Jump to content
Masatenisi.org Forum

Raket Tutuş Şeklim Yanlış Mı?

esseker

Recommended Posts

9g32y.gif

arkadas benim raket tutuş şeklim resimdeki gibi ama kırmızı ile çizdiğim yerler baş parmağım diye hayal edin.

baş parmağım ile raketim kenar bandını tutuyorum.

sizce bu tutuş şekli sadece bendemi var yoksa başka böyle tutanlarda varmı?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba,

Castiel'e katılıyorum.Eğer oyununuzu ilerletmek istiyorsanız.Tutuşunuzu değiştirmelisiniz.Çünkü güçlü FH spin bu tutuşta üretemezsiniz ve üst üstte Fh spin çekmek sizi zorlar.BH spin ve BH Top spin böyle bir tutuşta yapmak çok zor.Ama böyle alışmışsanız.Bu sitili ilerletmeniz gerekmektedir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bir yerden okumuştum , böyle bir tutuş vardı hatta amerikalı bir adam ve o zamanların milli takımi bu tutuşla başarılı olmuşlar . Bilen biri var mı

Onları bilmiyorum da benim bir arkadaşımda böyle oynuyor. Çin oyun tarzına benziyor. Fırçalayarak spinli vuruşlar, ittirerek bloklar ve ilginç kesmeler açmalar yapılabiliyor. Üst düzey oynanamaz böyle diyemeyeceğim fakat çok çalışmak gerekir herhalde. Bir avantajı da şu karşındaki insan ne yaptığını çözene kadar maç kazanabiliyorsun ... :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

seemillerin tutuşu en garip shakehand tutuşlarından biri, hatta tutuş şeklinin adı da seemiller,

demem oki, senin tutuşunda dünyada bir ilk olabilir, o tutuşa senin adın verilir, ama bunun olması için

başarı elde etmen lazım, seemillerin 5 tane amerika şampiyonluğu varmış örneğin.

kimsenin senin tutuşun gibi tutmamasının sebebi, gerçekten bunun sana bir fayda getirmeyecek olmasındadır belkide,

eğer iyi, güzel, faydalı bir tutuş olsaydı emin ol bunu birileri farkederlerdi. milyonlarca insan yapıyor bu sporu

elbette birileri deneyecektir değişik birşey.

insanlar farklı tutuş yapmak adına, raketin sapını değiştiriyorlar garip şekillere sokuyorlar raketi. yine olmuyor,

3 tip ten öteye geçmiyor, shakehand, chinese penhold, japan penhold.

başparmağın orda durması, bariz gerer ordaki kasları hiç rahat bir tutuş değil. yaşın kaç bilmiyorum ama eğer gençsen

ilerliyen yaşlarında o parmağı o kadar ayıramazsın, ayırsan bile uzun süre oynamalarda sıkıntı getirir.

en kötüsü de, tutuşundan ötürü acemi,bilmiyor damgası yersin. bizim buraya okul maçlarına köylerden takımlar sporcular

geliyor, gariplerim değişik değişik tutuşlar icat etmişler, turnuva sonrası ben bunlara doğru shakehand tutuşu

gösteriyorum seviniorlar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 year later...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 17 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..