Jump to content
Masatenisi.org Forum

Tenergy Serisine Alternatif

Fuat16

Recommended Posts

Abilerim arkadaşlarım kardeşlerim merhabalar

Ben yıllardır alıştığım ve ilk aldığınız zaman verdiği performansı uzun süre koruyan alternatif bir lastik görmediğim için Butterfly dan bir türlü vazgeçemiyorum

Şu anda da tenergy 05 ve 05 fx kullanıyorum

Hem tenergy'lerin ağırlığından hem de lastiğe 160 lira para vermemek için tenergy lere alternatif sunacağınız lastikler nelerdir?

Önereceğiniz lastikler tenergy 05'in hızına spinine vs özelliklerine yakın olursa sevinirim

Yardımcı olduğunuz için herkese şimdiden teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Son nesil ESN lastiklerinin hepsi alternatif olabilir. Ama muadil olamaz.

Omega 4, Acuda S1, Bluefire, Hexer HD, Aurus, Rakza 7 gibi lastikler gayet başarılı bol spinli ve hızlı lastikler. Hepsinin bazı farklerı var, ama genel olarak yüksek atan spine dayalı lastikler. 3-5 idman sonra rahatça alışıyor. Çok çok iyi oyuncu değilseniz oyununuzu kontrol yönünde olumlu bile etkilerler. Bir denemede "yok bu Tenergy gibi değil" derseniz başka lastik bulma şansınız yok.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Rakza 9 deneyebilirsin. Tenergy den biraz daha hafif ama spinleri acuda S1, R7 ve aurustan daha spinli ve hızlı bir lastiktir. Üst yüzeyi çok iyi top tutuyor yakın mesafede kısa hareketlerde bile spini çok iyi yapabiliyorsunuz. Orta mesafede başarılı değil anlamına gelmesin, geri sahada da çok iyi.

05 fx kullanıyorum demişsin bunuda beğenceksindir diye tahmin ediyorum. Şuan piyasada değil ama yakında çıkacaktır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Böyle cümleler kurmayın lütfen ben zaten yasak bir aşkın pençesinden kurtulmaya çalışıyorum :sad:

Hocam acı ama gerçek. Bende Tenergy'ye alternatif ararken bi çok lastik denedim (Backhand'im için). Haifu, Baracuda, Hexer, Genius, Aurus, Vega serisi... Ancak Tenergy gibi top tutabilen, kesik ve spin oyunlarında rahatlık sağlayabilen başka bir lastikle karşılaşmadım ne yazık ki. Halen bu arayış içerisindeyseniz ve ucuz yollu bir alternatif bulabilirseniz lütfen bana da söyleyin :bye:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Butterfly aşkı zaten platonik bir sevda duygularımın karşılığını bulamıyorum bu aşkın yükünü kaldıramıyorum :D

En azından tenergy ye yakın birşey alıp denemek istiyorum

Omega ve rakza yı merak ediyorum özellikle

İnşallah içime siner de tenergy kadar topu iyi tutmasa da kurtulmuş olurum bu tek taraflı yaşadığım aşktan

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 16 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..