Jump to content
Masatenisi.org Forum

Yurt Dışı Site Güvenirliği.

Recommended Posts

Merhaba,

Son 6 ay içinde aşağıdaki yurtdışı sitelerden alışveriş yapan arkadaşlar varsa tecrübelerini paylaşırlarsa sevinirim.

Teşekkürler.

http://tabletenniseq...om/en/index.php - mail ve mesaj atıyorum, cevap yok. 2 yıl önce raket almıştım, sorun olmamıştı

http://tabletenniskingdom.com/ - mail atıyorum, çok hızlı cevap geliyor

http://www.timtts.be

http://www.presports.com

http://ttnpp.com - bu site için açılan konu var, Haziran ayında olumlu yorumlar yapılmış

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben 19.10.2012 de ttnpp.com sitesinden alışveriş yaptım sitede ortalama 1 ay a yakın bekledikten sonra hala sitede prosesing yazyordu baktım artık olacak gibi değil paypal üzezrinden satışı iptal ettim. Benzer olay bir arkadaşımın başına daha geldi onun neredeyse 2 ay olarak ama hala ürün prosessing yazıyor.

Not: şahsi deneyimleri çevremde gördüğüm olaylar neticesinde şahsi fikrim ortalama 20 30 lira daha fazla ver masatenisi.com dan al ben aldım ertesi gün elşime geçti.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Son 3 siteden gözünüz kapalı alışveriş yapabilirsiniz. İlk 2 siteden alışveriş yapmadığım için bir şey diyemiyorum, onlarla ilgili diğer arkadaşlar bilgi verir.

Ttnpp ile yaşanan soruna gelirsek aynı şeyi ben de yaşamıştım. Hem de baya bir alışveriş yaptıktan sonra. Genelde siparişi verdikten sonraki 2-3 gün içinde ürünü kargoya verirlerdi. Fakat aradan 1 hafta geçmesine rağmen ses seda çıkmamıştı. Ben de firma yetkilisini canlı sohbette yakaladım ve siparişin durumunu sordum. Bana sipariş ettiğim lastiğin farklı bir kalınlıkta ve renkte olanını gönderebileceğini söyledi. İstediğim renk ve kalınlık için ise 1-2 hafta beklemem gerektiğini söyledi. Ben de sorun yok, gönderin dedim ve ertesi gün ürünü kargoya verdi. Bu konudaki en büyük sıkıntı siz siparişin durumunu sormazsanız herhangi bir geri dönüş olmuyor. Ama adama ulaşıp siparişin durumunu sorarsanız sorun hemen çözülüyor. Birçok kişi için sorun teşkil edebilecek bir durum belki ama ttnpp gerçekten güvenilir ve çok uygun fiyatlara satış yapan bir site. O yüzden bu tarz ufak tefek aksaklıkları görmezden gelmek lazım. 20 - 30 lira için değmez demek çok da mantıklı değil. Bu para birçok insanın günlük çalışma ücretine karşılık geliyor. Daha ilk baştan pes ederseniz olmaz, yurtdışı alışveriş zor gibi gözüken ama aslında çok zevkli ve kolay olan bir iş. Süreçleri bildikten ve alışveriş yapacağınız siteleri az çok tanıdıktan sonra herşey çorap söküğü gibi geliyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

http://www.yurtdisin...-islemleri.html

http://www.resmigaze...10820-1-3-1.pdf

Önemli değeri olmayan eşyaya ilişkin muafiyetten faydalanmanın bir sınırı var mıdır?

Evet, posta/hızlı kargo yoluyla gelen ve değeri 150 Avroya (son düzenleme ile 75 Avro oldu zannedersem) kadar olan eşya için uygulanan muafiyet, iki ayda en fazla bir, yılda en fazla beş kere kullanılabilir. Bu limitlerin aşılması halinde eşyanın ticari mahiyette olduğu kabul edilip buna göre işlem yapılır.

Bir arkadaş bu yıl aynı yerden 5. siparişinde gümrüğe takıldı da bugün. 60 Avroluk siparişiyle... Web'den öğrendi, henüz ihbar yazısı adrese gelmedi...

O yüzden yazıyorum bunları, ne olur ne olmaz...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bugün ilk defa başıma geldi, toplam 60euroluk malzeme gümrüğe takıldı, bu yüzden hakan abinin verdiği linki iyi okuyun lütfen!!! bir tahtadan iki tane vardı pakette ve bu yıl içindeki 5. alışverişim aynı siteden, 6. da yoldaydı, hiçbiri ticari amaçla değil, kullanım amaçlı, simdi gümrükten ihbar kağıdının gelmesini bekliyorum, bakalım ne olacak...

Önemli değeri olmayan eşyaya ilişkin muafiyetten faydalanmanın bir sınırı var mıdır?

Evet, posta/hızlı kargo yoluyla gelen ve değeri 150 Avroya (son düzenleme ile 75 Avro oldu zannedersem) kadar olan eşya için uygulanan muafiyet, iki ayda en fazla bir, yılda en fazla beş kere kullanılabilir. Bu limitlerin aşılması halinde eşyanın ticari mahiyette olduğu kabul edilip buna göre işlem yapılır.

Bir arkadaş bu yıl aynı yerden 5. siparişinde gümrüğe takıldı da bugün. 60 Avroluk siparişiyle... Web'den öğrendi, henüz ihbar yazısı eve gelmedi...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bugün ilk defa başıma geldi, toplam 60euroluk malzeme gümrüğe takıldı, bu yüzden hakan abinin verdiği linki iyi okuyun lütfen!!! bir tahtadan iki tane vardı pakette ve bu yıl içindeki 5. alışverişim aynı siteden, 6. da yoldaydı, hiçbiri ticari amaçla değil, kullanım amaçlı, simdi gümrükten ihbar kağıdının gelmesini bekliyorum, bakalım ne olacak...

Gümrüğe gidip gümrük memurunun saçma sapan sorularına cevap vermek durumunda kaldıktan sonra KDV sini ödeyip alacaksın Mustafa hocam. Olacak olan bu.. Benim de robot getirttiğimde başıma geldi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yorumlarınız için teşekkür ederim. Özellikle Hakan bey'in paylaştığı bilgiler çok faydalı, bir kısmını önceden okumuştum.Bir çoğumuz farklı tahta/lastiklere sahip olmak istiyoruz, fakat bütçe genelde sınırlı oluyor.

Bazı yurtdışı siteler dönem dönem çok çazip indirimler sunuyor, ben bu nedenle ilgileniyorum. 70-80 Euro değerinde bir komboda fark 100 TL'yi geçebiliyor.

Mevzuatta ilgimi çeken bazı ibareler:

"paket içerisinde aynı üründen 2 taneden fazla varsa veya gelen paket 30 kg'den ağırsa ticari ürün olarak değerlendirilir. Bu durumda ürünlerinizi almak için gümrük komisyoncusu tutmanız ve ürün değerinin ortalama olarak %50'si civarında vergi ödemeniz gerekir"

"Aldığınız ürünün gümrüğe takılma nedeni paket içerisinde ikiden fazla aynı ürün olması ise bu gönderi ticari ürün statüsüne girer ve alabilmeniz için gümrük müşaviri tutmanız gerekir. Örneğin bir paket içerisinde 3 tane ve birebir aynı çakmaktan varsa bu ürünleri almak için gümrük müşaviri tutmanız gerekir. Bu şekilde ürünleri çok maliyetli de olsa alabilirsiniz."

O zaman teknik olarak kargo içinde toplam değeri 1$ olan 3 adet masa tenisi topu varsa kargonun tamamı ticari olarak nitelendirilebilir - benzer bir durumla karşılaşan oldu mu ?. Açıkçası ben böyle bir yaklaşım beklemiyorum, fakat sürprizler de olabilir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ben tabletennis11.com dan 2-3 defa alışveriş yaptım hiç bi sıkıtıntı olmadı tabi hep 75€ limitine dikkat ettim. malesef iki ayda 1 kuralını bilmiyordum şansıma denk gelmedi.

sezgin hocam biz 144lü top getirtmiştik gümrüğe takılmadı ama tek parça olduğundan olabilir. 3erli 10 kutu alınsa takılabilir belki.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Gümrükte işler nasıl işliyor bilen var mı?

Yani her gönderiyi açıp içeriğine teker teker bakmıyorlardır tahminimce.

Ya belli bir kurala göre rasgele seçmece veya veri tabanı oluşturup ilgili kişinin önceki kayıtlarına bakıp şüpheli durumlarda paketleri açıyorlardır.

Kesin bilgim yok tabiiki....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sonuç olarak; topkapı'daki gümrüğe gittim, haber kağıdını verdim, 5-10 dk kadar bekledim, sıra bana geldiğinde yanımda kargo paketini açtılar, içinde iki tahta, bir sünger, bir kılıf...bunlar prof. malzemeler mi dedi görevli memur, eh sayılır dedim beklentisini yükseltmemek için, faturasını gösterdim (60 Euro).. Xray cihazıyla kutu tam gözükmediyse vs. ondan tutulmuş olabilir dediler..vergiden muaf tutuldum ve 2.6 TL ne parası olduğunu bilmediğim bir para ödedim...birkaç saat mesaimden yedim vs...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tabletennis11.com

bugün siparişim elime ulaştı bir adet dhs tg7-al siparişi vermiştim 90 tlye (türkiye fiyatı tl 210 civarı) kargo bedava ve 6 günde elime ulaştı ben çok memnun kaldım bu hafta sonunda da sigma pro II siparişi vereceğim ben memnun kaldım size de tavsiye ederim. Eğer nerenin sitesi olduğunu merak eden varsa Estonya.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar merhaba, Ttnpp. sitesinden 3 gün önce sipariş verdim 1 adet tahta 40$, dün kargolamışlar. Nekadar sürede geliyor acaba bir bilgisi olan varmıdır? Ayrıca gümrüğe geldikten sonra ekstra bir ücret yansıtıyorlarmıdır? Belirttiğimiz adrese kadar geliyor mu kargo?

Bilgilendiren olursa sevinirim.

Teşekkürler.

Saygılar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar merhaba, Ttnpp. sitesinden 3 gün önce sipariş verdim 1 adet tahta 40$, dün kargolamışlar. Nekadar sürede geliyor acaba bir bilgisi olan varmıdır? Ayrıca gümrüğe geldikten sonra ekstra bir ücret yansıtıyorlarmıdır? Belirttiğimiz adrese kadar geliyor mu kargo?

Bilgilendiren olursa sevinirim.

Teşekkürler.

Saygılar.

Benim son siparişimin elime ulaşması 15 günü geçti. Gümrüğe takılmaz, PTT tarafından belirttiğiniz adrese gelecektir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

hızlı kargo ile mi geldi ben yazıdan yanlış anlamadıysam normal standart kargoda sıkıntı yok?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

hızlı kargo ile mi geldi ben yazıdan yanlış anlamadıysam normal standart kargoda sıkıntı yok?

korgo türüyle ilgisi yok, yurtdışından alışveriş ve gümrük kurallarıyla ilgili, hakan kırık bey'in verdiği linkleri okuyun derim...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

Bir arkadaş bu yıl aynı yerden 5. siparişinde gümrüğe takıldı da bugün. 60 Avroluk siparişiyle... Web'den öğrendi, henüz ihbar yazısı adrese gelmedi...

Bu limitlerin aşılması nasıl tespit ediliyor acaba. ? Hatırladığım kadarı ile T.C numarası bilgisi istenilmiyordu.Gümrükte sürekli kayıt tutmak ve oradan bakmak çok zaman alıcı olmalı.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 14 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..