Jump to content
Masatenisi.org Forum

Çok Sevinen Bayan Oyuncu

işcan

Recommended Posts

Erkekler kendi aralarında kavga ederken..kavganın es verdiği yerde soluk almak için arada bir birbirlerine karı gibi bağırma derler..

Delikanlının biri çıkar kavgaya tutuşanlara....... karılar hamamına çevirdiniz burayı adam gibi kavga edin der.

Hanım (demek daha doğru olur) gibi bağırmak böyle birşeymiş demek..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bence ne olursa olsun insan kendi çıkardığı sesin volümünü desibelini kontrol edebilmelidir. Belli bir yerden sonra olay artık insanlıktan çıkıyor. Ovtcharov neden sevilmiyor sizce ? Kontrolsüz bağırdığı için. Oysa çok güzel bir oyunu var. Youtube'daki yorumlara baktığımda Ovtcharov'un insanlık dışı bağırışları hep tenkit edilmiş.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hadi kontrol edemiyor olsun. Bu denli bağırışlar içten gelemez. Dikkat edin ovtcharov kesinlikle zorunluluktan bağırıyor. Hatta bazen bağırmaktan yoruluyor ve sesi düşüyor ama yine de sıkılmış bile olsa bağırıyor. Bunu da rakibini baskı altına almak için yapıyor.

Hoş bunu yapmaları doğal ama doğru değil. Biraz da ne kadar zorladığınla alakalı. Kimisi hep %100 oynar hep bağırır kimisi hep %90 oynar ve kolay kolay da bağırmaz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Aksine Maria Sharapova çok seviliyor mesela. Kadın tenisçilerin bir çoğu vuruş esnasında bile garip sesler çıkarıyor ki bunların başında Maria Sharapova geliyor. Szocs Bernadette'in sayı aldıktan sonra attığı çığlıkları Sharapova her vuruşunda atıyor. Ama antipatik bulan pek yok, çünkü hatun güzel :( Bir de yaşının etkisi de var, daha 15-16 yaşında bildiğim kadarıyla Szocs, zamanla sesinin tizliği gider, çığlıkları kulağa daha hoş gelir :(

Bağırmayı yasaklarsanız oyuncuları baskı altına almış olursunuz. Bağırmak bir rahatlama biçimidir. Bu sefer de ''aman bağırdım mı acaba, ağzımdan kaçtı mı'' gibi durumlar olur, o zaman kimse bu spordan zevk alamaz. Anırmak, höykürmek, kişnemek tabirlerini sporcular için kullanmak da pek doğru değil. Eminim ki bağırmak yasaklansın diyenler tuttukları takımın maçında, tribünde , kahvede, evde televizyon başında deli gibi bağırıyordur. O da bağırmak, bu da bağırmak. Bağırmak insanı sorunlu yapmaz, bağırmamak da kalitenin, elitliğin göstergesi değildir. Tıpkı yemek yemek, tuvalete gitmek, sevişmek gibi bu da insani bir durum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

şu 16 yaşındaki kızın, veya ovtcharov un triplerini başka bir sporda görmek isterim, varmı acaba,

en sert karate taekwondo judo güreş vs de yok böyle birşey rakibe saygı var.

voleybolda her takım kendi içinde sayıdan sonra sevinir, rakibe bulaşma yok.

teniste, sharapovanın tarzı ile bunların tarzı çok farklı vuruş anındaki sesle, oynanmış kazanılmış sayıdan sonra

çıkan ses tamamen, sayıyı kaybeden sporcuyu daha da demoralize etme ile alakalı, baksanıza maç bitmiş

el sıkma bile yok yalandan bir çak hareketi.

atletizme bakın yarış sonrası kazanan diğer yarışcılara hareket mi çeker, yoksa kaybedenler gidip tebrik mi eder?

futbolda gol atın forvet olarak, sonra ovctarov un hakeretini, gol yiyen kaleciye çekin bakalım ortalık karışıyor mu

sarı kartı yiyormusunuz.

satranç, bilardo briç, bu tarz sporlarda bu hakeretleri yaptığınızı düşünsenize.

halterde bile yok kaldırışını yaparsın hatta balğırırsın ama, koridordaki rakibine o hareketi çekemezsin.

burda bi yanlışlık var çirkinlik var düzeltilmesi gereken, tekrar söylüyorum, sokakta yapamıyacağın hareketi

insan salonda yapmamalı.

ne sanki dünyaları kurtarıyon bana uzaylı istilasını engelliyon çıkan sese, yapılan harekete grilen tribe bak.

yasaklansın bence, bu frictionless tırtırdan daha fazla zarar verir spora, insanın sahaya girip kolibantı ile kızın ağzını bantlıyası gelior

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

hayatımda gördüğüm en bağırgan bayan masa tenisi oyuncusu... Topu almaya giderken bile bağırıyor. O kolunu göstermesi herşeyin özeti. Karşıdaki (Almanya bayan takımı oyuncusu zannımca) 2-2 den sonra o da çıldırıyor artık. O da gerekeni yapıyor...

Töbe estağ. Şeytan geldi yine bak:)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Spin yaparken ıhhlaması istemsiz. Onur oktavda da bu durum var.

Hatta çok dikkat ederseniz ben de tek yaparken az bi ses çıkarıyorum. Bunu da videoda kendimi izlerken fark ettim. Sesi çıkardığımı bile fark etmiyorum oynarken...

Ama her sayıyı aldıktan sonra 2-3 defa yaa yo diye bağırmak ayıp o kesin.

Güzel bir sayı alırsınız veya kritik bir sayı alırsınız oh ulan dersiniz o ayrı. Karşımdaki yaa çoo dese ben hiç bozulmam ama dandik sayıya istemeden de olsa sırf rahatsız etmek için yaa yoo yapanlar çok sinir ediyor.

Bir tane çocuk set arasında rakibinin yanından geçerken bile ööeeh diye böğürüyordu. Hocası da arkalarından biraz bağırın diye "taktik" veriyordu :) Ahmet bilir :)

Bir tane de çocuk vardı ki, her sayıda yo-so-coo diye (üçü arka arkaya yo, so ve cooo) bağırıyor ve salonu inletiyordu. Rakip setlerde 2-1 önde ve 9-3 önde, maç bitmek üzere, o sırada bir sayı alıyor ve yine yoo-soo-cooo diye bağırıyor (herhalde maç bitene kadar ne kadar bağırsam kardır diye mi düşünüyor nedir ? :) )

Neyse, Son bağırışından 30 sn. sonra da maç bitiyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 22 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..