Jump to content
Masatenisi.org Forum

2012 Londra Olimpiyatları - Masa Tenisi

Recommended Posts

bencede batta bir keramet olmalı bundan sonra bizde takıyoruz bu arada yuzune hasret kaldık ne zaman görecez sizi yeşil sahalarda

Abi önce şu sizi kaldır artık nolursun. :) Yeşil sahalardan önce bir aksilik olmazsa Cuma iftarda beraberiz. Buradan Bora'ya da çağrımız olsun. Yeşil saha konusuna gelirsek Göztepe veterana gidiyorum bu aralar. Ama haberleşelim Zinde de bir akşam oynayalım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

50 yaşındaki He Zhi Wen, Wang Zeng Yi'ye karşı 3-0 geriye düştüğü maçı 4-3 kazandı! (32'de rakibi Adrian Crisan)

Asya kupasında Wang Liqin'i yenen Noshad Alamiyan bir sürpriz daha yaparak Tang Peng'i 4-3 mağlup etti! (32'de rakibi Timo Boll)

Paul Drinkhall, Yang Zi'yi 4-1'le geçti! (32'de rakibi Ovtcharov)

Andrej Gacina, Persson'u 4-0'la geçti! (32'de rakibi Alexander Shibaev)

Lashin El-Sayed, Zoran Primorac'ı 3-2 geriye düştüğü maçı çevirerek 4-3 yendi! (32'de rakibi Jun Mizutani)

Bol surprizli bir turnuva oluyor. Eski toprak Romen Adrian Crisan Timo'yu 4-1 gecti. Yunan defans oyuncu Gionis'in elinden zor kurtulan yeni yetme Japon Kishikawa da yine yillarin oyuncusu Kore'li Oh'u 4-1 yenip derin bir OH cekti. Bakalim daha ne surprizler var ?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Maze - Mizutani maçı dışında favoriler kazanacaktır diye düşünüyorum. Burada oyumu Maze için kullanıyorum. 2004 avrupa ve 2005 dünya şampiyonalarındaki üstün performansından sonra uzun bir gerileme dönemine girdi. Artık bu saatten sonra tecrübesini konuşturması ve birkaç sürpriz sonuca imza atıp kendini tekrardan kanıtlaması gerekiyor. Turnuvaya güzel bir başlangıç yaptı. Büyük turnuvaları seviyor.

Maze senin yazdiklarini okumus maca cikmadan once. Beni aradi, bu maci Bora icin oynucam dedi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bencede batta bir keramet olmalı bundan sonra bizde takıyoruz bu arada yuzune hasret kaldık ne zaman görecez sizi yeşil sahalarda

O diz bandından bende de var. Askerde menisküs olduğumu öğrendikten sonra takmaya başladım. Onu diz altına takarak tendonlara destek vererek dizin olması gerektiği yerde durması sağlanıyormuş. Benim gibi sağ dizi sol dizinden kuvvetli kişilerde sol dizin kuvvetlendirilmesi gerekiyormuş. Onu kullanmazsam dizim haddinden fazla kütürdüyor. İyi bir ortapedist o bölgeyi tespit edip canınızı çok fena yakabiliyor.

Ayrıca sağlık durumu iyi olanlarda bu diz bağı diz üstü bölgenin daha geç yorulmasını sağlayabilir. Özellikle yokuşlarda faydasını görebilirsiniz.

Doktor abiler bu konuyu benden daha iyi açıklayabilir. Ben de merak ediyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bu arada o diz bandını bende bazen kullanıyorum. (mueller knee strap) bundan 1-2 sene önce oynarken sadece sağ diz altımda ağrı oluşuyordu. uzun bir süre taktıktan sonra ayakkabı değiştirdim ve sorunun tam bittiğini düşünürken geçen haftalarda bu sefer de sol diz altımda aynı ağrıları hissetmeye başladım ve şuan oynarken takıyorum. takmazsam o bölgeye yüklendiğim her dakika daha fazla ağrı hissediyorum. oynarken çok ciddi katkısı oluyor ama bu bir tedavi değil elbette. sadece o anki ağrıyı minimize ediyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bu abicim, şimdi oyun şirketi, 2 tane profesyonel oyuncu bulup onların sağına soluna alet takıp capture etmek yerine,

direk kendilerine takmışlar o aletleri, uzaktan kesmeli ooh mis gibi ucuza kapatmışlar. spinsiz masatenisi mi olur nasıl bişey

o öyle ya, enteresan enteresan vuruşlar tripler falan.

en son 2000 sidney oyunlarını kurduydum, 5 dk sonra silmiştim, beijing i hiç kurmadım, london da kurulmaz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Feng Tainwei v Kim maçının son setini çektim. HD kalitesindedir. en aşağı 2 mbit bağlantı ile seyretmenizi öneririm. Yüklenmesi uzun sürebilir.

http://www.turkiyeyasaka.com/videolar/2012-olimpiyatlari-feng-tianwei-kim-son-set-hd

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Fakir Fuk(uh)ara !

Kız resmen spin çekmeyi unutmuş :) Bu kadar çok basit hata yapacağını kimse tahmin edemezdi herhalde. Çeyrek finalde Ding Ning'e 4-0 yenildi. Artık Japonya'nın tek final umudu Ishikawa...

Aman sanki spin çekmeyi biliyordu da !! FH şut, BH bas, FH şut, BH bas, bir de arada chop yap başka bişey var mı Fukuhara'nın oyununda ? Masa başında garip garip hareketler, izlemesi bile zevk vermiyor. Bence şu oyunla gelebileceği en iyi yere gelmiş bundan iyisi olmaz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ilk iki seti 11-8 12-10 kaybeden maze 3. seti 11-1 aldı dimitri nin morali bozuldu gibi 2. set te de maze 10-8 onde iken hakem let dedi, maze de kızdı topu hakeme fırlattı hakem de hem sarı hem de karşıya sayı verdi, morali bozulup seti vermesine ragmen 3. set iyi oynadı maç açılmaya başlıyo sanırım...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Maze servisinde Dimitrinin forehand köşesine kısa oynadığında Dimitri backhand dönüp açmaya zorlanıyor dönen topu Dimitrinin backhand köşesine uzun oynarsa Maze avantaj yakalıyor. Servisi uzun kaçırırsa avantaj Dimitrinin oluyor. Bir de oyunu yumuşatıp bol spinli falsolu uzun rallilere çevirirse Maze avantaj sağlıyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 44 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..