Jump to content
Masatenisi.org Forum

Yeni Toplar

Kerem Erböke

Recommended Posts

Spinden ziyade topun hızı da bir nebze olsun azalacağından bence savunma oyuncularının lehine bir durum ortaya çıkıyor. ITTF in yeni topla yaptığı çalışmalar neticesi sunduğu makaleye göre özellikle çinli oyuncuların 3. hamlede sayıya yönelik yaptığı atak oyunlar masa tenisinin izlenebilirliğini olumsuz etkilediğinden dolayı böyle bir girişimde bulunulmuş. Ayrıca masa tenisi rallilerinin daha uzun olması amaçlanmış. Genel olarak topu deneyen oyuncular çok ta fark bulamamışlar ama en önemli fark bir nebze de olsa yeni toplar ile daha az spin üretilebilmesi ve eski toplara nazaran daha az hız kazanması yeni topların... Bu olay da haliyle savunma yeteneklerini olumlu etkileyecek ve raliler uzayacaktır kanısındayım. umarım camiaya hayırlı olur. Ben hala en eski topları özlüyorum bu arada...

Saygılarımla...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Spinden ziyade topun hızı da bir nebze olsun azalacağından bence savunma oyuncularının lehine bir durum ortaya çıkıyor. ITTF in yeni topla yaptığı çalışmalar neticesi sunduğu makaleye göre özellikle çinli oyuncuların 3. hamlede sayıya yönelik yaptığı atak oyunlar masa tenisinin izlenebilirliğini olumsuz etkilediğinden dolayı böyle bir girişimde bulunulmuş. Ayrıca masa tenisi rallilerinin daha uzun olması amaçlanmış. Genel olarak topu deneyen oyuncular çok ta fark bulamamışlar ama en önemli fark bir nebze de olsa yeni toplar ile daha az spin üretilebilmesi ve eski toplara nazaran daha az hız kazanması yeni topların... Bu olay da haliyle savunma yeteneklerini olumlu etkileyecek ve raliler uzayacaktır kanısındayım. umarım camiaya hayırlı olur. Ben hala en eski topları özlüyorum bu arada...

Saygılarımla...

ee çinliler o toplarada bişey bulup yaparlar ataklarını bence. kendimizi geliştirmek yerine adamları yenmek için topları değiştiriyoruz arkadaş :D

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 7 months later...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 6 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..