Jump to content
Masatenisi.org Forum

Sert Tahtalar

Fuat16

Recommended Posts

Ben Moon Pro'yu beğendim. Tahta ile uyum konusu tamamen subjektif, kişiden kişiye göre değişen bir kavram olduğu için bu konuda bir şey söylemek yanlış olur ama bana göre gayet iyi oldu diyebilirim. Lastik hakkında bilgi vermek gerekirse Moon Pro oldukça yumuşak bir lastik, üst yüzeyi çin lastikleri gibi yapışkan değil ama iyi top tutyor ayrıca ince ve elastik (yumuşak) bir üst yüzeyi var. Böyle olunca oldukça kontrollü bir karekter sergiliyor, yavaş vuruşlarınızda bile top lastiğe gömülüyor ve tahtadan topu hissedebiliyorsunuz. Hız konusunda ise hızlı bir lastik olduğunu söyleyemem ama yavaş bir lastikte değil, bana göre hızı gayet yeterli. Japon süngerli Palio cj8000 biotech kullanmıştım, Japon süngerli olanı Çin süngerli olanına göre daha yumuşaktır. Moon Pro japon süngerli Palio cj8000 Biotech'e göre daha yumuşak. Belirtilmesi gereken ayrı bir konu ise Moon Pro oldukça hafif bir lastik. Clipper Wood ağır bir tahta olduğundan lastiğin hafif olması nedeniyle hafifleyen kombi benim daha çok hoşuma gitti. Özetle yumuşak süngerli lastikleri seviyorsanız ve hızdan çok kontrol arıyorsanız Moon Pro'yu beğenirsiniz. Hız demişken tekrar belirteyim Moon Pro çok yavaş bir lastik değil, bana göre hızı gayet yeterli. Clipper Wood alırken bulabilirseniz 90 gr.'ın altında bir tahta almaya çalışın. FL sap kullanıyorsanız ve eliniz büyükse Legend sapı tercih etmenizi tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   2 Üye, 0 Gizli, 9 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..