibi, http://www.1ilac.com/ilaclar/Munir_Sahin/SOKOL.likit.htm

ekten madde olarak parafin likit diyor bu iş görür mü acaba ?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Maalesef bulunduğum ilçede ve ilde Migros yok. Yani Migros her yerde yok. Yapıştırıcı bir kez sürülmüştü ilk aldığımda, yapıştırıcıyı temizlemedim. Temizlemediğim için mi fayda etmedi acaba ? Birde bebe yağını iki kat sürdükten sonra bir değişiklik göremeyince bir de zeytin yağını deneyim dedim. bir kat ta zeytin yağı sürdüm. lastikler çok hafiften dışa doğru kavis aldı. Ama süngerde herhangi bir kabarıklık filan gözükmüyor yani yeteri düzeyde bir kabarıklık yok. Süngerde pek yapıştırıcı kalıntısıda yok. Yine de süngeri yıkayıp tekrar sürsem fayda eder mi ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 20 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..