Jump to content
Masatenisi.org Forum

Hareketler

Hürkan

Recommended Posts

Lastik değişikliği yaptıysanız yeni lastiklerle bol bol antrenmana, lastikleriniz eskidiyse yeni lastiklere ihtiyacınız vardır diye düşünüyorum. İkisi de değilse, siz de bazen benim yaptığım gibi 2 haftada bir antrenman yapıyorsanız, bir süre sonra geriye ne top kalıyor ne spin :sasi:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@Pire abi aynı konuya değindin timo kolunu yana yatırıyodu deneyeyim dedim eskisini unutum ama geçti artık.Bide Haziranın başı gibi raket aldım haftada 6 gün günde 4 saat antremanım var lastiklerim ne zaman eskir temizleyici kullanıyorum.Şaşıracaksınzı biliyorum 6 gün günde 2 şer saaten çift antreman geç başladıgım için farkı kapatmam lazım oyüzden böle bi program.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Oğuzhancım ;

1 ) Bu tempoda antrenmanı kendi başına yapıyorsun da o yüzdenmi hareketlerimi nasıl düzeltirim diye burada soruyorsun ?

2 ) yoksa öyle laf olsun diyemi attın bir şey ortaya uğraşıyor bizim millet ?

3 ) bu bir çelişki mi ?

bu üçünü istiyorum , öpüyorum yanaklarından...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar eskiden çok iyi bir şekilde topspin ve spin yapabiliodum hem bh den fh den ama gittikçe bozulmaya kolum başka yerlere gitmeye başladı.Doğru hareketi yapabilmem için ne tavsiye edersiniz.Şimdiden teşekkürler.

Bende eskiden FH den iyi şut atardım (yada attığımı sanırdım) ama nasıl attığımı unuttum.Şimdi bırakın hatırlamayı attığım şutlar masaya paralel bile gitmiyor..Rakibin direk anlına çakıyorum..Düşünün durumumun vehametini.

Bizim kol gurbete çıkmış artık söz dinlemiyor... Defansa dönmeye çalışıyorum en azından rakibimizin façasını bozmayalım diye..

Bende durumlar sakıncalı..

Akıl veren biri olurmu diye de sayfanıza takılıyorum...Belki benimde bu kel durumuma çare olacak bir merhem bulurum diye.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

işin püf noktası yavaş çalışmak; ne yaptığını nereye attığını bilerek. kademeli olarak hızlanmak sonrasında geliyo

sayın bellek sizin işiniz hayli zor çözüm olarak kıymalı pide öneriyorum. ne alaka derseniz lastik yerine rakete takacaksınız

(arkadaşlar süper lastik buldum sırtım yere gelmez başka hiçbir yerde de satılmıyor filan diyordu sayın bellek)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

işin püf noktası yavaş çalışmak; ne yaptığını nereye attığını bilerek. kademeli olarak hızlanmak sonrasında geliyo

sayın bellek sizin işiniz hayli zor çözüm olarak kıymalı pide öneriyorum. ne alaka derseniz lastik yerine rakete takacaksınız

(arkadaşlar süper lastik buldum sırtım yere gelmez başka hiçbir yerde de satılmıyor filan diyordu sayın bellek)

Nittaku tracer...benim atmaz tutmaz spinli meşhur lastiğim...Bu lastikle milletin gözünü şişiriyorum..Bunun yerine tenerci taksam salonun tavanını delik deşik yaparım heralde..

geçin dalganızı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@Cyruss abi bu tempoda hocamla beraber yapıyorum.Laf olsun diye atmadım abi.Bide tibharın eğitim dvdsini uzun süre izledim artık düzeltme aşamasındayım.

Eğitmen ile antrenman yapan birinin hareketlerini en iyi düzeltecek kişi gene hocasıdır. Hocana güven derim. Zaten o düzeltemiyorsa bizim buradan yazacaklarımız hava cıva kalır. Tabii ki hocanın yeterliliği bu noktada önemli. Senin elinin bozulduğunu farkedip sen buraya yazmadan onun müdahale etmesi gerekir ki etmiş sanırım elin düzelme yoluna girdiğine göre. Bol antrenmanlı günler diliyorum sana.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Eğitmen ile antrenman yapan birinin hareketlerini en iyi düzeltecek kişi gene hocasıdır. Hocana güven derim. Zaten o düzeltemiyorsa bizim buradan yazacaklarımız hava cıva kalır. Tabii ki hocanın yeterliliği bu noktada önemli. Senin elinin bozulduğunu farkedip sen buraya yazmadan onun müdahale etmesi gerekir ki etmiş sanırım elin düzelme yoluna girdiğine göre. Bol antrenmanlı günler diliyorum sana.

cyruss abiye katılıyorum. hocanın da yeterli olduğunu inanıyorum (tanıdığım için :) ) dedikleri gibi hızı zamanla artırıp tamamen hareketi doğru şekilde uygulamaya odaklanmalısın.videolarda çok üstüne durulmasa da duruş, zamanlama, ve ayak hareketleri çok önemli, maçlarda yenilsen bile buna çalışman senin yararına olacaktır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

dalga geçmek ne haddime saygıdeğer abicim biraz gülümsetebildim ise seni ne mutlu bana. sargılar yakında çıkıyor, tam sana göre rakip olacağım beraber vururuz dağlara taşlara

Bu gün sutlarımı test ettim vede onayladım...Benim şutlar dağ bayır geziyor..Allahtan yerçekim varda yere düşüyor.

Yoksa bütün vurduğum toplar dünyanın etrafında dolaşan uydu patlamasına yol açardı..

Sargılarından kurtul..... kendini toparla vuralım azıcık..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

kıymalı pide ahahaha :D

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 months later...

Merhaba

Bence gelişiyorsun eski hareketlerini tekrarlamaktan ziyade kendini oyunun akışına bırakman gerek bir süre sonra beyin ve vücut koordinasyonu ortak olarak çalışmaya başlıyor ve vücut kendi kendine oynamaya başlıyor o yüzden bırak kolların doğru olan yere vursun.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 34 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..