Jump to content
Masatenisi.org Forum

Servis Atamıyorum !

enes740

Recommended Posts

Bu is biraz yetenek ama fazlasiyla calisma isi. Kisa vadede basaramiyor olusunuz sizi kusturmesin. Bol bol calisin ve maclarda denemeler yapin. Tabii isin servis atmayla bitmeyecegini bilmeniz gerekir. Iyi servis atmak demek sayiyi kesin alacaginiz anlamina gelmez. Onu avantaja donusturemezseniz cok etkili ya da dolu servisler atmanin pek bir mantigi kalmiyor. Dunya siralamasindaki oyunculara bakarsaniz genelinin kisa kesik ve bos servisler attigini, cok nadir uzun duz ya da falsolu servis attigini gorursunuz. Kisacasi iyi servisler size ancak zayif rakipler karsisinda avantaj saglar. Bu da bir sure sonra sizi tembellige iter ve oyununuz gelismez. Eger oyununuz bir noktaya gelmemisse servisi daha kafaya takmayin derim ben.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

1-Elini bir kırbaç gibi düşün en son bileğinde bitecek hareket, yani her şey bilekte.

2-Evinde bir kamera varsa bolca kendini kaydet hatalarını çok net göreceksin.

3-En önemlisi ni en sona bıraktım video lar dışında sana bunları gösterecek birileriyle tanış yada özel ders al.

Kolay gelsin...

Not:1. yazdığımı ben hala yapamıyorum :asabi: o kadar da kolay değil yani...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

1-Elini bir kırbaç gibi düşün en son bileğinde bitecek hareket, yani her şey bilekte.

2-Evinde bir kamera varsa bolca kendini kaydet hatalarını çok net göreceksin.

3-En önemlisi ni en sona bıraktım video lar dışında sana bunları gösterecek birileriyle tanış yada özel ders al.

Kolay gelsin...

Not:1. yazdığımı ben hala yapamıyorum :asabi: o kadar da kolay değil yani...

özel ders al demişsiniz burda özel ders veren biri yok diye biliyorum zaten karabük/eskipazarda oturuyorum.imkanlar sınırlı.İstediğimiz zaman gidip masa tenisi oynayamıyoruz.anca internet cafede oynayabilirsiniz işte orası da olmuyor bi spor salonu kadar.Zaten ben kursa gidiyorum kursda yaklaşık 1.30 saat oluyor. 6-7 kişiyiz.10'ar dk 10'ar dk oynuyoruz bundada servis fazla çalışamıyorsunuz.
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Evde de servis çalışabilirsin. Yerden yüksekliği 76 cm olacak herhangi bir ahşap yüzeyi duvara yasla (Yemek masası, dolap rafı, dolap kapağı, servis sehpası vs)

geç başına atmak istediğin servisi çalış. Senin için şu an önemli olan raketinin topla buluşma anı. Masaya çarpış, filenin üzerinden geçiş, karşı sahada düşeceği yer filan bunlar sonraki olaylar. Zamanlamayı oturtup, topu iyi dolduracak dokunuşa sahip olana kadar pinpon masasına ihtiyacın yok aslında. Hatta duvarda bi de ayna olursa tadından yenmez.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

özel ders al demişsiniz burda özel ders veren biri yok diye biliyorum zaten karabük/eskipazarda oturuyorum.imkanlar sınırlı.İstediğimiz zaman gidip masa tenisi oynayamıyoruz.anca internet cafede oynayabilirsiniz işte orası da olmuyor bi spor salonu kadar.Zaten ben kursa gidiyorum kursda yaklaşık 1.30 saat oluyor. 6-7 kişiyiz.10'ar dk 10'ar dk oynuyoruz bundada servis fazla çalışamıyorsunuz.

Çok güzel kursa da gidiyorsun öğreten birileri var. O zaman kurs veren şahıs öğretsin.

Bunların dışında yaşın kaç, öğrenci misin, öğrenciysen okulda masa vardır. Yoksa okula öğrenci temsilciniz aracılığıyla idareye baskı yaparak aldırmaya çalışın. Bu sorunu da böyle halledebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yaşın küçük değil. İyi bir masa tenisci olman için en üst yaş sınırındasın. Kaybedecek hiç zamanın kalmamış. İyi bir antrenör ile hemen çalışmaya başlamalısın. Çok iyi bir masa tenisi sporcusu olmanı diliyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 13 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..