Jump to content
Masatenisi.org Forum

Amazon.com For Electronic Eqiupment

turushanovgu

Recommended Posts

Kargo uygun olmadıkça çoğunlukla değmiyor, ebay'dan "free shipping" (beleş kargo) seçeneğiyle hongkong vs. üzerinden uygun gelebiliyor bazı ürünler...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Turushan Hocam ebaydan alışveriş yaptım. Kesinlikle güvenilir. Burada önemli olan nokta şu, 75 euro yada 100 doları aşan alışverişlerin gümrüğe takılıp yüzde 19 vergi ödeme riski. Ama her 100 doları aşan alışverişte bu olay gerçekleşmiyor. Sözgelimi satıcıya mesaj atıp fiyat 80-90 dolar olarak göstermesini isteyebiliyorsun ve genelde sorun çıkarmıyorlar bu konuda. Ben 200 dolarlık ürün aldım gümrüğe takılmadı.

Son olarak amazon olsun ebay olsun alışveriş yapmak için paypal hesabı almanız gerekiyor ki bu kolay bir iş. Eğer bilmiyorsanız bile internette adım adım anlatan siteler var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

teşekkür ederim hocam

Turushan Hocam ebaydan alışveriş yaptım. Kesinlikle güvenilir. Burada önemli olan nokta şu, 75 euro yada 100 doları aşan alışverişlerin gümrüğe takılıp yüzde 19 vergi ödeme riski. Ama her 100 doları aşan alışverişte bu olay gerçekleşmiyor. Sözgelimi satıcıya mesaj atıp fiyat 80-90 dolar olarak göstermesini isteyebiliyorsun ve genelde sorun çıkarmıyorlar bu konuda. Ben 200 dolarlık ürün aldım gümrüğe takılmadı.

Son olarak amazon olsun ebay olsun alışveriş yapmak için paypal hesabı almanız gerekiyor ki bu kolay bir iş. Eğer bilmiyorsanız bile internette adım adım anlatan siteler var.

sağol hocam

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 17 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..