Jump to content
Masatenisi.org Forum

Denemeniz Için Yinhe Kombinasyonlar

Recommended Posts

Merhaba. Açıkçası sinüzitimdenmidir nedir, hafif bir kokunun dışında çok ağır bir koku hissedemedim. Y13 kombisine gelince, oldukça ağır bir raket ve 7 katlı Clipper Cr Wrb + çift taraflı 61 Second marka çin lastikli kombimden bile hızlı. Fakat lastikler benim lastiklerden çok daha spinli. Bu yönüyle oldukça şaşırdım tabiki. Pek başlangıç seviyesi kombisi gibi gelmedi. Ama çoğu avrupa lastiğinden fiyatına ve çin lastiğine oranla orta mesafeden güçsüz kalmaması yönüyle başarılı ve şaşırtıcı buldum. Avrupalıların aksine hem fazla zıplak değil, hem topu ısırıyor, hemde orta mesafeden zayıf kalmıyor. Özellikle backhandime gelen kesme toplara bachand top spin yapmak için avrupalı lastiklerle büyük sorun yaşıyorum. Bu avrupalı lastiklere yapılan bir kötüleme değil yanlış anlışılmasın sorunun bende olduğunu biliyorum ama hala neyi yanlış yaptığımı anlamadım.

Neyse sonuç olarak ben kombiyi oldukça başarılı buldum. Ekonomik yönden yeterli olmayan orta seviyeli arkadaşlara rahatlıkla tavsiye ederim. Bu imkanı bize sağlayan Nihat Bey'e de teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

Nihat beyden şöyle bir kombi aldım;

forehand : Xiom vega europe

backhand: yınhe mars II

Tahta: andro blax off

Bu benim ilk kombine raketim.Fatih hocamın değindiği nokta, yinhe marsII nin oldukça yumuşak ve top hakimiyetinin güçlü olması.

fiyat-performans açısından da oldukça avantajlı...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

Merhabalar.

MC3+MARS II +MOON PRO kombinasyonu bugün elime ulaştı 1 saat kadar deneme fırsatı buldum.

Şimdilik ilk izlenimlerimi yazayım oynadıkça yorumlarıma devam ederim.

Tahta off ile off+ arası gibi geldi hissi her topa yaklaşık aynı hissettiriyor gibi kontrol için üzerindeki lastikler ile uygun ama hızlı lastik takayım derseniz nasıl olur bilemem.

Moon pro lastiğine kesinlikle bayıldım (üst yüzey çok iyi topu ısırıyor çok spinli bir lastik diyebilirim.) hızlı tahtada fh kontrollu tahtada bh lastiği olabilecek kalite bir lastik.

Klasik çin lastikleri gibi yavaş değil spin-kesikleri çok dolu ve tatminkarancak bh-fh hareketi tam yapıp iyi fırçalamak lazım,masadan açıldıkça spinlerde sanki biraz topu düşürüyor gibi kontra spine girince kapalı ama tam hareket yapınca(ince bir ayarı var zor gibi kontraspin yapması) karşıya gidiyor.Blokları rahat sayılır ama yine pozisyonunuz tam hareketiniz tam olmalı biraz kaçırınca içeri versede yüksek lokum gibi bir top atıyor(maazallah :) )

Şutları gayet iyi nerdeyse avrupa japon lastiklerine yakın diyebilirim zıplaklığı da çin lastiği kadar az değil.

Mars2 lastiği(üst yüzeyi oldukça aşınmış durumda teslim aldım) ise bence spin şut olarak bir seviye daha düşüğü diyebilirim.Yinede klasik çin lastikleri kadar yapışkanlı değil ve daha iyi atıyor.

Ama kesinlikle özellikle spinleri ve blokları çok çok iyi.

Bence her iki lastikte fiyatlarının hakkını veriyor.

Tabi şunuda dikkate almanızı isterim Mevcut kombim Stiga optimum sync(off) calibra plus calibra spin.

Mevcut kombinasyonumdan Biraz daha yavaş biraz daha spinli ama oldukça kontrollu bir raket diyebilirim.

Şimdilik bu kadar oynadıkça yorum yazacağım.

Nihat beye böyle bir imkan sağladığı için çok teşekkür ediyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Mars II nin aşınma sebebi az da olsa yapışkanlığındandır diye düşünüyorum. 3 günlüğüne şehir dışına gitmiştim, çekmeceye koydum raketi bıraktım. Döndüğümde toz içindeydi kapalı çekmecede. O olayın verdiği mahcubiyetle her gün hohlayıp temizlemeye çalışsam da pek bir işe yaradığını söyleyemeyeceğim. O açıdan Mars II gözümden düştü diyebilirim.

Moon PRO spin ve şutta olduğu gibi, dayanıklılıkta da Mars II'den üstün çıktı.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 months later...
  • 2 weeks later...

Ben de isterim ama öğrenciyiz sonuçta kendimizi de düşünmek durumundayız.

Karşılaştırma için bir siteye girdim, en ucuz tahta 40 tl. Yinhe Mercury II 35 tl. LKT Pro Xp-Xt 50 tl.

Aldığımız yerde lkt pro xp-xt ler 9$. Yinhe Mercury II 4$. Yinhe'nin off- bir tahtası 17$, ve kalitesiz olduğunu düşünmüyorum. 70 tl ve 75 tl ye geldi arkadaşlara aldığımız iki ayrı raketin fiyatı. Ben 12 adet dhs top, su bazlı yapıştırıcı, dhs neo tg2 skyline, dhs moon aldım ve 130 tl ödedim.

Ben de istemem elin çinlisine para kazandırmayı ama aradaki fark bizim gibi adamlara dokunur. 3-4 hafta beklemeyi göze aldırır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 23 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..