Jump to content
Masatenisi.org Forum

Masa Tenisine Yeni Başlıyorum I Yardım

AcemiPinponOyuncusu

Recommended Posts

Arkadaşlarım abilerim öncelikle merhaba ben masatenisine başlamak istiyorum sıfırdan gibi bir şey bir kaç kez oynadım ancak sadece antrenman gibi spin vs denedim Bu spora başlamak için geç kaldığımı düşünsemde iyi bir oyuncu olmak istiyorum bu arada yaşım yakında 17 olacak benim kafamda bir kaç soru var bunlara yanıt verebilirseniz çok memnun olurum

1.İstanbulda masa tenisini efektif şekilde oynanacak bir yer varmı yada apartmanımızda uygun alan var masa tenisi masası almak mı uygundur partner sorun değil sorun oynanacak yer aslında bir kaç yer var ancak genelde dolu oluyor eğer masa almamı tavsiye edecekseniz nereden almam doğru olur ve ne kadar bir bütçe ayırmalıyım

2.Tabi ki diğer ekipmanlarımız raket ve top raket konusunda daha yeni yeni başlayacağım için ortalama bir raket işimi görür herhalde ancak top konusunda kaliteli olması önemli daha acemiyiz diye topların garip garip sekmesini istemiyorum

3. Arkadaşımla beraber o da hemen hemen 0 gibi bu konuda birlikte oynayarak belli bir seviye ye gelebilirmiyiz yada illa eğitim almak şartmı pro olmak çok önemli değil ancak arkadaş arasında da ben bu oyunu iyi oynarım diyebilmeliyim

4.Raket top ve masa tavsiyelerinizi yazar mısınız ?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Top bence çok önemli değil zaten en pahalı top butterfly in dünya kupası topu o da tanesi yaklaşık 3-3.5 lira gibi raket ve masa konusunda ise büyüklerimizin yorum yapması daha doğru ama topa çok takılmamani tavsiye ederim çok dandik olmadıkça sorun yaratmaz top

Nittaku Premium 3 Yıldıza ne dersin erdem ?

Bence antreman topu yeter de artar sana adamım

Ya masa almanızı tavsiye etmem bana sorarsanız , babamla ben yasakanın basit masalarını bir saatte anca kuruyordum mesela...Ayrıca hazır bi yere gidip oynamak daha iyi , diğer oyuncularla tanışmak olsun , sosyal ortama girme açısından olsun...

Ayrıca eğitim alırsanız ne yaptığınızı bilir ya da doğru yönlendirilirsiniz , kendi aranızda da gelişir ama çok uğraşır az ilerlersiniz , çünkü neyi nasıl yapacağınızı , neye ne için çalıştığınızı kestiremezsiniz..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yakınımızda masa tenisi oynanacak yer yok pek ben biraz saatleri bana uysun falan filan boş olmasın derken dedimki neden masa almıyorum kolay kurulumlu masalar var raket tavsiyesi ve masa tavsiyesi alamaadım NOT : üstteki mesajda garip garip kareler sayılar vs var düzeltebilirseniz daha net okuyabilirim saygılar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

masa bizim okulda vardı 2 dakikada kurabiliyorduk o sorun değil bence 2. olarak o kodlar sitede oluşanbi sorun nedeniyle çıkıyor o kodları zamanla çözersin :) bide en azından yanında seviyeli bi kişinin olması hiç olmazsa daha yararlı ikiniz de sıfırsanız işiniz çok zor olur ayrıca top dediğim gibi önemli değil masa katlanabilir standart ucuz bi masa olabilir bence raket konusunda benim bi şey demem yanlış olur yarın gün boyunca buyuklerimiz doğru tavsiyeleri vereceklerdir.ama en azından nasıl oynamak istediğini yazman lazım defansif ofansif ki buyuklerimiz ona göre tavsiye versin

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bende masa tenisine başlayalı 1 yıl oldu ve hiç bir eğitim almadım.benim bir arkadaş ortamım vardı.bi 6,7 kişilik.bi tane de arkadaşımız vardı o kursa gidiyodu.o bizmle oynarken birkaç hareket yapıyordu bizde ondan öğrenip yapıyoduk o arkadaş dışındaki herkes sıfırdı bayaa bir aşama kat ettik ve bir gayrı resmi turnuvada ilk 3 sırayı biz aldık.daha sonra ben biraz daha teknik oynamak istediğimde internetten biraz araştırıp öğrendim.yani eğitime çok fazla profesyonel oynamıyosan gerek yok.

raket konusunda da ilk kendine bi 15-20 liralık bir hazır raket alırsın biraz elin alışınca özelliklerine göre toplama raket yaptırırsın.

maddi imkanların yeterliyse masayı apartmanınıza al.böylelikle masaya da yakın olur daha hızlı geliştirirsin.ama masalar biraz pahalı oyüzden sosyal ortamlara girmek,daha farklı oyuncularla oynamak seni geliştirecektir.biz o arkadaşlarla masa tenisi sevdası yüzünden yurda gidip yurtta kalıyorduk.günde 4 saatlik uyuma ile en az 5-6 saat kollarımız durana dek oynuyoduk.

toplar konsunda kırtasiyede satılan toplar ik başta yeterli olacaktır daha sonra volt,cornilleou,sheld brand ihtiyaca bağlı olarak kullanırsın.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İyi bir antrenör eşliğinde başlamanı tavsiye ederim. Başlangıçta senin oyun tarzına uygun hareketlerin doğrularını sana öğretecektir. Sana uygun oyun tarzına göre nasıl bir raketle oynayacağını belirleyecektir. Sen bunları tek başına yapmaya kalkarsan bir çok malzemeyi deneyerek kendine en uygun malzemeyi bulmaya çalışacaksın, böylece bir çok malzeme almak zorunda kalacaksın. Başkalarına sorduğunda ise herkes kendi oynadığı raketi sana tavsiye edecektir. Bir çok kişi oyun tarzına müdahale edip bir şöyle vur diğeri böyle yapmalısın diyecektir. Bilmeden bir çok kişi ahkam kesecektir. Bu bakımdan antrenör değil iyi bir antrenörle başlamanı tavsiye ederim. Kolay gelsin

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 months later...

Merhaba;

Öncelikle iyi bir spora başladın burada dikkat etmen gereken toptan önce hevesini kaçırmayacak bir raket alman elbetteki combo için erken hazır raket ama amatör değil orta seviyede senin için uygun olur diye düşünüyorum butterfly gold senin için bu oyuna olan ilgini arttırmak için yeterli olur diye düşünüyorum .

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba,

Ben de yeni başladım sayılır (9 Haziran 2012'de). Ben Ankara'da Tigem'in oradaki kursa gidiyorum. Sanırım Tigemspor'da oynayan bir amca var ve kendisi genel hareketleri, antremanları falan çok iyi bilmiyor ama maç sitilinde çok iyi. Yani demek istediğim birçok yönde kendinizi geliştirebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...

Merhaba.

Konuyu hortlatmış olacağım ama..

Ben de yeni başladım sayılır. Yıllardır oynuyorum ama hobi amaçlı. Bir raket almayı düşünüyordum, sitenize geldim. Okuduğum kadarıyla hazır raket tavsiye edilmiyor. Ekipman tavsiyesi bölümünde konu açamadığım için buraya yazıyorum. Bana orta karar, ne hızlı ne yavaş, ne çok ağır, ne çok hafif, kısacası yeni başlayan birisi için uygun tahta ve lastik önerir misiniz? Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 months later...
  • 1 year later...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 4 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..