Jump to content
Masatenisi.org Forum

Kısa Pütür Antreman Teknikleri

Recommended Posts

Her ne kadar masatenisi acemisi olsam da kısa pütürü kendime yakın hissettim ve tavsiyeler uzerine Tibhar Speedy Soft Dtecs kullanmaya basladım.

ancak onumdeki alısma suresi olan 1 seneyi bos bos gecirmek yerine uygun ve kendimi gelistirebilecegim antreman teknikleri varsa ve paylasırsanız sevinirim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bu yastan sonra aklımdaki oyunu oynayabilmek benim icin basarı olacaktır. masa tenisini bilen antrenor konusunu (su kısacık suredeki tecrubelerim ile birsey yazmak uygun olmayacaktır ) soylenecek seyler olsa da ustadlara bırakıyorum. 3. O-O-O

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Oynamayı seçtiğin kısa pütür piyasadaki en etkili aynı zamanda oynaması bir okadar zor bir lastik sabırlı olman gerekiyor.Fazla top tutmadığı için sağ ve sol falsolu toplara müdahale kolay olurken kesik toplarda(top'u ısırmadığı için) biraz daha farklı açmak gerekiyor.Lastik oldukça hızlı pasif blok için pek uyumlu değil açıyı iyi ayarlayamazsan eğer toplar fileye gidiyor.En büyük artı'sı ölü ve boş top göndermesidir bu özelliğini kullanmayı becerirsen avantaj sağlar yüzeyi fazla top tutmadığı için düz lastik ile vuruş açıları çok farklıdır dikkat edilecek en önemli konu gelen değişik topları iyi algılayıp raket vuruş açısını buna göre ayarlamak yoksa hata töleransı pek yok kolay gelsin.

Not:Naçizane tavsiyem kullanması daha kolay, yüzeyi top tutan bir kısa pütür ile başlaman alıştıkça kademeli olarak değiştirmen.Hiç kısa pütür kullanmamış biri için zor bir başlangıç sayılır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

(su kısacık suredeki tecrubelerim ile birsey yazmak uygun olmayacaktır ) lafını çok merak ettim. Lütfen düşüncelerinizi bizlerle paylaşır mısınız ? Yoksa siz her karşınıza antrenörüm diyenlere inandınız mı? Detaylara girmeden bir antrenman da herhangi bir malzemeyi nasıl kullanacağınızı öğretiyoruz ve ücret de almıyoruz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Not:Naçizane tavsiyem kullanması daha kolay, yüzeyi top tutan bir kısa pütür ile başlaman alıştıkça kademeli olarak değiştirmen.Hiç kısa pütür kullanmamış biri için zor bir başlangıç sayılır.

tavsiyeniz icin cok tesekkur ederim. ancak su nacizane tavsiyenizi biraz daha acıp baslangıc lastigi (ya da kendi lastigim ile ısrar etmek) konusunda da oneriniz olursa cok daha minnettar olurum : )

Remzi Bey size de mesaj ile ulasıyorum

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Benim '' nacizane tavsiyem '' DHS Sharping gibi Speedy Soft DTecs' ten çok çok kolay bir pütürle başlamanız olurdu. Ben de Kartal gibi çok zorlanacağınız kanaatindeyim. Halihazır lastiğinizle düz lastik gibi oynayamazsınız ( toplar bomboş gider, sürekli şut yersiniz ). Baskılı oynamalı ve bilekten hareketlerinizi geliştirmelisiniz. ( İşte pütür o zaman pütür ).

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tavsiyeniz icin cok tesekkurler , halihazırdaki bilegimin beynim ile arasında bir bag olmadan calıstıgını dusunuyorum :) sahsına munasır bir bilege sahibim ve kendisi surekli sut atmak istiyor ve engel olamıyorum :) bh de puture donmemin nedeni de sut atamadıgım zamanlarda kafamdaki topları atamamak oldu. umuyorum herhangi bir sampiyonluk derdim olmadıgı icin 1 yıl kadar sonra putur ile guzel isler yaparım. onerdiginiz lastigi de hemen incelemeye baslıyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bir de defans oyuncusu buldum bu lastigi kullanan atak oyunculardan varsa bildiginiz lutfen siz de paylasın

Yuka Ishigaki

http://www.youtube.com/watch?v=eJ2OtbhFHXU

Equipment (from nittaku website)
Blade: NittakuOrijinalRaketto ( direct japanese translation, probably mean custom made )
FH: Kyouhou Neo 3 (Hurricane neo 3)
BH: Sen Rai ( Sharping)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 18 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..