Jump to content
Masatenisi.org Forum

Tmtf, 3 Çinli Antrenör Getirecek

Bora

Recommended Posts

http://www.aa.com.tr...trenorlere-vize

Masa Tenisi Federasyonu'nda Oktay Çimen başkanlığındaki yeni yönetim ilk toplantısında, Türkiye'ye üç Çinli antrenör getirme kararı aldı.

Federasyon başkanı Oktay Çimen, yeni yönetim kurulundan üç Çinli antrenörün kazandırılması için onay istedi. Yönetim kurulu da Çimen'in talebini yerinde buldu ve toplantıdan ''olur'' kararı çıktı.

Çimen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yönetim kurulunun yabancı antrenör isteğini olumlu karşıladığını belirterek, ''Bir ay içerisinde Çin'e heyet göndereceğiz. Bu heyet yetenekli üç Çinli antrenörü Türkiye'ye getirecek'' dedi.

Yabancı antrenörleri belirlerken çok seçici davranacaklarını ifade eden Çimen, şöyle konuştu:

''Bir ay içerisinde Çin'e heyet göndereceğiz. Bu komite yetenekli üç Çinli antrenörü Türkiye'ye getirecek. Şimdiye kadar üzerinde uzlaştığımız bir isim yok. Çin'e göndereceğimiz heyet, burada araştırmalar yapacak ve en iyi antrenörlerden üçünü seçecek. Seçim sırasında ise kariyeri, ne kadar sporcu yetiştirmiş, altyapıya ne kadar önem vermiş bunları dikkate alacağız. Çok titiz davranacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın''

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sonunda ithalatı doğru pozisyona yapmak akıllara geldi. Oyuncu devşirmek tutmadı, tutmazdı da.Kendi oyuncularımızı üst düzeyde yetiştirecek hatta camiamıza modern ve gelişen bir antrenman kültürü kazandıracak hocalar gelir inşallah. Antrenörlerin seviyesi en önemlisi. Yoksa Çinliler yada Almanlar genetik açıdan bizden daha yetenekli değiller. Ben sevdim.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sonunda ithalatı doğru pozisyona yapmak akıllara geldi. Oyuncu devşirmek tutmadı, tutmazdı da.Kendi oyuncularımızı üst düzeyde yetiştirecek hatta camiamıza modern ve gelişen bir antrenman kültürü kazandıracak hocalar gelir inşallah. Antrenörlerin seviyesi en önemlisi. Yoksa Çinliler yada Almanlar genetik açıdan bizden daha yetenekli değiller. Ben sevdim.

DEDİĞİNİZ YARGIYA KESİNLİKLE KATILMIYORUM !

Bu ülkede sporculara imkan ve adalet sağlanmıyor arkadaş bu sporda ! Önem verilen mevzu bu olmalı , başarılı olanlardan kimlere sahip çıkıldı bugüne kadar Allah aşkına ?? Türkiye'de bir çok iyi antrenör var , bunlardan hangilerine sahip çıkılıyor Sn. Sabahattin Sabrioğlu dışında ? Sporcuya güvenmek ve ona sorumluluk bilinci aşılamak olgusu yerine getirilse ve sporculara adil davranırsa birçok şey değişir, en büyük sıkıntı -üstüne basa basa söylüyorum- antrenörler değil bizim durumumuzdaki bir ülkede...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İsterlerse 3 değil 300 antrenör getirsinler...

Şu anki durumdan biraz daha iyi olurduk ancak ( o da belki ).

Yukarıda Almanya'dan bahsedildi. Almanya'da ufak bir şehirde 5 yıl yaşadım. Hatta köydü o zamanlar.

Ve 4 farklı bölgesel ligde oynayan 4 takımı vardı. Kendi salonu olan 2-3 masa tenisi kulübü vardı. Her okulun kendi veya ortaklaşa kullandığı salonları vardı. Var da var yani...

Nerdeyse günün yarısını spora ayırabileceğin eğitim sistemi vardı bir de....

Neyse, arkadaşlar gitsin dolaşsınlar Çin'i. Belki Çin'in federasyon başkanıyla tanışırlar da antrenörler yerine direkt başkanı getirirler.. Çok daha hayırlı olur.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İsterlerse 3 değil 300 antrenör getirsinler...

Şu anki durumdan biraz daha iyi olurduk ancak ( o da belki ).

Yukarıda Almanya'dan bahsedildi. Almanya'da ufak bir şehirde 5 yıl yaşadım. Hatta köydü o zamanlar.

Ve 4 farklı bölgesel ligde oynayan 4 takımı vardı. Kendi salonu olan 2-3 masa tenisi kulübü vardı. Her okulun kendi veya ortaklaşa kullandığı salonları vardı. Var da var yani...

Nerdeyse günün yarısını spora ayırabileceğin eğitim sistemi vardı bir de....

Neyse, arkadaşlar gitsin dolaşsınlar Çin'i. Belki Çin'in federasyon başkanıyla tanışırlar da antrenörler yerine direkt başkanı getirirler.. Çok daha hayırlı olur.

:D

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Biraz ironik olmuş. Madem Çin'li antrenörler arasından en iyilerini seçebilecek seviyedeyiz bu sporda, Çin'de ne işimiz var ? :(

Bu konuda ironi görebilmek senin güzel bakışın Çağan, zira en iyilerini seçebilme olayı temenni sadece :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bilindiği üzere ma long sakatlıktan yeni çıktı ve tam düzelmiş değil. bence iyi bir paraya jübile yapıp bizde antrenör olarak çalışabilir . :))

işin şakası bir yana bunlar bypass çözümler. Şu yabancı hayranlığı olduğu sürece bizler yabancı hocalara, devşirme oyunculara mecburuz. Geçen hafta gittiğim turnuvada çocukların yarışı çince bağırıp (so,yo,ço vs.vs) tamamen çin sporcularına özenti hareketler sergiliyorlardı. Bir an için bunların hocaları nereden diye düşünmeden edemedim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bilindiği üzere ma long sakatlıktan yeni çıktı ve tam düzelmiş değil. bence iyi bir paraya jübile yapıp bizde antrenör olarak çalışabilir . :))

işin şakası bir yana bunlar bypass çözümler. Şu yabancı hayranlığı olduğu sürece bizler yabancı hocalara, devşirme oyunculara mecburuz. Geçen hafta gittiğim turnuvada çocukların yarışı çince bağırıp (so,yo,ço vs.vs) tamamen çin sporcularına özenti hareketler sergiliyorlardı. Bir an için bunların hocaları nereden diye düşünmeden edemedim.

Haka-hires-3.8mb.jpg

Yeni Zelanda'dan aman kimseyi getirmeyin. Valla kavga çıkar.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bypass olmayan çözümlerinizi merak ediyorum. yapılanı eleştirmek kolay. zor olan ise, yapılanın yerine şunu yapalım diyebilmek. merak ediyorum cidden.

so yo ço değil de ne diye bağırsın çocuklar, varmı alternatifiniz? benim bi sporcum var hiç çinli seyretmedi videodan bile, ama o da ço diyor. bu çocuklar çinlilerden değil kendi arkadaşlarından etkilenir. keşke çinliye özenseler de 3 5 hareket disiplin taktik öğrenseler, ama işin aslı öyle değil. ne diyecekler "hadiiiiiiiiiiiiiiiii veya sadece diiiiiiiiiiiii" "oleeeeey leyy " "yürüüüüüüü rüüü" "iştebuuuu buuuuuu" falan mı?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bypass olmayan çözümlerinizi merak ediyorum. yapılanı eleştirmek kolay. zor olan ise, yapılanın yerine şunu yapalım diyebilmek. merak ediyorum cidden.

so yo ço değil de ne diye bağırsın çocuklar, varmı alternatifiniz? benim bi sporcum var hiç çinli seyretmedi videodan bile, ama o da ço diyor. bu çocuklar çinlilerden değil kendi arkadaşlarından etkilenir. keşke çinliye özenseler de 3 5 hareket disiplin taktik öğrenseler, ama işin aslı öyle değil. ne diyecekler "hadiiiiiiiiiiiiiiiii veya sadece diiiiiiiiiiiii" "oleeeeey leyy " "yürüüüüüüü rüüü" "iştebuuuu buuuuuu" falan mı?

Bu kadar alınmanıza anlam veremedim. Bağırma olayı işin çok küçük bir kısmı ama dar açıdan baktığınız için size çok fazla dokunmuş.Ben işin olumsuz taraflarından özenti olmaya vurgu yapmak istedim. Dediğiniz gibi taktik konusunda özenti olmaları en büyük dileğim.

Önerilerimize gelince. En basit bir tanesi. Hoca getirteceğinize eğitimde yaptığınız gibi geçici öğrenci-öğrenci değişim sistemi ile yurtdışına öğrenci gönderip, teknik ve taktik olarak yetiştikten sonra ülkemizde bu sporculardan yararlanabiliriz. Ama biz anı ve günü kurtarma peşindeyiz. Şu oyuncu devşirme olsun, adımıza yarışıp bayrağımızı göstersin diyerek sporumuza bir katkı sağlayamayız.

Bir kaç yıl uluslararası platformlarda olmamayı göze alarak çocuklarımızın eğitimine önem vermemiz lazım. Ben bir öğretmen olarak ilgili kurumlardan okuluma masa tenisi masası istediğimde "ödenek yok" cevabını alıyorsam ve o ödenekler devşirme sporculara ve antrenörlere gidiyorsa biz bu sporu değil hiç bir sporu ilerletemeyiz. Bugün pek çok ilimizde doğru düzgün bir salon bile yok. Neden ? Devlet desteği bypass dediğim tedbirler için harcanıyor da ondan. Sizce de devlet desteğini okullarımıza ve çocuklarımıza verse içlerinden nice ma long lar çıkmaz mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu kadar alınmanıza anlam veremedim. Bağırma olayı işin çok küçük bir kısmı ama dar açıdan baktığınız için size çok fazla dokunmuş.Ben işin olumsuz taraflarından özenti olmaya vurgu yapmak istedim. Dediğiniz gibi taktik konusunda özenti olmaları en büyük dileğim.

Önerilerimize gelince. En basit bir tanesi. Hoca getirteceğinize eğitimde yaptığınız gibi geçici öğrenci-öğrenci değişim sistemi ile yurtdışına öğrenci gönderip, teknik ve taktik olarak yetiştikten sonra ülkemizde bu sporculardan yararlanabiliriz. Ama biz anı ve günü kurtarma peşindeyiz. Şu oyuncu devşirme olsun, adımıza yarışıp bayrağımızı göstersin diyerek sporumuza bir katkı sağlayamayız.

Bir kaç yıl uluslararası platformlarda olmamayı göze alarak çocuklarımızın eğitimine önem vermemiz lazım. Ben bir öğretmen olarak ilgili kurumlardan okuluma masa tenisi masası istediğimde "ödenek yok" cevabını alıyorsam ve o ödenekler devşirme sporculara ve antrenörlere gidiyorsa biz bu sporu değil hiç bir sporu ilerletemeyiz. Bugün pek çok ilimizde doğru düzgün bir salon bile yok. Neden ? Devlet desteği bypass dediğim tedbirler için harcanıyor da ondan. Sizce de devlet desteğini okullarımıza ve çocuklarımıza verse içlerinden nice ma long lar çıkmaz mı?

Ma longlar çıkmaz. devlet desteği de olsa çıkmaz. ma long dediğiniz adamlar 5-6 yaşlarından itibaren masatenisi okulunda büyüyen sporcular. senede 15 gün ailelerini görme hakları var. 24 saat masatenisi düşünüyorlar. Burda hangi çocuğa bu şartta bir yükleme yapabilirsiniz ki? Hangi aileye ve çocuğunu senede 15 gün görcen diyebilirsiniz? Çinle karşılaştıramazsınız hiçbir ülkeyi.

USA çoğu branşta iyidir, olimpik madalya alırlar kafaya oynarlar. ama masatenisinde? sizce destek mi yoktur USA da masatenisine?

Masatenisi çin denen ülkenin milli sporudur, siyasi tarihte yeri olan bir spordur.

Devletimizin devşirme sporculara ve antrönerlere verdiği para emin olun atla deve bir rakam değildir. Bu sporcuları kulüpler getiriyor türkiyeye, masraflarını onlar karşılıyor.

masa konusuna öm atıyorum size.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Masatenisi çin denen ülkenin milli sporudur, siyasi tarihte yeri olan bir spordur.

Sevgili Hocam..Milli spordur konusunda ne demek istediğinizi ben pek algılayamadım..

Bizimde Ata sporu dediğimiz... geçmişi bayağı bir eskilere dayanan Milli sporumuz Güreşin durumu ortadadır. Çinlilerin (atasporu) masatenisindeki başarılarının yanında ortada yoktur demek daha doğru bir yaklaşım olabilir. Yani milli spor... tarihi bir spor bakışınızı bir sistem içinde irdelerseniz daha doğru bir yaklaşım olabilir.

Bizim sorunumuz sistem sorunudur..Günü kurtarma hamleleri içerisinden kendimizi sıyırdığımıda ileride belki iyi birşeyler olabilir.

Bu üç antrenör olayı...Ülkemizden çıkan bir maliyettir..Sponsor ...kulüp..yada her neyse...

Bu paralar çıkacaksa devletin doğru düzgün bir organizesi ile çıksın laf olsun diye günü kurtarmak için bu masraflar gösterişler yapılmasın...

Ne mi yapılabilir..O masrafı yapan finansörlere bizim eğitmenlerimizi Çine gönderilebilirler....Sporcu gönderebilirler....

Türkiyenin dörte bir nüfusu İstanbulda yaşıyor...İnsanların doya doya gidip oynayabileceği kaç tane salon var...

İnsanımız kişisel hareketlerle bu sporda birşeyler yapmaya çalışıyorlar..Devlet mi deriz Fed. mi deriz nasılsa ortada yoklar...

Yazılacak çok şey var ama şimdilik bu kadar diyelim..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sevgili Hocam..Milli spordur konusunda ne demek istediğinizi ben pek algılayamadım..

Bizimde Ata sporu dediğimiz... geçmişi bayağı bir eskilere dayanan Milli sporumuz Güreşin durumu ortadadır. Çinlilerin (atasporu) masatenisindeki başarılarının yanında ortada yoktur demek daha doğru bir yaklaşım olabilir. Yani milli spor... tarihi bir spor bakışınızı bir sistem içinde irdelerseniz daha doğru bir yaklaşım olabilir.

Bizim sorunumuz sistem sorunudur..Günü kurtarma hamleleri içerisinden kendimizi sıyırdığımıda ileride belki iyi birşeyler olabilir.

Bu üç antrenör olayı...Ülkemizden çıkan bir maliyettir..Sponsor ...kulüp..yada her neyse...

Bu paralar çıkacaksa devletin doğru düzgün bir organizesi ile çıksın laf olsun diye günü kurtarmak için bu masraflar gösterişler yapılmasın...

Ne mi yapılabilir..O masrafı yapan finansörlere bizim eğitmenlerimizi Çine gönderilebilirler....Sporcu gönderebilirler....

Türkiyenin dörte bir nüfusu İstanbulda yaşıyor...İnsanların doya doya gidip oynayabileceği kaç tane salon var...

İnsanımız kişisel hareketlerle bu sporda birşeyler yapmaya çalışıyorlar..Devlet mi deriz Fed. mi deriz nasılsa ortada yoklar...

Yazılacak çok şey var ama şimdilik bu kadar diyelim..

Sayın bellek gece gece gözlerim ovuşturmaktan kendimi alamadım. Ne bu ciddiyet! Zira esprili yaklaşımlardan sıkılmış olsanız gerek.Esprili yorumlarınızı keyifle okumaya devam etmeyi umut ediyorum. ( Bu nasıl bir cümle yahu ) Selamlar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sayın bellek gece gece gözlerim ovuşturmaktan kendimi alamadım. Ne bu ciddiyet! Zira esprili yaklaşımlardan sıkılmış olsanız gerek.Esprili yorumlarınızı keyifle okumaya devam etmeyi umut ediyorum. ( Bu nasıl bir cümle yahu ) Selamlar.

Sevgili Cyruss..doğru söylersiniz çok ciddi yazmışım..Ben bile okuyunca kendimce neler yazmışım dedim..Uykusuzluğumun bir eseri olmuş bu yazım....

Keşke fed. bir tane Çinli getirseydi..masraf yapmasaydı....Fotokopi makinasıyla istediğimiz kadar çoğaltabilirdik...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sevgili Cyruss..doğru söylersiniz çok ciddi yazmışım..Ben bile okuyunca kendimce neler yazmışım dedim..Uykusuzluğumun bir eseri olmuş bu yazım....

Keşke fed. bir tane Çinli getirseydi..masraf yapmasaydı....Fotokopi makinasıyla istediğimiz kadar çoğaltabilirdik...

Yav acaba bizim buralarda ikamet eden çinli vatandaşlardan mı seçip göndersek? Bunları antrenör yapın bize yollayın desek? Malzeme bizden işçilik sizden, maliyeti düşürsek de ucuza halletsek. Nası?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

50 türk antrenörü çine gönderip 3 çinli antrenörden kurs aldırmanın maliyeti nedir,

3 çinli antrenörü türkiyeye getirip 50 türk antrenörün karşısına çıkarmanın maliyeti nedir?

........

........

milli spordan kasıt şu.. yani ata sporu gibi bişey, eskiden gelen, tarihden gelen. hani nasıl bizim

futbol seyirciliği sporu, güreş, halter vs , bizim milli sporumuz ya, bunlar içinde bu böyle..

.....

derwall, piontek, - terim, denizli ... keşke gelmesemiydi derwall ve piontek?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

50 türk antrenörü çine gönderip 3 çinli antrenörden kurs aldırmanın maliyeti nedir,

3 çinli antrenörü türkiyeye getirip 50 türk antrenörün karşısına çıkarmanın maliyeti nedir?

........

........

milli spordan kasıt şu.. yani ata sporu gibi bişey, eskiden gelen, tarihden gelen. hani nasıl bizim

futbol seyirciliği sporu, güreş, halter vs , bizim milli sporumuz ya, bunlar içinde bu böyle..

.....

derwall, piontek, - terim, denizli ... keşke gelmesemiydi derwall ve piontek?

Sevgili Hocam karşılıklı yazarak bir yerlere varamıyacağız...düşüncelerimiz bu konuda farklı..Ben sistem üzerinde duruyorum siz ithalat yaparak çözüm bulmaya çalışıyorsunuz...

Hocam futboldan hiç bahsetmiyelim durum zaten ortada..Milli Takım olarak yoklardayız...Kulüp bazında bakarsak yüzde ellisi yabancı barajı kaldırsalar takımların tamamı yabancı dolacak...Yabancı antranörlerin gelmesi bize çağı atlatıramadı kısacası...

Her branşı ağzımıza kadar yabancı doldurduk...

Artık kendimize güvenip, bıraksınlar bu yabancılardan medet ummayıda....en azından şerefimizle ölelim...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu çinliler matruşkalar gibi açtıkta içinden bir tane daha çıkıyor. bakalım ne zamana kadar çin sevdasıyla devam edicez. o değilde getirip de Türk yaptıklarımızdan da doğru düzgün bir başarı göremedik ki bunların antrenör versiyonlarını getirtiyormuşuz. bu antrenörlere para vereceğimize liglerere versek daha iyi olmaz mı..boşa koysak dolmuyor doluya koysak almıyorlar :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 35 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..