Jump to content
Masatenisi.org Forum

Dandoy Dan Alışveriş Yapacaklar İçeri

Recommended Posts

Kusura bakmayın anlatmak istediğimin en azından bir kısmını başlıkta yazacaktım ama ifade edemedim.dandoy dan tişört alacağım ama kargo parası olarak 23tl istiyor.ücretsiz kargo olan ürünleri sipariş edecekseniz toplu sipariş verelim.size ücretini gönderirim.ilgilenenler özel mesaj atabilirlerse sevinirim.Sağlıcakla kalın...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Saadettin abi baktım öyleymiş.üstelik 75 euro luk alışveriş yapınca bedava oluyor kargo.ama onun üzerine tekstil ürünü eklediğimiz zaman tekrardan para alıyor

75 euroluk alışveriş yaparsan gümrüğe takılır, vergi ödersin bu sefer...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

75 euro alakası yok her paket gümrüğe takılabilir şans işi ,Gümrük'te 75 euro altın'da alışveriş yaptığınızı kanıtlarsanız paypal faturası gibi vergi ödemeden paketinizi alırsınız.

75 euro ile direk alakası var, altındakiler takılsa bile sadece 5-6TL raf parası ödeyip alıyorsun eşyalarını, yılda yaptğınız alışveriş sayısı da önemli, paketin içeriğinin kullandıkları x-ray cihazında görünüp görünmemesiyle de ilgili vs. vs., mevzuatı okuyunuz...bu konuyu daha önce forumda konuşmuştuk...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

75 avro ya kadar fiyatı olan ürünleri (en fazla 2 ürün) gümrüksüz alabilirsiniz. 75 avrodan pahalı olan ürünleri de alabilirsiniz ama gümrük parası baya bir perişan eder bizleri.

Bir de bir ay içinde en fazla 2 kez alışveriş yapabiliyorsunuz. 30 gün sonra 2 ürün alma hakkımızı tekrar kazanıyoruz. :frust:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bakın benim ilk kombi raketimi alıcam yurtdışından alıcam daha ucuz die ama 75 EURO Ya kadar gümrükten geçiyormuş galiba böyle şeyler dediler bu kesin mi bilgisi olan arkadaslardan yardım bekliyorum

Hocam gümrüğe takılıp takılmaması 75 euro ile alakası yok şans işi,sadece 75 euro altı alışveriş yaptıysan vergi ödemeden paketinizi alırsınız ben bu siteden http://www.tt-shop.org 102 euro alışveriş yaptım paket takılmadan geldi şans işte .

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...

gümrüğe takılan mal gümrüğün malı kalıyor ondan sonra bir mağaza ondan sonra bir izdiham sudan ucuz :D gercek söyluyorum

Gümrük mevzuatına uygun (sakıncalı bir mal değil ise) ......sahibinin iradesi doğrultusnda.. vergisi ödenip çekilir yada geldiği yere iade edilir (nakliyesi sahibine ait) yada gümrüğe mal terk edilir....Terk edilen mallar için dediğin geçerli olabilir...

Yaktın bizi Tahsin....Muz Cumhuriyetimi burası...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

75 eu altında vergiye takılmıyor. 75 eu üzerinde ise kesin olarak vergisini ödersiniz diye birşey yok. Şans burada devreye giriyor. Gümrüğe takılırsa vergi oranı yüzde 19. Biraz da (hatta belki çok) aldığınız ürünün türü önemli. Cep telefonu, fotoğraf makinası vb elektronik ürünlerde gümrüğe takılma oranı daha yüksek. Ben defalarca 250-300 dolarlık alışverişler yaptım. Hiç birisi takılmadı. Ancak elektronik ürün değildi. Ayrıca eğer satıcı ile mesajlaşıp, ürün bedeli olarak 85 dolar falan yazdırabilirsiniz yada tamir edilen ürün şeklinde ibare koydurabilirsiniz. Bunların da faydası oluyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 23 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..