Jump to content
Masatenisi.org Forum

Tt-Rating Ilk 10'lar Turnuvası

Recommended Posts

Arkadaşlar uzun zamandan beri bu turnuvayı yapmak istiyorduk ve zaman zaman gündeme gelmişti.Hakan Beyle görüştüm ve şöyle bir fikir geldi aklımıza;

Kocaeli'nde yapılacak olan Forum Buluşması Turnuvasının bir gün öncesinde yani Cuma günü 2- yada 3 masa müsait olursa Bu turnuvayı gerçekleştirebiliriz.İstanbula yakın olması ve birçok tt-rating üyesi arkadaşında zaten oraya gelecek olması işimizi kolaylaştırabilir.

Kocaeliye gelen en yüksek puanlı 10 rating üyesi arasında 5'erli 2 gurup,yarı final ve final şeklinde bir sistem yapılabilir.

Ne dersiniz?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

...Kocaeliye gelen en yüksek puanlı 10 rating üyesi arasında 5'erli 2 gurup,yarı final ve final şeklinde bir sistem yapılabilir.

Ne dersiniz?

rating üyesi olup da maç yapma fırsatı bulamayan bizler açısından sayının 10 ile sınırlanması, belki imkanlar açısından öyle düşünülüyor ama, uygun değil diye düşünüyorum. Rating olayının sadece ilk onlar olarak değil de maç yapma fırsatı bulamayanlar açısından değerlendirilmesi biraz daha uygun olmaz mı? Hatta forum buluşmasında yapılan tüm maçların (ferdi ve takım maçları öncesi yapılan diğer özel karşılaşmaların da dahil edilmesiyle birlikte) bu anlamda değerlendirilmesi yerinde olacaktır. Ne dersiniz Hakan bey?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu fikri yanlış hatırlamıyorsam ortaya ben atmıştım ve en iyi 12'ler olarak geçiyordu. Kocaeli buluşmasında yapılabilir demiştim ve tepki de almıştı hatta. Bence fırsat değerlendirilebilir ama böyle aceleye getirilmiş şekilde olması ne kadar doğru olur bilemem. Bir de cuma akşamı 1-2 saate sıkıştırılmış olacak, il dışından gelenler yorgun olacak vs vs. Daha iyi bir ortamda, daha güzel bir organizasyon yapılabilir bence ama bu oyuncular bir daha ne zaman biraraya gelir, orası meçhul. Fakat şunu da es geçmemek gerekli. Cumartesi ve pazar günü büyük ihtimalle kalabalıktan ötürü kimse özel maç yapmaya fırsat bulamayacak. Böyle bir ortamda Cuma akşamı çoğu kişi için istediği oyuncuyla oynama açısından bir fırsat. Bu iyi oyuncular arasında turnuva yaparsa onlarla oynamak isteyen diğer oyunculara haksızlık olabilir ve daha önce de dendiği gibi bu ayrım buluşmanın ruhuna ters düşebilir. Ki bu ayrımı ortaya atan da bendim ama şimdi genelin ağzından konuşuyorum, başka türlü olmuyor yoksa :(

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Turnuvada yapılan maçlar zaten rating sayılacak (diğer konuda da değinmiştim kısaca). Herkesin üye olmaması sebebiyle genel rating kurallarını (sistemi) uygulama şansımız yok. Bu yüzden ufak bir şart koyacağım. Bu şart yerine getirilirse rating maçlarını kabul edip sisteme gireceğim.

Bu şartı yakın zamanda açıklayacağım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İstek olup, müsait masa olursa ancak olur zaten. Yoksa masa kıtlığı varken gidip 2-4 masayı 10-12 kişiye tahsis etmek olmaz tabiki...

Cuma akşamı salon dolu olmaz ise 12 rating üyesi mutlaka bulunur ve yapılabilir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hakan Bey'in dediği gibi kimseye rahatsızlık vermeden 2 yada 3 müsait masa olursa yapılabilir.Tahminim 8- yada 10 kişiyi ancak yakalarız.Forum buluşmasının yapısına müdahale etmeden yapılabilir.Ben Cuma saat 17.00 dan itibaren bu turnuvanın yapılabileceği kanısındayım.Çağanın dediği gibi bir daha bu üyeler bir araya gelmeyebilir.Bu bir fırsat diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu fikir bana da sıcak geldi. Zira buluşmamız zaten cumartesi-pazar. Cuma gelenler zaten kendi aralarında karışık bir şekilde dilediğince oynayacaklardır. Saat olarak da akşam saatlerinden itibaren gece nereye kadar süreceği oynayanlara bağlı olur. Zira ben orada antrenman yaptığım için güvenlik görevlileri falan sorun çıkarmayacaktır diye tahmin ediyorum. Biz zaten gece 22:00 a kadar antrenman yapabiliyoruz. Gerçi biz küçük bir alan da oynuyoruz ama ana salonda da sorun çıkarmazlar herhalde. Bu durumda Melih'in yaptığı görüşmeler de önemli tabi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tahsin, çekilecek veya kesin oynayacaksın diye bir durum yok. Eğer olursa turnuva; gelen oyuncular arasında en yüksek puanlıların turnuvası olacak.

Çağan'ın dediği gibi genel sıralamadaki ilk 12 nin değil.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

TT-Rating Top-12

1- Osman Yılmaz

2- Mehmet Yılık

3- Kemal Balım

4- Orhan Altay

5- Talha Alkaya

6- Murat Eriş

7- Tufan Yalçın

8- Bahadır Bulutlar

9- Furkan Altunok

10- Bora Dileri

11- ???

12- ???

şimdilik katılacak üyelerden oluşan ilk 9 kişi bu şekilde sıralanıyor.. soru işaretleri için sözü hakan abiye bırakıyorum.. pasif dahil top 30 içinden bu isimleri çektim. altta kalan pasiflerden olup ta buluşmaya katılacak biri çıkar diyerekten aktif listeden seçmedim.

Bora tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

TT-Rating Top-12

1- Osman Yılmaz

2- Mehmet Yılık

3- Orhan Altay

4- Talha Alkaya

5- Murat Eriş

6- Tufan Yalçın

7- Bahadır Bulutlar

8- Furkan Altunok

9- Bora Dileri

10- ???

11- ???

12- ???

şimdilik katılacak üyelerden oluşan ilk 9 kişi bu şekilde sıralanıyor.. soru işaretleri için sözü hakan abiye bırakıyorum.. pasif dahil top 30 içinden bu isimleri çektim. altta kalan pasiflerden olup ta buluşmaya katılacak biri çıkar diyerekten aktif listeden seçmedim.

Listedeki arkadaşlar Cumadan orda olacaklarsa ellerini kaldırsınlar :bye:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Eğer önceden netleşirse bende uyarım gibi cuma akşamı sanırım yapılacak maçlar saat kaç gibi başlar bilgilendirebilirseniz o saatte salonda olurum İnşaallah...Yok olmıyacaksa bu seferde cuma akşamı yola çıkar cumartesi sabahtan orada olmaya çalışrız İzmir olarak....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

cuma herkes orda arkadaşlar oana gore zaten bundan sonraki buluşmalar 3 gun olarak değişmiştir 2 gun az zaten yanlışmıyım seneden seneye bir seferliğiene masatenisiçilerin buluşması 2 gune sıgdırılmaz 33333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333 gun olmalı

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 18 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..