Jump to content
Masatenisi.org Forum

File Önüne Falsolu Içe Yan Spin Servis...

Recommended Posts

2 haftadır cumartesileri bir arkadaşla oynuyorum.özellikle bileği çok yumuşak.xiom vega europa forehand ve tibhar nimbus bachandle oynuyor.gerek forehand tarafıyla gerekse bachand tarafıyla raketinaşağıda yukarıya yan sürtme hareketiyle file önüne sahama düşünce top kalktıktan sonra fileye doğru hafif ama hızlı falso ve spin alıyor hiç hamle yapmasam top fileye gidecek.normal kısa spin çeksem gene topun gidiş yönünde olduğu için filede kalıyor.açmaya çalışırsam topu yumuşatıp masanın uzak köşesine atmak istiyorum ya çok kaldırıyorum ya da falso çok olduğundan dışarı gidiyor.aslında topu çok hafif karşıya gönderecek ve boş gitmesini sağlayacak bir vuruşa ihiyacım var diye düşünüyorum.benim ekipman çok sert süngerli.friendship fx729 iki tarafta bunun etkisi varmıdır bu kadar zorlanmmada?nasıl karşılamalı sizce bu servisi?teşekkürler cevaplara şimdiden.saygılar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

arkadaşın werner schlager mi o ne kadar yumuşak bilek kullanıyorsa sen de o kadar yumuşak kullanırsın. servisleri okumak lazım. spinli ise blok yan falsolu ise kenardan açma, kesik ise normal açma. açma zor vuruş ve benim için riskli. arkadaşın extreme noktalara (file önü en yan) göndermiyorsa backhand side spin flick yaz youtube'a bak o vuruşu yapabilirsin. ama her servis (top spinliler hariç) yumuşak ittirerek geçer. topu okuyabilmek lazım sadece.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

üstad yapıyorum ama sanırım daha raketin hızını tutturamadım.sanırım ya dışarı yada 3.topu avantajlı veriyorum.çok video izliyorum zaten.daha yumuşatacam yada filip yapmaya çalışacam.saygılar.

ben yanlış okumuşum yazınızı . özür diliyorum yanlış yorumum nedeni ile. kısa ve yan spinli falsolara en güzel yanıt aynı falsoyu rakibe iletmek olur eğer videodaki gibi hayvansı backhande sahip değilseniz. bunu da en güzel raketinizi yere dik olarak tutabilirsiniz, eğer topta backspin var ise raketinizi gelen topa göre biraz açı vererek karşılamanızı öneririm. waldnerin çok ustaca çok enteresan yerlere bıraktığı toplar var. youtube da araştırabilirsiniz. Bunun yanında tabi ki falsoyu okumak da çok önemli. bunun içinde yukarıdaki videodaki gibi keçeli kalem ile çizilmiş topları kullanırsan biraz biraz anlamaya başlarsın diye düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...

2 haftadır cumartesileri bir arkadaşla oynuyorum.özellikle bileği çok yumuşak.xiom vega europa forehand ve tibhar nimbus bachandle oynuyor.gerek forehand tarafıyla gerekse bachand tarafıyla raketinaşağıda yukarıya yan sürtme hareketiyle file önüne sahama düşünce top kalktıktan sonra fileye doğru hafif ama hızlı falso ve spin alıyor hiç hamle yapmasam top fileye gidecek.normal kısa spin çeksem gene topun gidiş yönünde olduğu için filede kalıyor.açmaya çalışırsam topu yumuşatıp masanın uzak köşesine atmak istiyorum ya çok kaldırıyorum ya da falso çok olduğundan dışarı gidiyor.aslında topu çok hafif karşıya gönderecek ve boş gitmesini sağlayacak bir vuruşa ihiyacım var diye düşünüyorum.benim ekipman çok sert süngerli.friendship fx729 iki tarafta bunun etkisi varmıdır bu kadar zorlanmmada?nasıl karşılamalı sizce bu servisi?teşekkürler cevaplara şimdiden.saygılar

Bu yazıyı yazdığınıza göre falsolarla ilgili probleminiz var demektir. Bir lastik ne kadar çok falso verirse o kadar çok da falsolardan etkilenir. .Friendship fx729 lastikler falsolardan etkilenen kişiler için uygun olmayan yapışkanlı lastiklerdir. Oyun stilinizi görmediğim için lastik önerisinde bulunamıyorum. Yapışkanlı olmayan daha kaliteli ve marka olan lastikleri tercih ederseniz sizin oyununuz daha iyi olacaktır. Özellikle backhendiniz de 1,7 - 1,8 mm kalınlığındaki lastikleri tercih etmenizi öneririm.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

üstadım haklısınız.lastik sertti.şimdi imzamdaki komboyu yaptım ve 3 haftadır oynuyorum alışmaya başladım özellikle backhandde xiom 4 euro ile daha kısa ve yumuşak almaya başladım servisleri oldukça etkili oldu.forehande evolution el-p kullanıyorum biraz yüksek atıyor ama ona da alışıyorum oldukça hızlı oldu.ama keşke tahtayı xiom solo yerine sensitec seçseymişim.arkadaşa donic bluefire 2 xiom euro 4 ve TIBHAR Sensitec Icon combo yaptım çok dengeli ve hisli oldu.saygılar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 26 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..