Jump to content
Masatenisi.org Forum

Flared Straith

Recommended Posts

İlk defa böylesine bir soruyla karşılaştım. His olayı hem kişisel bir şey, hem de el büyüklüğüyle falan alakalı.

Flared sap alttan yukarı doğru daha daraldığı için ben düz saptan flarede geçince elimde bir boşluk hissetmiştim. Flaredden düz sapa geçince de elde daha bir doluluk hissi yaşanabilir diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

*Straight

ya da Str8 :P:

şimdi straight var straight var. kimisi yassı (ince&kalın), kimisi kare (ince&kalın), kimisi yuvarlak (ince&kalın)... gördüğünüz gibi toplamda 6 farklı düz sap modeli ortaya çıktı. ki bunların bazıları kısa saplı da olabiliyor. yani 12 çeşide kadar yolu var :) elinizin fiziksel özelliği hangisine uygunsa onu geçersiniz. flared sap forehand vuruşlar için daha ideal bence. ben yıllarca flared kullandım ama bh'te büyük sorunlar yaşadığım için vuruşlara daha rahat adapte olma adına düz sapa geçtim. elbette ki bunlar mutlak doğrular değil. herkes tecrübe ederekten kendi doğrusunu zamanla bulacaktır. ayrıca hangi sapı seçerseniz seçin, eğer kalın olmasında sıkıntı görmüyorsanız overgrip ile istediğiniz şekli verebilirsiniz. bu yazdıklarım flared sap için de geçerli ama şimdilik sadece straight örneği yazayım zira hepsi için net örnekler veremeyeceğim. farklar ne kadar az olsa da elle tutulunca anlaşılabiliniyor.

İnce yassı : Tibhar Samsonov Premium Contact

Kalın yassı : Donic Waldner Allplay

İnce kare : Xiom Fuga

Kalın Kare : Yasaka Extra Offensive

İnce yuvarlak : Nittaku Acoustic

Kalın yuvarlak : Stiga Offensive Classic

* Örneklerin hepsi 5 kat ağaç tahtalardır.

* Örnekler birebir uymayabilir, bazılarında yanılmış olabilirim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bende flared sapli tahtalari tercih ediyorum, sebebide ellerimin büyüklügü ve oyunda cok terlemesi yüzünden tahtayi daha iyi kavramam fakat flaredin sapinin kivrimi bana göre bilegin esnekligini biraz engelliyor. düz saplada oynadim düz sap ele cok iyi oturuyor ama dedigim gibi elim cok terliyor ve mac esnasinda raket elimden firlayacak kadar kayiyor hatta birkac defada firladigini hatirlarim hatta bir keresinde rakibin tam gözünün üstüne:))) acikcasi ben düz sapla oynamayi tercih ederim ama raketin elimden kaymasi durumu yüzünden oynayamiyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Zamaninda ince-yuvarlak-flared kullanmistim en cok hosuma giden raket oydu fakat piyasadaki flaredlar genelde kalin-kare-flared ince yuvarlak olarak bildiginiz raketleri soyleyebilirmisiniz acaba

hangi tahta bu? bahsettiğiniz konik sap olmasın, eski stigalar gibi? (kjell johansson mesela) eğer timo boll spirit gibi bir sap modelinin (kare) ince saplısını arıyorsanız stiga'nın master saplı olanlarına ya da xiomlara bir bakın derim... http://www.xiomtt.com/

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

hangi tahta bu? bahsettiğiniz konik sap olmasın, eski stigalar gibi? (kjell johansson mesela) eğer timo boll spirit gibi bir sap modelinin (kare) ince saplısını arıyorsanız stiga'nın master saplı olanlarına ya da xiomlara bir bakın derim... http://www.xiomtt.com/

tesekkurler evek eski bir stigaydi suan baktimda stigalarin iyi modelleri asiri pahali gozum xiomlarda

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Flared kullanirken straithe gecen arkadaslar yasadiklari degisikligi yazabilirmi lutfen ikisi arasindaki his farkini gercekten merak ettim

çok farklı bir his, hani böyle kızgın kumlardan serin sulara atlarsın ya, hah işte öyle birşey :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 11 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..