Jump to content
Masatenisi.org Forum

Tahta Ve Lastik Hızları

Mert7000

Recommended Posts

Merhabalar,

Birkaç gündür kafamda iki soru takıldı kaldı, sizlere sormak istedim.

1. Hızlı lastik - yavaş tahta kombinasyonu ile yavaş lastik - hızlı tahta kombinasyonu arasında ne gibi bir fark olur?

2. Sert lastik - yumuşak tahta kombinasyonu ile yumuşak lastik - sert tahta kombinasyonu arasında ne gibi bir fark olur?

Hatta şimdi de 3. bir soru geldi aklıma, bu ikisi aynı kapıya mı çıkar?

Bir bilgisi olan paylaşırsa sevinirim, iyi akşamlar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Öncelikle ikisi de aynı kapıya çıkar sert malzemeler hızlıdır, yumuşaklar yavaş...

Sert tahta - yumuşak lastik kombinasyonu daha hızlıdır çünkü tahtanın topa vuruş esnasında göstereceği fiziksel kuvvet lastiğin göstereceği kuvvetten daha etkilidir

Ama sert lastikler de trambolin etkisi yaratıyor denilebilir fakat topa asıl hızını veren (spin veren demiyorum dikkat edin yanlış anlayan çıkıyor bazen) tahtadır

Profesyonel bir oyuncu için dahi bu tarz handikaplar geçerlidir, nasıl bir gelişim süreci var ise raketi de ona göre şekillenir

Genç iseniz ve ben bu işi sık antreman yaparak geliştireceğim diyorsanız medium tahta ve orta sertlikte lastiklerle yola çıkıp bunu geliştirmek için uğraşabilirsiniz kendinizi çok hızlı olacağım hemen diye şartlandırmayın bu tamamen süreç işi

Yani;

mes e le çok hızlı çok sert tahta ya da lastik olayı değil yiğennn mes e le kontrollü oyun :D

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 15 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..