Jump to content
Masatenisi.org Forum

Backhand Mucizesi

Mrtİzmir

Recommended Posts

Sohbet olsun diye burada açmayı düşündüm bu konuyu...Ben maç yaparken çokta sık olmasada bazen hücum yada kontra yapmaya çalışıyorum.Forhand şut,spin aynen backhand falan devam ederken backhand spin yapıpta istediğim yere giden top olduğu zaman aldığım hazzın karşılığı yok gibi geliyor bana..yani üst üste 10 tane forhand spin çeksem yeri bulmuş bi backhand spinin tadını vermiyor bu bendemi böyle yoksa genel kanaat böylemidir....Hele bazen hasbel kader backhand spin 2-3 peşpeşe oluyor varsa sanki ağzımın suları akıyor,gözlerim kapanıyor kendimi yerli çinli gibi düşünüyorum 1-2 saniyeliğinede olsa...Sonra tabi gene kaybedilmiş bir maç ve hüzünlü son....Bu Backhand spin mutluluk iksiri gibi sanki....neyse çok yazdım canım çekti gideyim İzvette gene biraz mutlu olayım....

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Abi sana katılıyorum.

Hernekadar maçlarda pek çalıştıramasamda backhandim forehandimden daha iyi diyebilirim.(Murat abi maç yaparsak bh ime atma :) )

Gerek antrenmanda gerekse maçta 3-4 kez isabetli Backhand spin çekince mest oluyorum o seti hatta maçı sıfıra karşı kaybetsem bile bu mutluluk bozulamaz.

Hele ki birde eskaza masaüstü bh sidespin veya bh kontra filan yaptıysam oy oy oy.Paha biçilemez :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Seyir zevki açısından bence forhand'in yerini asla tutmaz ama masa tenisini sırf backhand spin için oynuyorum desem fazla mı abartmış olurum acaba? :D

Belli zaten bayağı bir geliştirdin backhand spin'i, yunun amacına doğru hızla yol alıyor yani...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu konuyu okuyunca içim sızlıyor..

Tembellikten az buçuk bir BH tim vardı..Biraz FH mi güçlendireyim diye FH e yüklendim... Koşan adam FH ne güç vererir, benim gibi çakılı oynayan adamların FH le ne işi olur ki..

Şimdi ise hangisi daha berbat diye kara kara düşünüyorum..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 25 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..