Jump to content
Masatenisi.org Forum

Hazır Rakete Lastik

enes740

Recommended Posts

Ben denedim. Hem de aynı rakette. Sonuç felaket oldu. Lastikler sökülürken çok itina etmeme rağmen tahtadan kıymık parçaları koptu. Raket tamamen kullanılmaz hale geldi. O nedenle uygun fiyatlı bir tahta alarak işe başlaman daha iyi olur.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Benim bi butterfly 7000 f raketim var.Seneye fln değiştirmeyi düşünüyorum fazladan da tahta almak istemiyorum.7000'den lastikleri söksem ve satın aldığım lastikleri taksam diye düşünüyorum.Deneyenler veya fikri olanlar ?

Eğer üzerindeki lastikleri dikkatlice sökersen gayet sağlam bir kombon olur. Düzgün sökemezsen de tak. O tip tahtaların tablaları genelde büyük olur beğenmezsen beğendiğin bir tahta alıp ona takarsın. Böylece bu deneyimi yaşamış olursun. Ben o tahtalardan daha kötü tahtalalara lastik yapıştırdım sonuçların hepsi mükemmeldi eskisine göre.

Başarılar...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba bildiğim kadarıyla primorac 7000 hazır rakette wakaba 1.5 mm lastikler var ve sıfır haliyle bile spinsiz atmaz tutmaz tatsız tuzsuz lastikler.

Wakabaları dikkatlice söktükten sonra varsa sünger kalıntılarını önce spatula ile kazıyıp sonra sıfır numara ince zımparayla güzelce zımparalayıpta yeni lastik yapıştırırsanız ne yapıştırırken ne de sonra sökerken sıkıntı olmaz tahtaya da lastiğede zeval gelmez.

Bir abimizin salonunda yeni başlayan minik sporcular için benzer hazır raket tahtası ve eski ancak ölmemiş lastik kombinasyonları yapılıyor ve gördüğüm denediğim kadarıyla her hazır raketten (primorac 7000 de dahil) daha spinli, daha hızlı, oynaması daha keyifli oluyor.

Bence 1.8 mm yada 2mm lastikler ile deneyebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Geçtiğimiz ay aynı tahtaya ben de bir arkadaş için iki avrupa lastiği yapıştırdım (2mm joola xplode sensitive). Lastiğin biri çok kolay çıktı, diğer tarafını tamamen sökmek bir saatimi aldı. Sünger çıkana kadar kalın zımparayla sonrasında çok ince zımparayla tertemiz oldu. nittaku finezip yapıştırıcıma kıymadan bol bol sürüp yapıştırdım lastikleri, cuk oturdular. Kombinasyon hiç te fena olmadı...Deneyim kazanmak için denenebilir...Şahsen sıfır lastiklerimi bu tahta için harcamazdım tabi...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 11 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..