Jump to content
Masatenisi.org Forum

Allround Masa Başı Oyun Için Ideal Kombinasyon?

Recommended Posts

Allround atak masa başı oyun için kullanılacak tahtanın ideal özellikleri neler olmalı? Elastikiyet, sertlik, hafiflik, ağırlık parametreler.

Nokta vuruşlarda kararlı, yavaş vuruşlarda da kontrollü ve hisli olması gerekiyor. Bir süre oynadığım arkadaşımın raketinde bu sorun vardı, yavaş vuruşlarda topu hissedemiyordum. Hızlı bir raket değildi. İstediğim ana özellik bu.

Oyunum henüz oturmadı ama bu stil üzerinde yoğunlaşacağı düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

http://www.masatenis...uygun-tahtalar/

Konuda da bahsedilmiş. Ama masa başı oyunlarda kullanılan tahtaların genel yapısını incelediğimizde ince titreşimli ve 5 kat ağaç olduklarını görebiliyoruz. Avalox p500, Stiga All Classic, Stiga Offensive Classic, Xiom Fuga, Butterfly Kong Linghui(5 kat ağaç olan tahtası), Yasaka Gatien Extra benim deneğim ve masa başında beğendiğim tahtalar. Genel hatlarıyla çok benzerler. Tabi üzerine kullanacağınız lastik tipleriylede çok alakalıdır bu tahtaların tepkileri.

Ama şunuda unutmamak lazım ki bitirici vuruşlarda topun etkisini ve netliğini veren tahta değil bizim elimizdir(Vücudumuzdur.). Düzgün bir teknikle cd ile bile net vuruşlar yapılabilir. Waldner bir videosunda kanıtlanmıştı bunu. :(

İyi günler.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Aslında eskiden kullandığım bir tahtanın bu masa başı için önerilen tahtalara benzeyip benzemediğini merak ediyorum. Çok hoşuma gitmişti o tahta. Sapı sorunluydu sadece. Nittaku Sanalion S. Eğer benziyorsa gene bundan alacağım flared olanından.

Hoşunuza gittiyse onu alın ve kullanın kesinlikle. :( İnsan sevmediği ekipmana çok takıyor, her hatayı rakette arıyor. Sevmeniz önemli.

Tahtayı denemedim ama forumda kullanan bir kaç kişi vardı. Arama yaparsanız yorumlarını bulabilirsiniz. Okuduğum kadarı ile masa başında iyi olduğunu söylüyorlar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 34 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..