Jump to content
Masatenisi.org Forum

İlgi Çekici Bir Konu

Sabutay

Recommended Posts

Selamün Aleyküm beylerr :)

http://www.nasihatler.com/online-video/6-derste-osmanlica-ogrenin.html

Osmanlıca öğrenmek isteyen arkadaşlar için paylaşmış bulunuyorum :))

Osmanlı harfleri ile Türkçe yazmak ve eski eserleri okumak gerçekten zevkli oluyor arkadaşlar ayrıca yeni alfabeler öğrenmek hızlı düşünme yeteneğimizi geliştiriyor. (Masa tenisi oynarken çok işe yarar beyler :D)

Ayrıca Göktürk alfabesi ile yazmak isteyen varsa bu sitede çeviri yaparak kendi keşfetsin bir zahmet kurallarını :D Ben öğrendim şuan hatasız yazabiliyorum ama okuyamıyorum. (Çünkü Göktürk alfabesi ile yazılmış hiç bir şey yok :D) Ama güzel oluyor şahsen eski milli alfabelerimizi öğrenmek ve yazmak.

http://www.bilgitay.net/orhun/index.php

İlk önce kuralsız orhun abecesi ile yazdırıp öğrenin daha kolay olur sonra kurallı yazarsınız daha rahat öğrenirsiniz böyle. Unutmadan söyleyeyim her harfin bir kalını bir incesi var mesela ba yazınca başka be yazınca başka harf çıkar fakat k gibi bazı harflerin kalını incesi yok. H harfi yok onun yerine latin alfabesindeki h harfinin dikey olarak simetriğini yazabilirsiniz :) Balık yazınca başka şekilde yazılır belik yazarsanız başka yazılır neyse Umarım ilginizi çeker, Allah'a emanet olun :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 11 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..