Jump to content
Masatenisi.org Forum

Sert Tahtalar

Fuat16

Recommended Posts

Arkadaşlar bir kaç aydır tahtayı değiştirmek için araştırma yapıyorum ancak araştırma yaptıkça kafam daha da karıştı.

Ben şu an clipper cr kullanıyorum. fh de tenergy 05 2.1 ve bh de 05 fx 2.1 var.

Bu kombinasyon ile kontrol noktasından çok ciddi bir sıkıntım yok masaya orta ve uzak mesafeden atak oyun oynuyorum.

Sizlerden özellikle kullanan eline bir kez dahi almış olan varsa ebenholz nct 5 ve mapplewood nct 5 tahtaları hakkında yorum ve önerilerinizi isteyeceğim.

Cr den vazgeçme nedenim ise bir türlü tahtanın gücünü hissedemiyorum.

Medium sertlikte olduğundan mıdır sapı boş olduğundan mıdır nedir sanki her an parçalanacakmış duygusuna kapılıyorum.

Bu yüzden sert tahta almak istiyorum.

Tecrübe ve yorumlarınızı bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar bir kaç aydır tahtayı değiştirmek için araştırma yapıyorum ancak araştırma yaptıkça kafam daha da karıştı.

Ben şu an clipper cr kullanıyorum. fh de tenergy 05 2.1 ve bh de 05 fx 2.1 var.

Bu kombinasyon ile kontrol noktasından çok ciddi bir sıkıntım yok masaya orta ve uzak mesafeden atak oyun oynuyorum.

Sizlerden özellikle kullanan eline bir kez dahi almış olan varsa ebenholz nct 5 ve mapplewood nct 5 tahtaları hakkında yorum ve önerilerinizi isteyeceğim.

Cr den vazgeçme nedenim ise bir türlü tahtanın gücünü hissedemiyorum.

Medium sertlikte olduğundan mıdır sapı boş olduğundan mıdır nedir sanki her an parçalanacakmış duygusuna kapılıyorum.

Bu yüzden sert tahta almak istiyorum.

Tecrübe ve yorumlarınızı bekliyorum.

Bu durumu ben de yaşamıştım. Stiga tahtalarını genel olarak çok sevmeme rağmen içi boş saplı olan versiyonlara her zaman mesafeli durmuşumdur. Bunun sebebi de tam da bahsettiğiniz kopacakmış gibi hissettirmesi. Bunun sebebinin kafa tarafı ağır geldiği için elimizi mesnet noktası kabul edersek raketin kafa tarafından aşağıya doğru sürekli bir düşme eğilimi içinde olması olduğunu düşünüyorum. Bildiğim kadarıyla Clipper ın sapı dolu olan CR versiyonu sapı dolu olan Clipper wood a göre daha sert. O yüzden clipper wood sanki alternatifler arasından çıkıyor gibi. Sert hisli tahta konusunda eminseniz eskilerden BTY Gergely tahtayı deneyebilirsiniz. ( Tabii ki karbon meselesine sıcak bakmanız lazım ). Eğer sert his değil de sadece sorun hızsa ( güç hissetmekten bunu anladım ) Avalox P700 de denenebilir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

wrb'nin olayı kafanın ağırlaşmasının yanında ortasına koca bir delik açılan sap kısmının iyice zayıflaması ve gelen darbelerde iyice titreyerek oyuncunun eline his vermesi. Ancak bazı oyuncular bu hissi severken bazılarına bu his çok geliyor ve raket kırılacak gibi geliyor diyorlar. Tamamen vuruş tekniği, raketi tutuş şekli ve el hissiyle alakalı.

Clipper'ın cr olan ama wrb olmayan versiyonu da var bu arada...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

clipper 7 kat ve ebenholz V ile maplewood V'ten daha sert ve hızlı.

hızını bilemem ama clipper kesinlikle ebenholz'den sert olamaz. ikisini de denemişliğim var (hatta ebenholz'ü 2-3 ay falan kullandım) ve ebenholz bildiğin mermer gibiydi. suç aleti olarak kullanılabilir hatta.

• Beğen 1
  • Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kötü haber: ebenholz'un da sapının içi boş :)

Kötü haber 2: clipper 7 kat ve ebenholz V ile maplewood V'ten daha sert ve hızlı.

Clipper cr wrb yerine clipper cr non wrb veya clipper non wrb deneyebilirsin.

Peki ebenholz ve mapplewood cr'ye göre yavaş ise 5 değil de 7 katman olanlarından alsak çok mu abartmış oluruz

Hız değerleri çok yüksek olduğu için gözüm korktu açıkçası

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sert hisli olarak Yasaka extra special tahtayı da düşünebilirsin. Ben bu tahtayla oynarken clipper CR yi (WRB olmayan) denedim ve beğenmedim.

Ertan bey yasaka yı inceledim ama hız değerleri baya düşük gözüküyor açıkçası hızımı düşürmek istemiyorum çünkü o konuda bir sıkıntım yok problem Cyruss adlı kullanıcının da yazdığı gibi cr nin garip hissi bundan kurtulup daha güçlü olduğunu hissettiren bir tahta arıyorum

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu durumu ben de yaşamıştım. Stiga tahtalarını genel olarak çok sevmeme rağmen içi boş saplı olan versiyonlara her zaman mesafeli durmuşumdur. Bunun sebebi de tam da bahsettiğiniz kopacakmış gibi hissettirmesi. Bunun sebebinin kafa tarafı ağır geldiği için elimizi mesnet noktası kabul edersek raketin kafa tarafından aşağıya doğru sürekli bir düşme eğilimi içinde olması olduğunu düşünüyorum. Bildiğim kadarıyla Clipper ın sapı dolu olan CR versiyonu sapı dolu olan Clipper wood a göre daha sert. O yüzden clipper wood sanki alternatifler arasından çıkıyor gibi. Sert hisli tahta konusunda eminseniz eskilerden BTY Gergely tahtayı deneyebilirsiniz. ( Tabii ki karbon meselesine sıcak bakmanız lazım ). Eğer sert his değil de sadece sorun hızsa ( güç hissetmekten bunu anladım ) Avalox P700 de denenebilir.

Sorun hız değil cr'nin o garip hissi özelikle blok koyarken ve contra ya girerken çok rahatsız ediyor

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bir kullanıcı yorumu. Aşağıdaki adresten bakabilirsiniz.

http://mytt.net/Foru...cial-review-pls

I received my Yasaka Extra Special (YES) FL from presport. I paid for normal delivery, but they sent my order through DHL express. Ordered on Thursday night, reached Oz Sat.. sitting with the custom until Mon :( and delivered on Tue. Very satisfied with presport, definitely will comeback.

YES vs Clipper CR WRB

Weight: 91gr , 86gr

Blade Size: identical

Thickness: ~6m , ~7m

YES feels very balanced i.e. not head heavy. It feels very solid in the handle.

I glued my normal FH rubber Tenergy 25 and BH Reflectoid. This is a 1st review since maybe there is some still glue effect while I was playing. Also, I have to say T25 is a rubber which make my smashing stroke better.. why am I saying this? because you need to take into account while you are reading my review.

So far so good, I thought I will be disappointed with this blade. But it is all what I want. I practiced with my normal partner for about 2 hours. I don't think I miss anything from my Clipper CR WRB which I have used for the last 6 months.

Sweet spot is bigger, the blade is more forgiving, I feel I have better feedback for blocking. Smashing felt very solid and hard. My BH smash felt improve because it is so direct. Looping is also better.

Speedwise, I think YES felt slightly faster. Short game, YES felt linear and not bouncy.

I am telling myself: that can't be right, you get something, you lose something right?? Well I am not too sure at the moment... we played about 15 games more and I can't remember where I wish I was using my Clipper..

So at the moment, definitely I am switched to YES... I'll write my second review once I have another chance of practice with more variety of players and without glue effect.

Cheers

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sorun hız değil cr'nin o garip hissi özelikle blok koyarken ve contra ya girerken çok rahatsız ediyor

Ben güç meselesine de takılmıştım. Sorun o histen kaynaklı ise dediğim gibi sapı dolu clipper CR ( non wrb ) yada Avalox P700 de ısrar ediyorum...Çünkü şimdikinden daha sert bir tahta his olarak aradığınız şey olmayabilir. Aynı yumuşaklıklara yakın ama daha güçlü hissettirecek bir tahta arıyorsunuz gibi geldi bana...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben güç meselesine de takılmıştım. Sorun o histen kaynaklı ise dediğim gibi sapı dolu clipper CR ( non wrb ) yada Avalox P700 de ısrar ediyorum...Çünkü şimdikinden daha sert bir tahta his olarak aradığınız şey olmayabilir. Aynı yumuşaklıklara yakın ama daha güçlü hissettirecek bir tahta arıyorsunuz gibi geldi bana...

Aynen öyle üstad problem güç hissi sapı dolu cr yavaş kalacak gibi geliyor avalox p700 ü çok merak ettim inşallah bu tahtadan bulup inceleme fırsatım olur

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Aynen öyle üstad problem güç hissi sapı dolu cr yavaş kalacak gibi geliyor avalox p700 ü çok merak ettim inşallah bu tahtadan bulup inceleme fırsatım olur

P700 çok kişi tarafından ( özellikle profesyoneller ) kabul görmüş , beğenilmiş yani rüşdünü ispatlamış bir tahta. Forum buluşmasına gelebilirseniz organizasyonla ilgilenen Melih Buğur arkadaşımızda var denemene izin verebilir. Buluşmanın en güzel yanlarından biri de samimi bir ortamda yüzlerce farklı kombinasyonu deneyebilme olanağı sağlaması. Tabii imkan ve istekler doğrultusunda...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

His olayı çok garip. Clipper Ebenholz V'ten net olarak hızlı ve sert. Ama ebenholz sert hisli diyebiliriz. En üst katman clipper'da limba ebenholz'da abanoz olunca his farkı böyle oluyor.

Vallahi o kısmı beni de çok şaşırttı abanoz ağacı şöyle sert böyle sert dediler o yüzden ebenholz ü çok merak etmiştim görüntüsü de çok güzeldi ama sapı boşsa aynı maceraya tekrar girmeye gerek yok

Eğer hybrid wood hakkında da bir bilginiz tecrübeniz varsa paylaşırsanız sevinirim

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

P700 çok kişi tarafından ( özellikle profesyoneller ) kabul görmüş , beğenilmiş yani rüşdünü ispatlamış bir tahta. Forum buluşmasına gelebilirseniz organizasyonla ilgilenen Melih Buğur arkadaşımızda var denemene izin verebilir. Buluşmanın en güzel yanlarından biri de samimi bir ortamda yüzlerce farklı kombinasyonu deneyebilme olanağı sağlaması. Tabii imkan ve istekler doğrultusunda...

masatenisi.com'dan baktım tahtayı övmesi bir yana kullanan oyuncular (hele ki gürhan yaldız) dikkatimi çekti fiyatı da çok uygun

forum buluşmasına gelecegim inşallah

büyük ihtimalle buluşmada benim yerime başkaları bendeki p700'ü denemek isteyecek :)

çok teşekkür ederim tavsiyeniz için

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Vallahi o kısmı beni de çok şaşırttı abanoz ağacı şöyle sert böyle sert dediler o yüzden ebenholz ü çok merak etmiştim görüntüsü de çok güzeldi ama sapı boşsa aynı maceraya tekrar girmeye gerek yok

Eğer hybrid wood hakkında da bir bilginiz tecrübeniz varsa paylaşırsanız sevinirim

Fuat hocam hybrid wood ile ilgili hiçbir fikrim yok maalesef..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

masatenisi.com'dan baktım tahtayı övmesi bir yana kullanan oyuncular (hele ki gürhan yaldız) dikkatimi çekti fiyatı da çok uygun

forum buluşmasına gelecegim inşallah

büyük ihtimalle buluşmada benim yerime başkaları bendeki p700'ü denemek isteyecek :)

çok teşekkür ederim tavsiyeniz için

Valla ilk denemek isteyenlerden birisi ben olacağım kesin. Zira tahtamı ne kadar sevsem de ekipman fetişizmi insanın yakasını bırakmıyor. Oyun konusuna gelirsek muhtemelen bu forumdaki çoğu oyuncudan düşüktür oyunum. Müsabakalarda karşılaşmak isteyeceğiniz türden birisi olabilirim yani..

Saygılar sevgiler...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Valla ilk denemek isteyenlerden birisi ben olacağım kesin. Zira tahtamı ne kadar sevsem de ekipman fetişizmi insanın yakasını bırakmıyor. Oyun konusuna gelirsek muhtemelen bu forumdaki çoğu oyuncudan düşüktür oyunum. Müsabakalarda karşılaşmak isteyeceğiniz türden birisi olabilirim yani..

Saygılar sevgiler...

Tabiki lafı bile olmaz :)

Görüşmek dileğiyle

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   2 Üye, 0 Gizli, 56 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..