Jump to content
Masatenisi.org Forum

Masa Tenisi Spor Kulübü Kurma -Yardım-

oktayyavuz

Recommended Posts

Arkadaşlar geçtiğimiz günlerde Kayseri'de 23 Nisan nedeniyle bir turnuva gerçekleştirildi. Bu turnuvada ferdi ya da kulüp lisansı olan sporcuların katılabileceği seklinde okulumuza yazı geldi. Gençlik sporla görüşmemizde okul lisansının kabul edilmeyeceği ifade edildi öğrencilerin durumu soruldu Kayseri de okullararası müsabakalarda Kayseri İl İkincisi oldular belki de bu sebep gençlik spor adına lisans cıkartalım denildi. Ben kabul etmedim. Turnuvanın 2 gün öncesi ferdi lisans için bizzat öğrenci velilerinin gençlik spora başvurmaları gerektiği söylendi apar topar gereken işlemleri yaptım . İş bu neden okul olarak kulüp kurmak niyetindeyim ancak buna değer mi devletin desteği kulüplere ne ölçüde bu konuda bilgisi olan var mı? Müsabakalr için ya da başka sekilde kaynak veriliyormu? Bu arada ilgili turnuvaya sadece 26 sporcu katıldı bir meb okulu okul lisansı olan öğrencileri kapıdan çevrildi kabul edilmedi malesef tatsızlıklar da yaşandı . Adı turnuva sonucu baştan belli Kaskispor (Özel hunat hatun) kulüp öğrencileri dereceleri topladı helalı hoş olsun ancak aynı sporcular diğer taraftan okul takımı sporcuları ve çalıştırıları Milli sporcu ve antrenör Halil Adak Hocamız bize de 3. lük kaldı. Fırsat eşitliği noktasında özellikle biz gibi devlet okulu takımları çokkk gerideler.Birazda bu sebep kulüp kurma düşüncemiz var. Cocukların ferdi ve kulüp olarak masabakalara katılmaları belki gelişimlerine katkı sağlar bir noktada bizde varız diyebiliriz. Bizde antremanlar hafta sonları koridorda ve bir sınıfı boşaltarak 2 masa ile gerçekleşiyor.Antreman sahamız yok kulüp kurma da kapalı ortam bulunması ve bazı kriterler aranıyor mu ?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Belediyeden çok güzel destek alabilrsiniz :) Çok büyük bir belediye değil ise velilerden sağdan soldan imza toplayıp sunun fikrinizi hayır diyemezler en azından yol yeme içme belki antrenman ortamı sağlayabilrler

Kaski zaten belediye destekli , bence belediye ekstra bir kulübe yatırım yapmaz dostum....Halil abi ile konuşsnaız aslında o da biliyodur bence bu prosedürleri.... Kulüp kurma konusunda herhangi bir standart aranmıyor ancak destek te çok az bildiğim kadarıyla.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Okul spor kulübü kurmak iyi çalışılırsa faydalı olur. Bir yere gittiğinizde okulun ismini kullanabilirsiniz. Mezunlarınızdan fayda bekliyebilirsiniz. Belediyeden destek alabilirsiniz. Zaten İktidar okul spor kulüblerinin kurulması tavsiye ediyor. Başarılar dilerim. Haydarpaşa Lisesi spor kulübü adına Remzi Sarıoğlu

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar bizlere destek verecek belediye şu durumda yok.Halil Hoca Gençlik Sporun antrenörü ancak destek noktasında kendisine gereken olanağı sağlayan Büyükşehir belediyesinin bir kulübü olan Kaski adına faaliyette bulunuyor. Kendisinin Kayseriye gelmesi Kayseri de profesyonel anlamda bu sporun gelişimine önemli katkılar sağladı. Şahsım öğretmen olduğu için biz gibiler bir noktadan sonra çok fazla verimli olamıyoruz 2 yıl öncesinde Sivas da görev yapıyordum tabii memlekete tayin isteyip geldik herşeyi yarım bıraktık. 4+4+4 sistemi ile birlikte sanırım sportif faaliyetlerde yine birşeyler yarım kalacak. Bu yıl 1.sınıf öğrencilerini alt yapıya aldım 4 yıl sonra bu çocuklar dağılıp gidecek kulüp olarak faaliyet yapmak çok yönlü düşünüldüğü zaman bir zorunluluk ancak okul imkanları çok kısıtlı Halil hocayla kulüp olarak Kaskinin ve kendisinin desteğiyle ilgili görüştüm ancak sözün özü etiyle kemiğiyle herşeyiyle bu cocukları bana verirseniz sonuna kadar destek olacağını benle ortak çalışma yapamayacağını söyledi. 2 yıl emek vermiş bir kişi için tamam sizin olsun demek hem vicdanı yaralar, duygusal düşünüldüğü zaman zor bir karar ancak bu sporun gelişimi noktasında zorda olsa mantıklı olanı tercih edip cocuklarla bu durumu görüştüm ben sizi artık bu işi çok iyi bilen profesyonel birisine emenat edeceğim ben bir noktadan sonra sizleri daha da ileriye götüremem demek bile gözlerinin dolmasına yetti; sizi bırakmayız siz olmazsanız bizler de gitmeyiz 1. likler hep onların olsun siz bize yetersiniz dediler. Ben de bir noktadan sonra her ne kadar İl 2. olsak da caresiz kalıyorum. Hiç olmazsa Kaskinin salonunu kullanalım talebimizde geri çevrildi. Halil Hocanın öğrencilerinin gerek salon,ekipman, antreman yapılan sporcular (Malum Kaski bu yıl Süper Liğde oynayacak) gerekse de profesyonel birisinin desteğiyle bu işi yapıyor olmaları arada bir hayli uçurum oluşturuyor.Bu sporun gelişimi noktasında her ilde bu sporu profesyonelleştirecek birilerine gerek var. Ancak meb okullarının da unutulmama gerek. Bizim sevgimiz yetmiyor biraz biliyor olsak da bir noktadan sonra elimiz kolumuz bağlanıyor. Ancak birilerinin anlamadığı gerçek şu Meb okulları olmadan hiçbir spor gelişmez.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 16 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..